ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Следя блога по имейл.
Благодаря за инфото, макар за мен да няма нови неща.
За мен проблемът в подобни блогове е, не че информацията може да не е преведа, а точно, че е ПРЕВЕДЕНА и че рядко е ЗА българската действителност.
Това толкова пъти съм го писала, че вече ми омръзна и запознах да се отписвам от една част от блоговете.

Благодаря за коментара, Radost :) Специално за инфографиката - идеи съм събирал от доста източници, но гарантирам, че не е превеждана. Включил съм дори наблюдения именно от български страници.

Ще се радвам за в бъдеще да имам ресурса и да развия блогчето на много по-високо ниво. Просто за момента го правя в свободното си време и по-голямата част от статиите са от чужди източници.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

На теб не ти става ясно, че Ман Ю дори тоалетна да направят ще печелят от нея. Разбира се, че големите брандове използват фейсбук, но фен страниците им не са станали такива, защото ги управляват добре, а защото са техни - на мега известните марки.

И какво по-дяволите означава да управляваш професионално една фейсбук страница? Професионално ли е да набиеш 10 000 лв за реклама, както съветваш ти или е по-професионално да направиш 500 000 страница, от която да изкараш 50 000 лв. за една година, без да си дал и една стотинка за реклама?
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

На теб не ти става ясно, че Ман Ю дори тоалетна да направят ще печелят от нея. Разбира се, че големите брандове използват фейсбук, но фен страниците им не са станали такива, защото ги управляват добре, а защото са техни - на мега известните марки.

И какво по-дяволите означава да управляваш професионално една фейсбук страница? Професионално ли е да набиеш 10 000 лв за реклама, както съветваш ти или е по-професионално да направиш 500 000 страница, от която да изкараш 50 000 лв. за една година, без да си дал и една стотинка за реклама?

Мненията ни очевидно се разминават. Нямам намерение да ти втълпявам моята гледна точка :)
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Проблемът е, че не успяваш да я докажеш и говориш с клишета. Тук говорим за успешни фейсбук страници, а ти даваш за пример успешни брандове. И колета еласт и аз ти написахме къде е разликата. Един от начините да растеш натурално е феновете ти да ти споделят съдържанието на страницата и да успееш да направиш някой пост viral. Ако пускаш по 2 поста на ден, вероятността това да се случи граничи с 0. Ако пускаш нормално постове на ден, повече хора ще ги харесват/споделят с приятелите си и феновете ти ще се увеличават натурално.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Проблемът е, че не успяваш да я докажеш и говориш с клишета. Тук говорим за успешни фейсбук страници, а ти даваш за пример успешни брандове. И колета еласт и аз ти написахме къде е разликата. Един от начините да растеш натурално е феновете ти да ти споделят съдържанието на страницата и да успееш да направиш някой пост viral. Ако пускаш по 2 поста на ден, вероятността това да се случи граничи с 0. Ако пускаш нормално постове на ден, повече хора ще ги харесват/споделят с приятелите си и феновете ти ще се увеличават натурално.

Нямам намерение да доказвам каквото и да е било. Казах ти и по-горе, че има специфични страници, които имат нужда от повече публикации. Щом ти си избрал да развиваш такава страница или 500 000 както каза, за 50 000 лв. печалба - това е начинът ;) И междудругото все още чакам примера за успешна и печеливша FB страница с постове през час :)
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Ок, по същата логика - покажи ни успешна фб страница, която не принадлежи на голям бранд и пуска по 2 поста на ден.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Какво означава "успешна страница"? И какви методи използваш ти, за да развиваш страницата си натурално - т.е. без пари за реклама, защото с пари всеки може :)
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Ок, по същата логика - покажи ни успешна фб страница, която не принадлежи на голям бранд и пуска по 2 поста на ден.

