ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Това си е бизнес ниша, но брокерите от отдавна я надушиха.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Като цяло доброто управление на недвижим имот може чувствително да вдигне цената му. Добрата новина е, че и някои от българските ВУЗ-ове вече правят първите стъпки в професионалното обучение на кадри - управители на НИ. Хубавато е, че има и световни лидери в областта като Colliers International, които имат седалище в България.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Затова и ги сравняваме на определено място и разбира се средно :) Като вземем две относителни неща към даден район не стават толкова относителни и като ги измерим взаимно става интересно :) Като цяло за мен НИ ще падат още надолу, така че за инвестиция не си е оферта

Само да попитам - ти колко имота даваш под наем към момента че така разпалено даваш съвети?!!!!
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Само да попитам - ти колко имота даваш под наем към момента че така разпалено даваш съвети?!!!!

Как разбра, че е разпалено не разбрах?
До колкото виждам, темата е за инвестиране, в секция инвестиране - споделям знания с вас!
Ако искаш нещо по-сериозно може и лични консултации да ти дам, ако това ти е мисълта, срещу заплащане разбира се!
Както спокойно може да видиш тук какво съм писал, специално инспириран от тази тема:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54015
Ако виждаш някъде грешка в думите ти, спокойно можеш да ми опонираш - това, което го говоря е емпирично доказано на времеви план от стотици години. Това са реални отношения, реални величини и реално показват какво се случват с пазара на НИ измерено, чрез тези величини!
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

ПУСНАХ И ПРОДЪЛЖЕНИЕТО НА ТЕМАТА ПРИЯТЕЛИ !! Много съм доволен от интереса и разрастналата се дискусия :) . Естествено няма как да минем и без премерването на половите органи , но това си е нормалната стохастическа грешка :)
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

ПУСНАХ И ПРОДЪЛЖЕНИЕТО НА ТЕМАТА ПРИЯТЕЛИ !! Много съм доволен от интереса и разрастналата се дискусия :) . Естествено няма как да минем и без премерването на половите органи , но това си е нормалната стохастическа грешка :)

Колега съвет, не можеш да пишеш в началото
„Не губят стойността си във времето
, след това
Тук практиката показва ,че колкото по-амортизиран е самия апартамент толкова по-голяма би могла да е разликата
Противоречиш си :) Знаеш, че НИ има амортизационна норма 3-4-5% в зависимост от подхода(знаеш, че счетита отчитат норма 4% на ДМА в частност сгради). Както и помни, че златото е това, което никога не губи стойност( не случайно се нарича, благороден метал) - може да попаднеш на сериозен клиент и ако му кажеш тази изцепка, да не вземеш комисионата си. Златото флуктоира спрямо фиатните пари, това е точното.

Трябва да ти ясно, че всички преиживяхме и балона в НИ, както и всички чакаме да спихне, както някой от нас са пределно запознати с тежките бюрократични спънки до допускане до печати на "инвестиционният проект"

Поздравявам те за големият ти вложен труд да пишеш, за начинаещи има полезно инфо.

Бих поспорил с теб за Варна, да видиш че тук строителството и че едва 30% са фрии, е малко по различно. Тук таме винаги ще се строи, но ще е точно там където има търсене и място и то абсолютно винаги е в платежоспособните квартали. Във Варна, сделките и разши решенията на нови жилища, не фамилни къщи, удари дъното през 2012-3. А тези 50% в повече жилища, ще са този фактор, които трябва да бъде абсорбиран, преди да има посока север. Друг начин е промяна на демографските и икономическите фактори и огормна вълна от вънка на демографски социален фактор да се влее в БГ!

Не забравяй, че банките имат 20% лоши кредити, а те са обезпечени с НИ, така че при влошаване на банковата система, тези 20% ще се отпишат и ще има масивна вълна на предлагане на имоти с цел капитализиране на банките!

