Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

viharat

New Member
Имали някой преки наблюдения върху продукти на summercart.bg или на друга алтернативна платформа или фирма, която да разработва добри електронни магазини т.е. освен да са красиви и функционални, да могат добре да се позиционират в google? Защото не съм сигурен, че на summercart.bg се позиционират добре, а рекламата им е голяма. Знам, че работата по SEO-то на даден сайт (магазин) зависи от редица комплексни действия, но знам и че има значение на какво и как е написан сайта и заради товеа търся правилната фирма.
Ще се радвам ако някой посочи конкретни примери на сайтове, както и фирмите които са ги изработили. Идеята ми е в един домейн да има и сайт със статити, снимки и т.н. и електронен магазин.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Мога да ти направя точно такъв!
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Трябва ми система която е вече наложен и може да се види, че продуктите се позиционират добре в google т.е. не търся цена, а по-скоро качество
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Пишеш уникални заглавия и описания, слагаш alt на снимките и си готов ;) Най-общо казано е това, но по принцип изисква доста работа и усилия.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Пишеш уникални заглавия и описания, слагаш alt на снимките и си готов ;) Най-общо казано е това, но по принцип изисква доста работа и усилия.

Дрън дрън ярина. Утре ще ти видя блога за още мъдрости.

"Безплатно" - magento. Платено - cs-cart и x-cart (и двете от Русия с любов).
Но ще трябва къртовски труд, много време, и да размислиш за тоя тюрлю гювеч, дето си си наумил да правиш. Семантичния уеб панаири не търпи. Освен ако не са мастодонти от преди новата ера.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Все пак някой от двама ви ще изкаже ли мнение за summercart и ще каже ли по-добра алтернатива, а ако може и да я покаже с линк. Повтарям, че предпочитам платени версии защото сайта ще изисква поддръжка от всякакво естество - дизайн и сео. Предпочитам алтернативата ако има такава да е в България.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Все пак някой от двама ви ще изкаже ли мнение за summercart и ще каже ли по-добра алтернатива, а ако може и да я покаже с линк. Повтарям, че предпочитам платени версии защото сайта ще изисква поддръжка от всякакво естество - дизайн и сео. Предпочитам алтернативата ако има такава да е в България.
Ама те платените версии на платформите с дизайна и сеото ли ги предлагат вече?
Ако наистина има такива опции, я хвърлете един линк тук, че ми стана любопитно.:)

П.П. Сори за спама. За Summercart преди съм чел мнения на двата полюса.
Мога да ти препоръчам наистина добър екип, ако искаш платена платформа.
http://www.webdesignbg.com/
Виж им портфолиото.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Мнение за съмъра-лошо.
Алтернатива в България - няма.
http://magento.com
http://cs-cart.com
http://x-cart.com

Ако очакваш създателите на софтуера да ти правят СЕО и дизайн и поддръжка - много в голяма заблуда си. Друго?
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Ако очакваш създателите на софтуера да ти правят СЕО и дизайн и поддръжка - много в голяма заблуда си. Друго?
Очаквам създателите на софтуера да направят функционален магазин с добър дизайн без забранени техники/кодове т.е. без черно СЕО. Относно СЕО-то от опита си съм установил, че тези които разбират от дизайн не разбират много от СЕО. Заради това искам екип професионалисти да разработи платформата и да гарантира за ефикасното и функциониране, като при написването на php да не оставя подводни камъни за нашия СЕО програмист.
Относно:
Мнение за съмъра-лошо.
Алтернатива в България - няма.
magento.com
cs-cart.com
x-cart.com
Все пак за summercart имате ли някакви по-конкретни наблюдения, а също така знаете ли сериозна фирма която да работи на някои от трите изброени по-горе от вас ситеми и да разбира се да изпълнява в срокове поръчките след точно зададени параметри.
Относно magento.com Стеник правят сайтове на тях, но за готова платформа цените им ми се струват междугалактически. Всъщност обмисля всякакви варианти стига да са подплатени с факти.
Инае очаквам една фирма да изгради платформата - админ панел, дизайн, функционалност, а съвсем друга д аоптимизара, тъй като опита ми е показал, че дизайнерската част рядко се припокрива със СЕО-то. Ето зашо искам серизона фирма за изготвяне на платформата, която да гарантира за функционалноста на сайта и да не остави подводни камъни за нашия СЕО специалист.
 
От: От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Goog

Ама те платените версии на платформите с дизайна и сеото ли ги предлагат вече?
Ако наистина има такива опции, я хвърлете един линк тук, че ми стана любопитно.:)

П.П. Сори за спама. За Summercart преди съм чел мнения на двата полюса.
Мога да ти препоръчам наистина добър екип, ако искаш платена платформа.
webdesignbg.com
Виж им портфолиото.
Не платените версии не се предлагат със СЕО, но желая да са "лесно съвместими" т.е. правилно написани и без подводни камъни (черно СЕО), за да може СЕО специлистът ни да си свърши работа по-качествено и лесно.
Ще погледна и тези които си препоръчал, но е важни да се спазят и някакви срокове, а и да знам на каква система работят - готова или програмина от тях самите?
Благодаря!
 
