ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

тъпа безумица е да обесняваш как нещо купено преди 4 г за 40000 и струващо сега 30000 е добра инвестиция.
Това дори да беше със собствени пари. Със заем.............оууууууууууу

Това не е добро сравнение. Все едно да вземеш служебна кола, да минат няколко години и да кажеш, че е кофти инвестиция. Да, кофти е, погледнато така, а през това време нали уж се предполага да е работила за теб, обезценяването и е нормално следствие. За какви инвестиционни схеми си говорим, ако някой вземе имот за $30К примерно и чака да стане $40К. Това дори и в книгите го пише, че си е тъпотия. :)
 
Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Стига бе хора ... при имотите в големите градове има ръст от 2012 до сега поне 10 % вие Луди ли сте......... какви глупости говорите . Постоянно говоря с приятели от водещи фирми и в София , ситуацията е като във Варна . Има си ръст , има недостиг на ПРЕДЛАГАНЕТО , ПАК ПОВТАРЯМ НА ПРЕДЛАГАНЕТО . Така ,че цените си вървят леко полеко нагоре . Стига говорихте простотии .

алеле майко......
 
Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Това не е добро сравнение. Все едно да вземеш служебна кола, да минат няколко години и да кажеш, че е кофти инвестиция. Да, кофти е, погледнато така, а през това време нали уж се предполага да е работила за теб, обезценяването и е нормално следствие. За какви инвестиционни схеми си говорим, ако някой вземе имот за $30К примерно и чака да стане $40К. Това дори и в книгите го пише, че си е тъпотия. :)

не си прав. Колата ти е изкарала Х пари за 4 години. Даже може да се е изплатила х брой пъти.
Имота си го взел за 40000, изкарал е 7600 от наем (след разходите), продаваш го на 30000 и си 2400 назад.
Не е целта да стане 50000, целта е да не купуваш на фаза кривата надолу.
 
От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Сега може и без обиди!
Никой, не е казал да се разкая, това което лично писах, е че въвежда в заблуда! И на теб трябва ти е пределно ясно, това което пише! Говорим си за инвестиции, колегата което писа не е инвестиция! Пет пари не давам, че паднала цената, ако има добър нетен поток при закупуване на НИ в началото ти е през онази работа къде е цената! Дори ще чакаш да паднат още и да купуваш още и още НИ! Но да ми каже някой взех кредит и за 5 години върнах почти половината от главницата само с наема, след това да ти докажат математически, че това е лъжа и да се правиш на сопнал е вече си е чисто безумие ! Ако това не хващаш, говори лошо за теб като професионалист!

А до сега темата се вижда само какво представлява НИ и какви са ти начините за правене пари по чист flipping house номер, без да се говори и грам за риска! Малко цинично, ще е да говорим само си на + както е цинично някой да говори лъжи и сам да си противоречи!
Искаш стойност в тема, приеми че ние сме коректив и става по чиста от към стойност! Трябва да се радваш!

Ti mai hich me me chetesh, napisal sam che maema mi pokriva mesechnite vnoski, a tova koeto spestiavam prez godinata ot rabotna zaplata ili ot seks uslugite koito predlagam go vnasiam I pogasiavam glavnicata. Taka za 10-12 godini shte si varna kreditite-cheti vnimatelno I spri da izpolzvash visokoparni dumi chiwto znachenie ne razbirash.
Parvo ti do sega ne si asimiliral kakvo sam napisal.....a mi davash saveti.

Daje ne znaete v koia darjava triabva da si plashtam dohoda ot naemi....
 
Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Daje ne znaete v koia darjava triabva da si plashtam dohoda ot naemi....

ти кажи първо дали го плащаш изобщо.
много добре знам къде трябва. ако си 6м+1 ден в ЮК трябва в ЮК. Колко, не знам но поне 10%.
Ако мислиш, че не съм прав да се чуем с HMRC и да им кажем за твоя случай.
 
От: Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

ти кажи първо дали го плащаш изобщо.
много добре знам къде трябва. ако си 6м+1 ден в ЮК трябва в ЮК. Колко, не знам но поне 10%.
Ако мислиш, че не съм прав да се чуем с HMRC и да им кажем за твоя случай.
Plashtam go, pishi im ti znaesh na koi da pishesh.

Sorry za latinicata, no sam na letishteto-zaminavam na pochivka .....nema nujda sega da si prodavam imotite
 
Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

не си прав. Колата ти е изкарала Х пари за 4 години. Даже може да се е изплатила х брой пъти.
Имота си го взел за 40000, изкарал е 7600 от наем (след разходите), продаваш го на 30000 и си 2400 назад.
Не е целта да стане 50000, целта е да не купуваш на фаза кривата надолу.