Ей за такива неща трябва да пишеш, как да лавираш :)
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Хубавато е, че има и световни лидери в областта като Colliers International, които имат седалище в България.
Ти да нямаш нещо общо с тях, защото аз мога да ти кажа как сключват сделки една част от жените брокери там. Свалят се , натискат се на купувачите, да не говоря, че някои от тях са си абсолютни к*рви , които си дават гъза за едната сделка.
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Ти да нямаш нещо общо с тях, защото аз мога да ти кажа как сключват сделки една част от жените брокери там. Свалят се , натискат се на купувачите, да не говоря, че някои от тях са си абсолютни к*рви , които си дават гъза за едната сделка.

Не, не работя за тях, говорели сме си с един от по-главните там, но нищо конкретно, защото и аз имах други планове. По-скоро се интересувах от чуждестранните им клонове. Определено значи не съм запозната с вътрешните порядки в българския офис в Бизнес-центъра колкото теб.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Не разбрах защо при "не губят стойността си" - го вземаш буквално ? след като съм ти дал сравнителни примери.
За златото къде писах ,че си губи стойността ? ти четеш ли изобщо или просто е така прехвърли 1-2 реда хвана се за нещо и дай да пишем
2ро за Варна - можем да спорим доста ако искаш и мога да те убедя ,че във всеки квартал във Варна се строи и се продават повече от 60% от новите жилища до етап АКТ14 за А15 остават само непредпочитаните апартаменти . Дъното на градските жилища във Варна удари дъното 2012 . 2013 има ръст , 2014 година още по-голям .

За банковата система си прав , но банките опитват да намалят процента ,защото ако пуснат тези всички жилища на пазара ще стане лошо не за друг , а за самите тях и аз и ти го знаем . Така ,че този проблем се бори по 1 или друг начин . Те и без това голяма част от жилищата им са пазара при ЧСИ , е ? цените да не паднаха . Дай да говорим по-сериозно и точно сега като живнаха малко ипотеките , сакън тея 20% ... ще се върнат в 1 клас

Само 1 съвет - уважавам мнението ти , личи си че имаш знания но не прави политически прочити на текстовете ми от рода "ама глей ся не си прав , аз ще ти кажа как са нещата " ако искаш вземи и си пиши твоята тема .

Поздрави !
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Не разбрах защо при "не губят стойността си" - го вземаш буквално ? след като съм ти дал сравнителни примери.
За златото къде писах ,че си губи стойността ? ти четеш ли изобщо или просто е така прехвърли 1-2 реда хвана се за нещо и дай да пишем
2ро за Варна - можем да спорим доста ако искаш и мога да те убедя ,че във всеки квартал във Варна се строи и се продават повече от 60% от новите жилища до етап АКТ14 за А15 остават само непредпочитаните апартаменти . Дъното на градските жилища във Варна удари дъното 2012 . 2013 има ръст , 2014 година още по-голям .

За банковата система си прав , но банките опитват да намалят процента ,защото ако пуснат тези всички жилища на пазара ще стане лошо не за друг , а за самите тях и аз и ти го знаем . Така ,че този проблем се бори по 1 или друг начин . Те и без това голяма част от жилищата им са пазара при ЧСИ , е ? цените да не паднаха . Дай да говорим по-сериозно и точно сега като живнаха малко ипотеките , сакън тея 20% ... ще се върнат в 1 клас

Само 1 съвет - уважавам мнението ти , личи си че имаш знания но не прави политически прочити на текстовете ми от рода "ама глей ся не си прав , аз ще ти кажа как са нещата " ако искаш вземи и си пиши твоята тема .

Поздрави !