http://totallycoolpix.com/
http://www.facebook.com/totallycoolpix

Сайтът е на 40 000 място в Алекса. Всеки един потребител е харесал страницата именно заради снимките. От страницата, човекът ги вкарва в сайта си и както виждаш има успех. И може би говорим за различни неща - Facebook страницата за мен е добавка към твоя сайт. Ако сайтът ти е качествен, страницата сама ще се пълни. Хората ще искат да получават още съдържание от теб. Вие се опитвате да ме накарате да си мисля, че страници от типа на тея, които пускат картинки с надписи "Живей всеки ден все едно ти е последен" и имат мега огромния рийч, са мега успешни. Страницата Troll Football е именно такава - уникален рийч, но пари откъде? И такива страници ще бъдат премахнат рано или късно от FB, тъй като най-често съдържанието, което се споделя има някакви права, а администраторите на тези страници нямат съответните права.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

И аз не искам да съм груб, но приказваш пълни глупости. Показваш ми някаква 30 000 англоезична страница с по 20 харесвания на картинка и твърдиш, че е успешна щото сайтът имал ненам си къв индекс в алекса. Колко трафик идва от тая страничка бе пич? Сайтът ти няма нищо общо със страницата ти, може да печели от нея, но много рядко можеш да храниш страницата си от трафик на сайт. Можеш да имаш страница и без сайт. Не е задължително нещата да се развиват в тази посока. Казваш, че страницата troll football не прави пари - ами това зависи от администраторите и. Мислиш ли, че ако се направи един блог за футболни прогнози хората, които членуват в нея няма да посещават линковете? Пълни глупости, за това какво се премахвало от фейсбук, от над 2 години се занимавам, през ръцете ми са минали сума ти и страници и не съм видял такова нещо. За първи път чувам и, че нямаш право да споделяш снимки на стената си, ако били авторски? Това пък откъде си го измисли.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Зависи какво постваш, зависи от аудиторията,,,, абе зависи от много неща.
аз примерно като поствам през 20 минути, защо не ми падат лайковете, а се увеличават ?

Всичко зависи как поднасяш информацията, и какво публикуваш :)
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

И аз не искам да съм груб, но приказваш пълни глупости. Показваш ми някаква 30 000 англоезична страница с по 20 харесвания на картинка и твърдиш, че е успешна щото сайтът имал ненам си къв индекс в алекса. Колко трафик идва от тая страничка бе пич? Сайтът ти няма нищо общо със страницата ти, може да печели от нея, но много рядко можеш да храниш страницата си от трафик на сайт. Можеш да имаш страница и без сайт. Не е задължително нещата да се развиват в тази посока. Казваш, че страницата troll football не прави пари - ами това зависи от администраторите и. Мислиш ли, че ако се направи един блог за футболни прогнози хората, които членуват в нея няма да посещават линковете? Пълни глупости, за това какво се премахвало от фейсбук, от над 2 години се занимавам, през ръцете ми са минали сума ти и страници и не съм видял такова нещо. За първи път чувам и, че нямаш право да споделяш снимки на стената си, ако били авторски? Това пък откъде си го измисли.

Ако не е тайна ще покажеш ли твоята страница, колко време и отделяш и каква печалба правиш от нея? И защо си мислиш, че хората за Troll Football са толкова малоумни, че да не го направят това блогче с прогнози? Ами защото хората са свикнали да гледат картинки и като им се пусне нещо такова го избягват. Иначе дадох горната страница, защото reach-а и е сравнително добър, а пускат по снимка-две на ден. Нали от рийча се ръководите :)
 
От: От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница


Ами ти пак даваш страница, която е със стотици хиляди фенове, а дори не е в топ 100 000 сайта в света. И това го казвам, защото нали идеята е в печалбата. А се печели чрез сайта ти, не чрез FB. Та тази страница няма как да ме убедиш, че печели достатъчно. А до авторските права - много хора ги подценяват, но в един момент ще им изгори целият труд.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