Така е, ама кой купува на върха (освен крайно нуждаещите се от жилище, може би). Нали говорим за моменти, в които купуваш, за да се дови инвестиция. Макар, че не е първата инвестиция, които ще потъне след покупката. :) Правил съм го този номер и с акции - Зърнени храни АД. :)

Значи в криза не само НИ са надолу, акции, бизнеси (някои фалират). Малко ми е трудно да повярвам, че така някой ще се набалончи - с цел инвестиция. Случва се, но тук в темта не е това идеята, нали? :)
 
От: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Ti mai hich me me chetesh, napisal sam che maema mi pokriva mesechnite vnoski, a tova koeto spestiavam prez godinata ot rabotna zaplata ili ot seks uslugite koito predlagam go vnasiam I pogasiavam glavnicata. Taka za 10-12 godini shte si varna kreditite-cheti vnimatelno I spri da izpolzvash visokoparni dumi chiwto znachenie ne razbirash.
Parvo ti do sega ne si asimiliral kakvo sam napisal.....a mi davash saveti.

Daje ne znaete v koia darjava triabva da si plashtam dohoda ot naemi....
Мини на БГ, че трудно се четеш.
Е видя ли можело - значи реално кредити, финансиран с наем без страничен доход не става :) Така, че като кредит финансира с наем отпада като инвестиция, то дори си е спекула ама айде да я вдигнем в рамките на инвестиция.
Ако споделиш, кои термини не им знам значението много ще се зарадвам, да ми го обясниш и да го науча.

А до плащането на данъци нямам споменем да съм писал до теб, че го плащаш в БГ - така че не го адресирай до мен този ти аргумент.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Така е, ама кой купува на върха (освен крайно нуждаещите се от жилище, може би). Нали говорим за моменти, в които купуваш, за да се дови инвестиция. Макар, че не е първата инвестиция, които ще потъне след покупката. :) Правил съм го този номер и с акции - Зърнени храни АД. :)

Значи в криза не само НИ са надолу, акции, бизнеси (някои фалират). Малко ми е трудно да повярвам, че така някой ще се набалончи - с цел инвестиция. Случва се, но тук в темта не е това идеята, нали? :)
На дали скоро си купувал на 20-30 стинки и си ги шиткал на 60 - щото аз го направих това последното де!

Това, което писах още 1-вият ми пост по темата, беше именно да знаеш дали сме наболнчени и е неизгодно да купуваш или е обратното.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Колега това 10% ръст на сключените сделки - от 1к на година на 1.1к или 10% на цената?! А за предлагането няма да го коментирам.

П.С.

Питам защото за последните 5 години все удряхме дъното все растяхме, все такива бяха мантирте на брокерите или по политически да говорим опорните им точки - но реалността е че цените на имотите си падат!


Ръста на сключните сделки е много над 10% , реалните цени на които стават сделки се е вдигнал със средно 10 % Ето и нагледни примери :

през 2012 продавахме :
2ст. панелки в Младост , Трошево и Възраждане на цени под 30 000 Е
3ст. панелки в Младост , Трошево и Възраждане на цени 40-42-3 000 Е
тухли на цени от 400-450 мах.500Е/м2

Лятно - тухли 2ст. 37-8 000 Е под 40 000 Е .
3ст. 45- 50- до мах.55 000 Е

Виница , Аспарухово 2ст. под 30 000 Е , 3ст под 40 000 до 42-3 Е

Зимно , Окр. болница , Генерали , около 700 Е /м2 0 750 Е /м2

Топ Център - под 1000 Е /м2

Левски - 2ст. под 40 000 Е , Цветен също ...

Сега правим сделки на цени +10 % .

И вече се уморявам да споря с тебе човек .
Пак ти повтарям 6 дена от седмицата съм на имотния пазар . Звънни и питай тези агенции с които сте говорили те какъв поглед имат .
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

През 2013 г имотите в София като цяло имат лек спад. През първото тримесечие имат лек ръст, най-общо двете се компенсират. В областните градове също има като общо лек ръст за първото тримесечие (в повечето леко се качва, а в някои има лек спад). За ръст от 10% е малко трудно да се пише. Разбира се има разлика при различните видове имоти, но това е друга тема.

Инвестицията в НИ е дългосрочна, а не за година две. Разбира се може и краткосрочно да се пробва, но е доста рискова, защото не са бързо ликвидни активи.