В момента виждам, че си писал, че не губи стойност - така, че явно е станало недороазумение, за което се извинявам!
Кажи ми, в Чайка примерно(мога да ти кажа за два, които ги почнаха преди години и като цяло това е за квартала - около 5-та езикова и МГ са) колко блока се строят и или пък в широк център - и околията . Няма много поради простата причина място няма за строителство, защото се презастрой, а има и такива, който в момента си стоят с табелите продава/под наем, на ваши конкурентни брокер) - има строителство в периферията и то тук там. Примерно мой приятел купи миналата година, апартамент в строяща се сграда на 2-3 етаж като бяха, сега вече отиват към акт 14, намира се точно на Гранд мола с изглед към гробищата. Цените бяха много добри, строителя си бе сложил малък марж, но и цената не бе голяма заради локацията и други фактори, вярно че няма място за нови купувачи. Друг приятел плаща наем 5 стотака зад окръжна в нова сгарада под ХеИ, 6 етажна знаеш къв гъч е там - та сградата е половината е за продажба, другата за наем - като гледам колко е заета я имаше 30% я не. е За дъното си прав.
Варненци спряха да купуват жилища
В момента имам наблюдения да се пускат блокове в експолатация, но строителството е епизодично - около 100 нови разрешения за малки сгради за полугодието по данни от арх. отдел на Община Варна!

Банките препродадоха и замаскираха тези активи към 3-ти страни - създадоха си свои АДСИЦ-и и им препродадоха кредита, а други правят и други врътки, но не е темата сега. 20% от кредити са лоши и проблемни, още няма никаква вълна. А ако стане вълна на продажби ще свалят цените и тук няма да е за банките проблем! А кредитирането не знам колко е живнало, като лихвите на новите ипотечни спадат(защото няма търсене), а кредитирането е пак на ниво от преди 1 година(защото няма допълнителна норма търсене).

Пределно добре знаеш, че 80% от купувачите са руснаците на пазара и ако не бяха те още по тежко щеше да вие, но и няколко стотин препродажби за месеци от руснаците, не е кой знай какво и ти пак го знаеш това.

А опонирах не случайно, защото говорим инвестиция, а в началото се предлагат емоционални връзки и общо инфо - и писах как да мериш инвестицията си и то чрез реални способи. Това, което пише за инвестиция, е чиста спекулативна дейност - знаеш, за инвестицията ти трябва гарантиране на главницата, в лонг терм и да се генерира ползи, една спекулативна врътка купувам и препродавам е именно спекула да не се окаже, че няма кой ти купи после имота (това бе и послената фаза на НИ балона през 2008 спекуланте), малко по различно от инвестиране. Не случайно всички големи инвеститори напуснаха пазара, а банките се чудят какво да правят тези НИ, единствените играчи са дребни или пък се играе с индустриални НИ, там знаеш 120 милки се оценява пазара за годината. Чакам да пишеш за наемите и най-накрая за инвестирането, че ми е интересно един брокер, който има коренно различни стимули, от един инвеститор, какви тактики и стратегии и подходи и модели за оценки ще даде.

Имам въпрос, може ли да ми пишеш на ЛС отговора - към кого работиш, защото с тази тема и писания измиваш срама, който самите пишман брокери създадоха през годините, а и имам определен интерес към НИ!
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

:) Не искам да се палиш . Ще започна от зад напред - Работя за себе си , в моя фирма една от фирмите които имат реален поглед над пазара средна по размери с 10 човека екип . Няма да казвам имена , защото пак повтарям не съм тук да си меря оная работа . Пиша тези неща от практиката си а не от данни на неадекватни вестници като морето днес . Моите стимули са да продавам чужди имоти докато натрупам капитал да продавам свои ето това сами стимулите чисто,просто и директно .
ВТОРО - ТОВА С РУСНАЦИТЕ НЕ ИСКАМ ДА ГО СПОМЕНАВАШ ПОВЕЧЕ и ДА ПОДВЕЖДАШ ХОРАТА ! РУСНАЦИТЕ КУПУВАТ КУРОРТНИ ИМОТИ А НЕ гРАДСКИ (и преди да си казал че купуват градски - Да , купуват градски но процентът им е минимален затова ) . ЗАРАДИ РАЗБИРАЧИ КАТО ТЕБЕ БАБИТЕ ИСКАТ ДА СИ ПРОДАВАТ ПАНЕЛКИТЕ В МЛАДОСТ И ВЪЗРАЖДАНЕ С 10 000 Е над пазарната цена ,защото РУСНАЦИТЕ КУПУВАЛИ .