От: От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Goog

Очаквам създателите на софтуера да направят функционален магазин с добър дизайн без забранени техники/кодове т.е. без черно СЕО. Относно СЕО-то от опита си съм установил, че тези които разбират от дизайн не разбират много от СЕО. Заради това искам екип професионалисти да разработи платформата и да гарантира за ефикасното и функциониране, като при написването на php да не оставя подводни камъни за нашия СЕО програмист.
Относно:

Все пак за summercart имате ли някакви по-конкретни наблюдения, а също така знаете ли сериозна фирма която да работи на някои от трите изброени по-горе от вас ситеми и да разбира се да изпълнява в срокове поръчките след точно зададени параметри.
Относно magento.com Стеник правят сайтове на тях, но за готова платформа цените им ми се струват междугалактически. Всъщност обмисля всякакви варианти стига да са подплатени с факти.
Инае очаквам една фирма да изгради платформата - админ панел, дизайн, функционалност, а съвсем друга д аоптимизара, тъй като опита ми е показал, че дизайнерската част рядко се припокрива със СЕО-то. Ето зашо искам серизона фирма за изготвяне на платформата, която да гарантира за функционалноста на сайта и да не остави подводни камъни за нашия СЕО специалист.


За съмъра имам изключително конкретни наблюдения. Работя за пореден път с тази платформа - това е някакъв абсолютен кошмар.

За сериозните фирми - знам и съм работил с няколко от тях. Една американска, две английски и две руски. Изключително коректни и точни след зададени конкретни параметри. Цените със сигурност ще ти се видят междугалактически. Но ще получиш качество.

Между другото, x-cart предлагат точно това, което търсиш - абсолютно пълна поддръжка. Цена от 14000$ / годишно http://www.x-cart.com/enterprise-ecommerce-solution.html
 
От: От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Goog

Все пак в цяла България да има само едни summercart без по-добри алтернативи си е кофти. Иначе 1400$ на година е много за нашия бизнес, тъй като там надценките са малки. В крайна сметка май-вече се замислям и за безплатна версия стига да не се хаква лесно и да се намират лесно добавки за нея, както и да има повече хора които да я поддържат както е при php програмистие - можеш по-лесно да си намериш отколкото например на pyton.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Пич въпросите, които задаваш са нормални като за всеки, който тепърва навлиза в онлайн търговията. Добре разсъждаваш, но като цяло тео е прав. Аз имам наблюдения над opencart, който много хора включително и от форума ползват. Много зависи от колко артикула ще се състои асортимента. Например аз смятам, че опънкарт е добро решение, но за около 1000-2000 продукта. За голям и мащабен магазин по-добре би било да се ползвам magento или presta, като и двете са изключително мощни и многофункционални сравнение с опънкарта. Това да си платиш на фирма е ок, но като слушам едва ли разполагате с такъв бюджет, а фирмите си ценят труда и казват цифри, на които незапознатите хора веднага се дърпат. Но всеки е останал с впечатлението, че щом е сайт, той се прави за ден/два хоп и се взимат 1000 лв, нека се уважава чуждият труд. Според мен стартирайте сам с платформа, която изберете, малко по-малко и с доста четене ще успеете да скалъпите нещо. Относно СЕО, има достатъчно известни оптимизатори в нашите среди на които можете да се доверите. Комплексното решение, което вие търсите ще ви излезе солено :) Тук във форума има много изписано за опънкарта, както и много колеги биха удари едно рамо( я със съвет, я с помощ, я с платена услуга ), но със сигурност ще бъде най-лесният вариант за вас. Аз също мога да помогна или поема изграждането на онлайн магазин на тази платформа, но това е по ваше желание.

Поздрави,
Галин
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Пич въпросите, които задаваш са нормални като за всеки, който тепърва навлиза в онлайн търговията. Добре разсъждаваш, но като цяло тео е прав. Аз имам наблюдения над opencart, който много хора включително и от форума ползват. Много зависи от колко артикула ще се състои асортимента. Например аз смятам, че опънкарт е добро решение, но за около 1000-2000 продукта. За голям и мащабен магазин по-добре би било да се ползвам magento или presta, като и двете са изключително мощни и многофункционални сравнение с опънкарта. Това да си платиш на фирма е ок, но като слушам едва ли разполагате с такъв бюджет, а фирмите си ценят труда и казват цифри, на които незапознатите хора веднага се дърпат. Но всеки е останал с впечатлението, че щом е сайт, той се прави за ден/два хоп и се взимат 1000 лв, нека се уважава чуждият труд. Според мен стартирайте сам с платформа, която изберете, малко по-малко и с доста четене ще успеете да скалъпите нещо. Относно СЕО, има достатъчно известни оптимизатори в нашите среди на които можете да се доверите. Комплексното решение, което вие търсите ще ви излезе солено :) Тук във форума има много изписано за опънкарта, както и много колеги биха удари едно рамо( я със съвет, я с помощ, я с платена услуга ), но със сигурност ще бъде най-лесният вариант за вас. Аз също мога да помогна или поема изграждането на онлайн магазин на тази платформа, но това е по ваше желание.