Преди 6 месеца изпадна един магазин за който се чудех дали да го взема. 42 квадрата за 35 000 лева. Отказах се защото имам в близост магазин, а не искам да ги дублирам. Човека който го е купил, го пусна за продажба за 55 000 лева (това са цените за това място в момента). Дали го е продал не знам, но по едно време постоянно ми звъняха на мен, като го грешиха с моя магазин. Гледам че си е свалил обявите за продан.
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

През 2013 г имотите в София като цяло имат лек спад. През първото тримесечие имат лек ръст, най-общо двете се компенсират. В областните градове също има като общо лек ръст за първото тримесечие (в повечето леко се качва, а в някои има лек спад). За ръст от 10% е малко трудно да се пише. Разбира се има разлика при различните видове имоти, но това е друга тема.

Инвестицията в НИ е дългосрочна, а не за година две. Разбира се може и краткосрочно да се пробва, но е доста рискова, защото не са бързо ликвидни активи.

Преди 6 месеца изпадна един магазин за който се чудех дали да го взема. 42 квадрата за 35 000 лева. Отказах се защото имам в близост магазин, а не искам да ги дублирам. Човека който го е купил, го пусна за продажба за 55 000 лева (това са цените за това място в момента). Дали го е продал не знам, но по едно време постоянно ми звъняха на мен, като го грешиха с моя магазин. Гледам че си е свалил обявите за продан.

Колега, според колегата, брокер си луд щото не виждаш 10%, а видимо си инвеститор в НИ!
За лонг терм НИ си прав, на дали изцяло са ти дългово финансирани!
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

STLINA, Браво значи от продавахме през 2012 и сега, че продаваш екстраполираш ръст на всякъде.
Първо проста справка в imot.bg показва други цени, както показва определени сегменти на долу и други на горе и то в рамките на няколко процента. Реално онетиращ ефект! Това, че вие имате цена по висока на 1-2 имота в един квартал, не е фактор за гръмкото ВИЕ ЛУДИ ЛИ СТЕ 10% нагоре на НИ!

Хайде сега да ти пиша, че при 10% ръст на НИ трябва и от някъде да се финансира от 2012 сумата на кредите е спаднал в БГ че и сега пада пада, а депозитите са скочили още. Икономическата дейност е на долу, заетостта и тя на долу, както и още други ама не ми се пише схващаш.Та по дяволите се пита с какво са ги финансирали!?

Виж какво е писал Scaramouche, вярвам на него, човек който инвестира и прави пари, от колкото брокер, който прави пари от продажбата! Вярвам повече на него, защото той пише нещата, които и аз виждам ....
 
Re: От: Re: От: Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Весело на почивката. Нема се косиш :)
:beer:
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Ми преди 10 месеца бях купил един магазин и точно след месец изпадна един на супер място (на спирка сред още 10, като той беше най-големия). Тъй като имах малко пари кеш останали, опитах да изтегля кредит, но със сумата която ми отпуснаха не ми достигнаха около 5 000 лева. След месец вече имах парите, но магазина беше продаден. Ако го бях купил възвращаемоста му щеше да е между 12 и 15 %. Така че понякога не е лошо и с привлечени средства да се действа. Човека който го купи се опита да го разработи и след два месеца се отказа. След седмица вече го беше отдал под наем.

Лично аз влагам свободни средства, които към момента не мога да ги вложа в по-добра инвестиция, не ползвам кредити.

п.п. Статистиката не е моя, а на НСИ.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Ми преди 10 месеца бях купил един магазин и точно след месец изпадна един на супер място (на спирка сред още 10, като той беше най-големия). Тъй като имах малко пари кеш, опитах да изтегля на заем, но сумата която ми отпуснаха не ми достигна с 5 000 лева. След месец вече имах парите, но магазина беше продаден. Ако го бях купил възвращаемоста му щеше да е между 12 и 15 %. Така че понякога не е лошо и с привлечени средства да се действа. Човека който го купи се опита да го разработи и след два месеца се отказа. След седмица вече го беше отдал под наем.

Лично аз влагам свободни средства, които към момента не мога да ги вложа в по-добра инвестиция, не ползвам кредити.

Е тези супер рядко се случват, тогава с кредита сигурно пак ще вадиш доволен паричен поток, тогава има смисъл от кредит, но и банките по някога не влизат в положението - кофти работа. Както писа и STILINA, трябва да имаш кеш за ей такива оферти или ако някой е на зор.