Кредитирането има ръст спрямо 2013 а 2013 - спрямо 2012 година . Това е истината , говоря с директори на банки . А лихвите падат заради ЮРИБОРА или това не го пише в учебника .

ЗА ЧАЙКА НЯМА ДА ГОВОРЯ , защото и аз и ти знаем или можеби Ти незнаеш но там няма такъв голям процент на реституирана земя както е например и в Младост . Лятно Кино Тракия ,Кунфу - за представители на широкия център , Погреби и Колхозен пазар също .. Ами счупват се от строителство то затова ги загрузиха тея квартали на Н-та степен . И не казвай ,че не е така че ще ме накраш да пиша ИМЕНА и адреси да доказвам на хората . Ами Цветен Квартал , Левски , защо станаха така ? Именно заради реституираните земи и естествено къщите които застроиха за обезщетение .

ПОСЛЕДНО ИСКАМ ДА КАЖА НА ЦЯЛАТА АУДИТОРИЯ : Всичко което съм написал е практика или продиктувано от ежедневното ми присъствие на пазара на недвижими градски имоти вече 3 години , .Хубавото е ,че аз съм работил и продължавам да се развивам именно в КРИЗАТА . Така ,че какво пишат псевдо издания , псевдо автори и разбирачи , не искам да обсъждам . Аз съм практик и обещах на тези които ми четат темата да им дам правилен прочит и реален прочит на ситуацията в момента . А не като теб да пиша как с 2-3 годишна заплата ще си купят жилище и как било и как пазарната цена на среден апартамент в БЪЛГАРИЯ бил 60 000 лв. в по-големите градове - Искам да ми звъннеш че имам доста клиенти за 2стайни апартаменти по 30 000 Е ....

Аман ве ....
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

:) Не искам да се палиш . Ще започна от зад напред - Работя за себе си , в моя фирма една от фирмите които имат реален поглед над пазара средна по размери с 10 човека екип . Няма да казвам имена , защото пак повтарям не съм тук да си меря оная работа . Пиша тези неща от практиката си а не от данни на неадекватни вестници като морето днес . Моите стимули са да продавам чужди имоти докато натрупам капитал да продавам свои ето това сами стимулите чисто,просто и директно .
ВТОРО - ТОВА С РУСНАЦИТЕ НЕ ИСКАМ ДА ГО СПОМЕНАВАШ ПОВЕЧЕ и ДА ПОДВЕЖДАШ ХОРАТА ! РУСНАЦИТЕ КУПУВАТ КУРОРТНИ ИМОТИ А НЕ гРАДСКИ (и преди да си казал че купуват градски - Да , купуват градски но процентът им е минимален затова ) . ЗАРАДИ РАЗБИРАЧИ КАТО ТЕБЕ БАБИТЕ ИСКАТ ДА СИ ПРОДАВАТ ПАНЕЛКИТЕ В МЛАДОСТ И ВЪЗРАЖДАНЕ С 10 000 Е над пазарната цена ,защото РУСНАЦИТЕ КУПУВАЛИ .

Кредитирането има ръст спрямо 2013 а 2013 - спрямо 2012 година . Това е истината , говоря с директори на банки . А лихвите падат заради ЮРИБОРА или това не го пише в учебника .

ЗА ЧАЙКА НЯМА ДА ГОВОРЯ , защото и аз и ти знаем или можеби Ти незнаеш но там няма такъв голям процент на реституирана земя както е например и в Младост . Лятно Кино Тракия ,Кунфу - за представители на широкия център , Погреби и Колхозен пазар също .. Ами счупват се от строителство то затова ги загрузиха тея квартали на Н-та степен . И не казвай ,че не е така че ще ме накраш да пиша ИМЕНА и адреси да доказвам на хората . Ами Цветен Квартал , Левски , защо станаха така ? Именно заради реституираните земи и естествено къщите които застроиха за обезщетение .