И защо си мислиш, че хората за Troll Football са толкова малоумни, че да не го направят това блогче с прогнози? Ами защото хората са свикнали да гледат картинки и като им се пусне нещо такова го избягват.
Да, сигурно заради това. Ами може би защото правят страницата за кеф, а не да печелят от нея. А мой проект не мога да ти покажа, защото не е хубаво да си събуваш гащите пред непознати :)

Как разбра колко е reach-a на горната страница, админ ли си?
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Да, сигурно заради това. Ами може би защото правят страницата за кеф, а не да печелят от нея. А мой проект не мога да ти покажа, защото не е хубаво да си събуваш гащите пред непознати :)

Как разбра колко е reach-a на горната страница, админ ли си?

Не рийча, а ангажираните хора в тази страница - извинете ме. За мен това е метриката, която е важна. Но човече, никой не прави нещо по цял ден за кеф. Ти и за тея пичове с 800 000-те фена каза, че го правели за кеф.
 
От: От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Ами ти пак даваш страница, която е със стотици хиляди фенове, а дори не е в топ 100 000 сайта в света. И това го казвам, защото нали идеята е в печалбата. А се печели чрез сайта ти, не чрез FB. Та тази страница няма как да ме убедиш, че печели достатъчно. А до авторските права - много хора ги подценяват, но в един момент ще им изгори целият труд.
Може би защото сайтът е нов :) В момента говорим за други неща, а не за това кой и колко печели някой от сайта си. Говорех за честота на постовете и reach на феновете. Дадох ти два примера, ето че схемата ти не е вярна. А това за авторските права е дивотия, можеш да споделяш всичко, стига да не твърдиш, че е твое. То по тази логика не можеш да пускаш и клипове от ютуб, които не са твои. Покажи ми къде си го прочел?
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Ангажираността на феновете е "метрика" (нали така ги наричаш), която лесно се манипулира. Зависи от харесвания/споделяне на публикациите ти. Страницата, която ми показа е зле в това отношение. От 30 000 члена, само 5000 говорят за това.
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Ангажираността на феновете е "метрика" (нали така ги наричаш), която лесно се манипулира. Зависи от харесвания/споделяне на публикациите ти. Страницата, която ми показа е зле в това отношение. От 30 000 члена, само 5000 говорят за това.

Никак не мисля, че е зле, при положение, че пуска по 1 път на ден :)
 
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Но като цяло е зле. Страницата е малка и слабоактивна. По никакъв начин не би могла да храни сайтa им с трафик.

Ще споделиш ли, като специалист, какъв е начина за развиване на страница без платена реклама? Ясно е, че щом си противник на честото постване не можеш да разчиташ не него за привличане на почитатели. Ще ми е интересно да чуя какви методи използваш.
 
Последно редактирано:
От: ИНФОГРАФИКА на български: 20 Съвета за вашата Facebook страница

Но като цяло е зле. Страницата е малка и слабоактивна. По никакъв начин не би могла да храни сайтa им с трафик.

Ще споделиш ли, като специалист, какъв е начина за развиване на страница без платена реклама? Ясно е, че щом си противник на честото постване не можеш да разчиташ не него за привличане на почитатели. Ще ми е интересно да чуя какви методи използваш.

Не съм специалист. Просто съм имал опит с такива страници и знам, че колкото и да пускаш, фенове на страницата не се трупат по този начин. В моя случай страницата имаше ръст с около 0,2 - 0,3 % на ден, при положение, че people talking about this бяха доста повече от самите фенове на страницата. Моето мнение е, че много по-рентабилно е да налееш пари в реклама, отколкото да се зомбираш и да пускаш през час. Всеки си избира методите естествено. Аз от самото начало на дискусията те моля да обосновеш тезата си с доказателства - направи един скрийншот и покажи какъв е ръстът на феновете при теб. Не е нужно да ни показваш страницата си :)
 

Горе