Ей това си е не използваш кредит и си подобряваш инвестиция от рисков фактор, а за другото не си прав има и други инвестици, но за НИ бих говорил алтернатива на жилищата, земеделска земя - но там правилата на играта и модела са други!
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Пак да се повторя, влагам в разнообразни неща. Никога не слагам всичко в една кошница. Все пак от 25 години се занимавам с частен бизнес и знам, че нищо не е вечно (имам 7 фалита, като при тях съм загубил само мои пари). Да чукна на дърво, за последните 14 години нямам (фалити).

Тъжното е че банката с която работя знае какви доходи имам (съвсем легални с платени данъци) и знае какви авоари държа обикновено в нея. Тя ми обеща + тези 5 000, а после ми отпусна с 5 по малко. После подадох документи в друга банка по друг повод и те ми отпуснаха с 10 000 повече, но това е друга тема.
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

:D imot.bg гледа ... както гледа и морето.нет . Аз му говоря за реални сделки , той ми говори за фалшиви оферти . АБе какво да ти обяснявам . Яд ме е че ми ос*а темата . Пожелавам ти да не ти се налага да ходиш на доктор , че там с тая твойта голяма уста ....... направо си те представям :D . И съвет : по-малко стой в инвестора ,че много енергия събираш и тука си просто железен !

а на колегата банката му е ДСК :)
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

:D imot.bg гледа ... както гледа и морето.нет . Аз му говоря за реални сделки , той ми говори за фалшиви оферти . АБе какво да ти обяснявам . Яд ме е че ми ос*а темата . Пожелавам ти да не ти се налага да ходиш на доктор , че там с тая твойта голяма уста ....... направо си те представям :D . И съвет : по-малко стой в инвестора ,че много енергия събираш и тука си просто железен !

а на колегата банката му е ДСК :)

От брокер акъл да взимаш безценно - НИ растели с по 10% шото той продавал няколко имота - ех брокерски мечти. А до сайта, можеш да се образоваш по какъв начин функционира, странното е че цената на сделките отговаря на реалните и цените са такива, спрямо редица брокер от големите - Адрес(имам познати там), Ремакс и т.н. Не ми обеснявай повече! Плати да получиш достъп от община Варна колко са разрешителните за нови жилища, колко са пуснати в експолатация, виж инфо колко са общите сделки за Варна после ми говори ....

Такива като теб колко съм виждал, няма си 1-вият за жалост няма да си последният! Ти си в бизнеса на продава на мечти - за дом, за семейство, за нам си кво нам си що - знаем ти интереса, ако се спре се тръби за НИ, бизнеса ти е капут от раз. А за последните 5 години такива като теб колко се изявиха и колко познаха, мале мале както и факта нямало предлгане леле леле, нямало руснаци то в нашия квартал се избиват да купуват, абе личи си че си професионален брокер! Чакам да видя най-накрая какво ще пишеш за инвестирането и наемите, че ми много интересно - вместо едно мерси да кажеш, че ти пиша в темата и давам конструткиктивни аргументи в обратната посока, само обиди от твоя страна! Личи си пак казвам нивото ти! Миналият месец минах под ножа, по точен професионалист не можеш да намериш в цяла Варна - и се спука от от лафове и създава едно приятно усещане докато те реже със скалпел и после те гори с лазер - казва ти нещата такива каквито са бруталната истина няма 2 5, не продава мечти .... да вземете и вие да се понаучите малко.

А какво има на ДСК голяма банка с стотици хиляди, клеиенти не е вляза в положението на лоялен клиент и то да вземе НИ, те банките сега се чудят какво да правят тези НИ-та в балансите им, няма на кой ги продадат и да нереазлизират загуби, та си кретат там на зад план ....

П.С. Спирам да пиша в темата за известно, щом не се приема другото мнение, така да е - оставям някой да се наслаждават на мечтите си за НИ и разбира се мечтите на брокера за хората с много мечти за НИ - все пак 3% от купувача и 3% от продавача си е супер :)
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Да, продължавай да следиш акциите и фалшивите поръчкови статий и остави хората които имат желание да разберат нещо за недвижимите имоти да им го обясни човека ,който продава - по рационално е . Защото ми е писнало такива разбирачи като тебе да ми вадят от 100 кладенеца вода само и само да докажат колко са грешни другите . Само ми прави впечатление ,че по цял ден си в тоя сайт от което правя заключение ти колко голям професионалист си в същност и колко време отделяш на излишни работи вместо да работиш , вярвай ми ако бачкаше при мене щях отдавна да съм те изритал ... и не само ами при всички онея фирми от продаващите мечти ,които реално вършат нещо на тоя пазар , а не като онея дъртите брокери на адрес дето все реват за "онова време" преди кризата дето са правили пари от стола в офиса докато пият кафе . :)
 

Горе