ПОСЛЕДНО ИСКАМ ДА КАЖА НА ЦЯЛАТА АУДИТОРИЯ : Всичко което съм написал е практика или продиктувано от ежедневното ми присъствие на пазара на недвижими градски имоти вече 3 години , .Хубавото е ,че аз съм работил и продължавам да се развивам именно в КРИЗАТА . Така ,че какво пишат псевдо издания , псевдо автори и разбирачи , не искам да обсъждам . Аз съм практик и обещах на тези които ми четат темата да им дам правилен прочит и реален прочит на ситуацията в момента . А не като теб да пиша как с 2-3 годишна заплата ще си купят жилище и как било и как пазарната цена на среден апартамент в БЪЛГАРИЯ бил 60 000 лв. в по-големите градове - Искам да ми звъннеш че имам доста клиенти за 2стайни апартаменти по 30 000 Е ....

Аман ве ....

Е добре с този си коментар, викаш да не се паля

Добре от зад на пред - НИ трябва паднат двойно или наемите да скочат двойно - сети се кое, ще се случи от тези двете! Защото това е емпиричната практика - в една Дания, това се случи и цените са точно 2,1 годишни заплати.
Радвам се че си практик, но тук до сега говориш само едно търговия на имоти - брокера това и прави :) като прави комисионата си!
В нашият блок и в съседство двата блока са нанесоха няколко руски семейства - чудно, що така? Днес пак ново семейство виждам, така че не знам ще купуват или само гледат, но не говореха на БГ, брокерката говори на английски.
За Чайка и компания квартали писах, ясно че точно това ще пишеш само крайните и периферията - въпроса, е колко ще продаваш. А и 10-15 блока нали, знаеш не е дори отплесване от дъното, камоли раздвижване.
А на БНБ ли да вярвам или местният банкер, който говори отпускат повече кредити? За 2012 1-то тримесечие кредита към домакистава и НТООД е 18,7 милиарда, за 1-то тримесечие на 2014 е 18.5 милиарда - това какво увеличение е?

Явно има разминавания в информациите и кой какво вижда, явно повече виждаш от мен, за това ще спра да ти пиша, а само ще чета, все пак имам и аз уважение към теб и темата ти.

Поздрави

Подравям те и за броя на служителите ти повечето брокерски къщи, с които говорихме тези месеци нямаха повече от 4-5 с шефа!
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Няколко вметки специално по въпроса за руснаците...

Променя се процентното съотношение курортни - селски - градски. Много вече се преориентират не само за закупуване на курортен имот, който да ползват 2-3 месеца през годината, но към пълноценно местене - най-вече руските пенсионери и тези с доходи от руския пазар онлайн. В по-големите градове има възможност за по-качествено болнично обслужване, както и възможност за международен трансфер (летища, магистрали, влакове).

В момента дори пренасочвам руското търсене към един от градовете в югозападна България. 100 км магистрала до столица, скоро ще има летище наблизо, наоколо е пълно със спа и планински курорти, а цените на имотите са по-евтини от гараж в Хабаровск. Море наблизо също има и с доста по-качествени съпътстващи услуги.
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Няколко вметки специално по въпроса за руснаците...

Променя се процентното съотношение курортни - селски - градски. Много вече се преориентират не само за закупуване на курортен имот, който да ползват 2-3 месеца през годината, но към пълноценно местене - най-вече руските пенсионери и тези с доходи от руския пазар онлайн. В по-големите градове има възможност за по-качествено болнично обслужване, както и възможност за международен трансфер (летища, магистрали, влакове).

В момента дори пренасочвам руското търсене към един от градовете в югозападна България. 100 км магистрала до столица, скоро ще има летище наблизо, наоколо е пълно със спа и планински курорти, а цените на имотите са по-евтини от гараж в Хабаровск. Море наблизо също има и с доста по-качествени съпътстващи услуги.
За 1-ви път да съм съгласен с теб по всяка точка от поста ти.
Това и писах по-горе, около нас има раздвижване и то не от БГ, повечето са руснаци, но не само! Една позната директно и предложиха по 1к евра на квадрат на много стаен на една крачка разстояние от морската с чудесна локация и гледка. Като цяло профила, който забелявам е на млади семейства и сега разбирам от къде идват схемите, те големи онлайн предприемачи били!
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Говоря от върха на моята камбанария, все си мисля че в дългосрочен план инвестицията в имот е добра - какво визирам:

Имот в голям град с добра локация - да има студенти и работеща що годе икономика.

