Играй и спечели: колко вата е крушката в стаята ми? :)

Вярвате ли в дядо Коледа?

  • Да

    Votes: 10 50.0%
  • Не

    Votes: 3 15.0%
  • Вярвам само в правителството

    Votes: 7 35.0%

  • Общо гласове
    20
ЕБАСИМУ!
Аз вече съм изхвърлил дори 12 ватовите:
Да си призная - и аз от две години в едната стая сложих 8х9W + 4х12W (COB диодни на 12V), с възможност да се пускат на няколко секции.
Преди това правих опит да осветя с 3х1W диодни на 220V, но нямам толкова място по тавана, да забуча нужното количество триватки ...

П.С. Вискяр, не се прави - всички знаем, че използваш такива лампи :cool:
 
П.С. Вискяр, не се прави - всички знаем, че използваш такива лампи :cool:

Тея са много добри - хем освтление, хем отопление:)

Даркенерджи дай Джокер, колки лумена ти е осветенотта в стаята;) и все пак волфрам или лед?

Иначе аз разсъждавам така:
Въпроса е: "Колко вата е крушката в стаята ми?"
Следователно крушката е една, а не са примерно 5 по 3 вата, защото една от 3=30w=твърде малко, понеже Дарк пише, а пише най-вероятно в стаята си, ватовете трябва да са над 6=60w ако не бъркам съотношението, предполагам, че пише на лист, а не директно на компа та затова мисля като в средновековието;), но пък в средновековието въпроса щеше да е: Колко фенера имам в стаята си и отговора щеше да е лесен, повече от един щеше да си е чисто разхищение на енергия.
Следвайки тази логика ватовете са повече от твърде малко и по-малко от твърде много, като стойностите на твърде малко и много са относителни и в пряка зависимост от индивидуалните предпочитания и потребности:)
 
Вискяр, не се прави - всички знаем, че използваш такива лампи
Такава ползвам зимата в кенефа, че инак трябва да ходя с трион, а не с тоалетна хартия. :D
 
Еха, супер сте :)
Благодаря на всички, които се включиха.
Крушката е с мощност 60W.

@Websolut - първият текст е за теб , чудесна аргументация :)
@prophet - честито, печелиш втория материал. :)
@emoyambol - честито, печелиш третия материал :)


Моля пишете ми на [email protected] със задание (повечко детайли) за заглавие на текста си като упоменете и потребителското си име тук? И да вършим работа :)

@Rabin
"Между 0 и 10 000 вата.
Давай сега наградата!"
Много беше близо. Както пише на капачките на една безалкохолна напитка - "печелиш усмивка." :)
 
Прав си, @4moki . Драснете ми лично съобщение, момчета/момичета :)
 
Аз участвах за спорта, в момента не ми трябва статия, така, че който желае може да му я преотстъпя, примерно първия писал в темата, че му трябва;)
Замисли ме, върнах и това съм аз. Обаче на мен нито в миналото нито сега ми трябва статия. За бъдещето може и да ми потрябва ;). Все пак благодаря за жеста.
 
:) хах да малко странно съм се изразил. Постът ти ме замисли, върнах се в страница 1 на тази тема и видях, че съм аз 1вия отговорил, някаква глупост :).
ПП колко много думи.
 
Крушката е с мощност 60W.
Пиши на Блинки да ти смени псевдонима - ти си разхитител на енергия! :D
 
мхмм май се издъних яко :D а се до последно се чудех каква ли статия да искам :p:p
Друг път като пускате подобни теми, глейте отговора да е също толкова нестандартен, колкото и въпроса :D:D:D
 
Пиши на Блинки да ти смени псевдонима - ти си разхитител на енергия! :D

Напротив, Градинаров. Никът му показва, че обича тъмнината - капацитетът на крушката му също. :)
 
Мхм, мисля, че много добре се получи :)
 

Горе