ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

От: ИЗМАМНИК - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

ако може Violeta да сподели как точно е станало за да може други да се предпазят
Т'ва същото чики искаше да ми продаде една друга страница. Прехвърли ми правата и преди да му платя видях, че някой почна да пише на стената, че страницата е открадната. Писах на въпросната жена, която твърдеше, че страницата е открадната от нея и тя ми прати дискусията от скайп. Пича и обяснявал как трябвало да му даде администраторски достъп за да генерира някакви html кодове или нещо такова. Но като цяло схемата е - дай ми права над страница и ще правиш много пари... Та не му платих страницата, и я върнах на собственичката. Ядосах се много щото беше писал от името на addfans.eu - т'ва е мое сайтче за добавянето на фенове. Та затова ви казвам, че ако пича пак ползва името на сайта ми ще си направя една екскурзия до Силистра и ще му метна един хубав бой - ей така, за спорта.
Не се връзвайте на такива и никога не давайте админски достъп - затова и страниците имат content creator - могат да публикуват, но не могат да ви я откраднат....
 
От: ИЗМАМНИК - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Направо се отчайвам, като чета тая тема :shock: Ако ви разкажа мен как са се опитвали да ми откраднат акаунта и пак не успяха....това направо е жалко и смешно.
 
От: ИЗМАМНИК - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

redrum, разкажи. Може пък твоята история да помогне на някого да се предпази от измамници.
 
Re: ИЗМАМНИК ВЪВ ФОРУМА !!!!!!!!

както казваха във Husle http://www.imdb.com/title/tt0379632/

You can’t cheat an honest man... Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something...

без да се обиждате сериалчето е много добро и доста истини се казват в него... просто се пазете хора ако даден предложение е прекалено добро прекалено неочаквано или каквото и да е друго прекалено... нека ви светва лампата

има ескроу услуги като escrow.com струват 20 тина долара ... за суми до 300

А си мислих, че съм единствения българин който го гледа този сериал :)
Не е добър, велик е! Жалко е, че болшинството от хората не са го гледали.
 
От: Re: ИЗМАМНИК ВЪВ ФОРУМА !!!!!!!!

А си мислих, че съм единствения българин който го гледа този сериал :)
Не е добър, велик е! Жалко е, че болшинството от хората не са го гледали.

Гледайте тогава The Real Hustle. Това е нещо като скрита камера. Доста от "измамите" според мен са инсцинирани, но реално това е начина по който се правят. В предаването се правят измами и се снимат с скрити камери. После връщат парите на измамените и ако те се съгласят ги пускат в предаването. Някои от нещата се правят и в България (явно алкохолните напитки "ромите" са го гледали и са решили да го тестват дали ще стане).

http://www.youtube.com/watch?v=_ZeGKi1CY_Y
Това са ми го правили в дискотека (поръчвам си водка и получавам леко спиртна вода.).
 
От: ИЗМАМНИК - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

redrum, разкажи. Може пък твоята история да помогне на някого да се предпази от измамници.

Накратко:

Не си бях защитил домейн, от там ми виждат телефон, имена и мейл. Опитват се да се логнат с телефона, но не им се получава. Знаят някаква поща (тя и телефона бяха на различни профили) и изискват паролата. Обаждат ми се, не са българи естествено и ми казват, че са от Фейсбук и трябва да им кажа кода, който ми е изпратен, за да удостоверя, че съм аз. Аз обаче не се хващам, защото имаха индийски акцент и ги отебавам. Пращат ми мейлове, че ще ми деактивират профила, ако не им дам кода, яко телефонен тормоз. А да, мейла беше спуфнат и се пращаше от [email protected] или нещо подобно. След кратка проверка установих, че това е спуфнат мейл, а самият мейл е пратен от някакъв чешки сайт. Ония продължиха известно време да звънят, да пращат смс-и и да заплашват с деактивация на профила.

Извод от цялата ситуация - преди да правите нещо - мислете. От фейсбук никога няма да ви се обадят, ако се случи нещо такова. Има стотици милиони потребители на мрежата и вие не сте по-специален. Никога не давайте кодовете за идентификация на никой, дори да се представя за майка ви.
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

ужас колко такива потърпевши има от такива измами....
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

само си търсят балами да ги завлекат с пари.....
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Има полезна статия по въпроса: Защо попадаме под ударите на мошеници във Facebook?. И си слагайте защитата за httpS + пращане на е-писмо при опит за промяна на парола/е-поща за всеки случай (ако се дръпне от публичен p2p/1-click-file-hoster замаскирано .exe като FUD Stealer). Помага. 8)
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Същата измама продължава. Днес ми се включи една facebook.com
за да иска да пуска реклама и ми даде линк zapoznanstva.juplo.com
Добре, че помислих добре и въведох само 123 321 за имеил и парола за да пробвам.
Измамата продължава... така че внимаваите
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Ето и обяснението:
zapoznanstva.juplo.com това ни е сайта копие на фб, смисъл копирали сме датабазата и всички стари потребители пак си се логват с старите си акаунти, защото нали уж на 15 май ще ли да го затварят и в момента сме доста вървежни, обаче вътре дизайнът е различен и в момента имаме 4316 потребителя, влезте и го разгледайте и пишете на дизайнерът ни Калоян Райчев да се разберете за рекламите и за паричките
 
Последно редактирано от модератор:
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Въпросния профил ми беше писал и на мен,след като ми видя скайпа ме попита "от predpriemach.com ли съм" отговорих с "да" и повече не ми писа... Тоест тук витае,човека който разпространява и прави тези сайтове - ПАЗЕТЕ СЕ! А профила трябва да се докладва от всички Ни според мен!
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Мен ме измами човек със ник Tsvetan - собственика на mega media group .... толкова ниско е паднал човека.
Сега си пуска спокойно линкчета към сайтовете си, ноо всичко се връща на този свят със здраве да си я ползва. :)
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Мен ме измами човек със ник Tsvetan - собственика на mega media group .... толкова ниско е паднал човека.
Сега си пуска спокойно линкчета към сайтовете си, ноо всичко се връща на този свят със здраве да си я ползва. :)

:shock::shock::shock:
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

При това става на въпрос за страница със 40 000 лайка, предлагаше ми партньорство на което отказах и това явно е повлияло на решението му да я открадне малката страница, като цяло аз съм си виновен... :)
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Ако не се даде административна роля на някой, има ли начин да се открадне страницата?
 
От: ИЗМАМИ - ФЕЙСБУК СТРАНИЦИ !!!!!!!!

Ако не се даде административна роля на някой, има ли начин да се открадне страницата?

Може би да... може би не... някой крадат от браузъра запазеното като информация.Но ако си активирал https няма да имаш никакви проблеми :)
 

Горе