Към момента имам 2 апартамента и вноските по кредитите са ми по-малки от наема които получавам - естествено постарах се през първите 5 години да погася част от главницата, но общо взето съм доволен и мисля, че след още 5 години парите от наеми ще ми бъдат чист приход.

Ако имах свободен кеш бих купил още един.

Всеки да си направи малко проучване, какви апартаменти се търсят в кой район и така - не ме интересуват БНБ, първо тримесечие и размера на лошите кредити, смятам че всичко е строго индивидуално и естествено да имаш план - за последните 3 години съм имал 100% заетост.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Говоря от върха на моята камбанария, все си мисля че в дългосрочен план инвестицията в имот е добра - какво визирам:

Имот в голям град с добра локация - да има студенти и работеща що годе икономика.

Към момента имам 2 апартамента и вноските по кредитите са ми по-малки от наема които получавам - естествено постарах се през първите 5 години да погася част от главницата, но общо взето съм доволен и мисля, че след още 5 години парите от наеми ще ми бъдат чист приход.

Ако имах свободен кеш бих купил още един.

Всеки да си направи малко проучване, какви апартаменти се търсят в кой район и така - не ме интересуват БНБ, първо тримесечие и размера на лошите кредити, смятам че всичко е строго индивидуално и естествено да имаш план - за последните 3 години съм имал 100% заетост.

Всичко е индивидуално прав си колега, някой се радва на няколко процента на година, друг това му е малко.
А иначе то тези фактори икономика и студените, нали трябва ги мерим от някъде :) Ако няма студенти и икономиката има трусове, малко са променят нещата от към добра дългосрочна инвестиция :) Не споря имам колега той има 9 имота от нисък клас прави по под 3% на година и е мега щастлив, примерно при твоят начин на дългово финансиране и ти ще се радваш на толкова, но в дългосрочен план твоят модел ще е в пъти по-добър( в един момент на сетне, като си избиеш съфинансирането си на нулев риск, а и 100% заетост е чудесно - да благодарим на студентите) ако няма проблем с икономиката и кредита - лонг терм доходността ти ще е в пъти по-голяма, но и риска е ръка аа ръка с дохода. Познавам и такива инвеститори, които цел им е по 15% на година да си докарват от инвестициите си, както и такива които искат всяка година с 20% увеличение - като цяло в инвест профил са от НИ през ВЕИ до бизнеси и портфейли от ценни книги и последните са с големи протфейли в няколко инвестиционни класа - но бясно купуащи реални активи, защото бягат от фиатната система!
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Ами, има и доста свободни апартаменти или части от тях, които се отдават под наем и няма кандидати. Говоря за София, град с икономика и студенти. Аз самата живея в един такъв, който ползвам целия, а плащам една част от него, и то в един от по-свестните квартали.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Ами, има и доста свободни апартаменти или части от тях, които се отдават под наем и няма кандидати. Говоря за София, град с икономика и студенти. Аз самата живея в един такъв, който ползвам целия, а плащам една част от него, и то в един от по-свестните квартали.

Тогава решението е да се редуцира размера на наема .
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Тогава решението е да се редуцира размера на наема .

Така е, но ще мине време, докато някои хора се усетят, че по-добре по-малко да получават, отколкото хич.
 
Re: От: Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Добре де, що някои се гъбаркате. Я скии:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b140256139214606
44900 евро, на шпакловка/мазилка. Още поне 4000-5000 евро да се довърши/обзаведе.
Наем за района: около 180 евро/м.
2160 евро/г.
към 23 г да се изплати. реално към 26-7 г.
При падащи цени за кви инвестиции си говорим изобщо
 

Горе