Поздрави,
Галин

Факт е, че нямам опит с онлайн магазини. Грешка е, че не задаох параметрите в началото т.е. нашите продукти първоначално ще са не повече от 50 и в последствие не вярвам да минат 200 поне в близката една година т.е. opencart е вариант за нас. За СЕО-то си имам сигурен човек, важното в случая е системата на магазина да е съвместима с нашия CRM, както и да се обвърже лесно със складова програма и програм за ел. фактуриране и най-важното да има що годе сигурна защита от хакване, защото ми е писнало да се занимавам с бек ъпи. Дай на лични някакви координати.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Пич въпросите, които задаваш са нормални като за всеки, който тепърва навлиза в онлайн търговията. Добре разсъждаваш, но като цяло тео е прав. Аз имам наблюдения над opencart, който много хора включително и от форума ползват. Много зависи от колко артикула ще се състои асортимента. Например аз смятам, че опънкарт е добро решение, но за около 1000-2000 продукта. За голям и мащабен магазин по-добре би било да се ползвам magento или presta, като и двете са изключително мощни и многофункционални сравнение с опънкарта. Това да си платиш на фирма е ок, но като слушам едва ли разполагате с такъв бюджет, а фирмите си ценят труда и казват цифри, на които незапознатите хора веднага се дърпат. Но всеки е останал с впечатлението, че щом е сайт, той се прави за ден/два хоп и се взимат 1000 лв, нека се уважава чуждият труд. Според мен стартирайте сам с платформа, която изберете, малко по-малко и с доста четене ще успеете да скалъпите нещо. Относно СЕО, има достатъчно известни оптимизатори в нашите среди на които можете да се доверите. Комплексното решение, което вие търсите ще ви излезе солено :) Тук във форума има много изписано за опънкарта, както и много колеги биха удари едно рамо( я със съвет, я с помощ, я с платена услуга ), но със сигурност ще бъде най-лесният вариант за вас. Аз също мога да помогна или поема изграждането на онлайн магазин на тази платформа, но това е по ваше желание.

Поздрави,
Галин

Факт е, че нямам опит с онлайн магазини. Грешка е, че не задаох параметрите в началото т.е. нашите продукти първоначално ще са не повече от 50 и в последствие не вярвам да минат 200 поне в близката една година т.е. opencart е вариант за нас. За СЕО-то си имам сигурен човек, важното в случая е системата на магазина да е съвместима с нашия CRM, както и да се обвърже лесно със складова програма и програм за ел. фактуриране и най-важното да има що годе сигурна защита от хакване, защото ми е писнало да се занимавам с бек ъпи. Дай на лични някакви координати.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Напиши в google "дунапрен" или "мушама" и виж кой сайт излиза на първите места.
Ако си заинтересован драсни едно съобщение
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

tumblr_m6cn6knen41r27bv4.gif
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Prestashop, Opencart, Quick Cart избираш си едно от 3те малко четене при инсталацията и си готов. СЕО за БГ пазара не ти трябва особено ако разбира се целиш тукашните клиенти. Наблягаш на бг сайтовете за обяви, ранкинг и социалките и след месец си ок
 
От: От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Goog

Prestashop, Opencart, Quick Cart избираш си едно от 3те малко четене при инсталацията и си готов. СЕО за БГ пазара не ти трябва особено ако разбира се целиш тукашните клиенти. Наблягаш на бг сайтовете за обяви, ранкинг и социалките и след месец си ок

Дали някои от описаните варианти позоволяват лесно имплементиране към CRM и някоя добра складова програма, тъй като идеята е всичко да е обединено. Знаете ли за коя от изброените три системи ще мога по-лесно да намеря повече безплатни добавки и хора които да я поддържат в последствие сайта с магазина? Освен това ел. магазина ще се нуждае и от индивидуални доработки т.е. дайте ако се сещате алтернатива със сериозна фирма различна от summercart.
 
От: Знаете ли фирма разработваща електронни магазини "харесвани" по-лесно от Google?

Според мен щом искаш да се харесва от гугъл трябва да търсиш в гугъл.
Напиши Buy Online shop и поразгледай. Не пробвах лично.
 

Горе