Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

tanipo

Well-Known Member
Кой за какво мечтае? Какви за движещите сили за всеки от вас и какво ви мотивира?

Моите мечти :

- къща далече от врява и кофти съседи, където да мога да си паркирам колата спокойно без да обикалям един час
- минимум контакт с бюрокрация, даже нулев
ей това е , не искам нищо повече колкото и странно да звучи
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

1. Хубава работа която да върша с удоволствие ако може без работно време
2. Пари достатъчно да карам нова кола да живея в хубава къща и да не се лишавам от нищо /но не прекалено много пари че от много боли глава/
3. Тишина и спокойствие в хубава къщичка с дворче
4. Любимата девойка край мен в този рай :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Кой за какво мечтае? Какви за движещите сили за всеки от вас и какво ви мотивира?

Моите мечти :

- къща далече от врява и кофти съседи, където да мога да си паркирам колата спокойно без да обикалям един час
- минимум контакт с бюрокрация, даже нулев
ей това е , не искам нищо повече колкото и странно да звучи

и после?

знаеш ли колко е гадно като си сбъднеш мечтите...
Чудиш се за какво да живееш...
Влизаш в магазин и нямаш желание да си купиш нищо - нищо не ти трябва, имаш всичко.
Някак си всичко става сиво...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Ми да ти кажа, то и сега нямам кой знае какво желание да си купувам каквото и да било. Единствено мисля да сменям лаптопа че вече се разпада :) , събирам на една масичка всеки ден парченца от него.
После...после друг проект и така...това също ми е мотивация ...имам списък с идеи дето е толкова дълъг че като го препрочитам и все едно някой друг го е писал. То е ясно че всеки от нас го води мотивацията за бизнес. Аз по скоро имах предвид какво ме надъхва в някакъв краткосрочен план. Сега съм в някакъв смотан апартамент...дразня се :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

После ли.. после ти трябват едно-две-три деца да ти развалят комфорта от безметежното съществуване. И пак всичко става цветно, шумно и интересно ;)

Няма нужда да търсиш смисъла на живота, наслаждавай му се
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

После ли.. после ти трябват едно-две-три деца да ти развалят комфорта от безметежното съществуване. И пак всичко става цветно, шумно и интересно ;)

Няма нужда да търсиш смисъла на живота, наслаждавай му се


деца ? да караме по релси а?
растеш работиш жениш се и се размножаваш и почваш да живееш за потомството...
нищъ ... мирси :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Ще се спра на две да ти кажа :). Май-скоро ще ми се наложи да пристъпвам към тая работа :). Малко е плащещо. И ето ти една причина поради, която не мога да се отдам на мечтата си да бъда отшелник. Половинката довода и е "ами като имаме деца"....как щели да ходят на училище...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Трябва много да се мразиш, щом не искаш да имаш деца. Добре, че родителите ти са били на друго мнение, като са те направили :D
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Ами за да не ви е скучно като постигнете целите си ще си измислите нови. Според мен човек винаги трябва да има цел и да се бори за нещо.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Затова си слагаш непостижими мечти, че да си ги гониш постоянно :) Пък другото са някакви краткосрочни цели.

При мене за момента е нещо такова:
1. пари
2. пари
3. още пари
4. гоце да умре в кофите

Пък докато станат тия, ще дойдат извънземните 2012-та, ще се вкараме в някакви други филми и така :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Сега се присетих, че ми се занимава със земеделие. Смейте ми се ако искате :). Ама не какво да е земеделие ами някакво еко био високотехнологично и иновативно.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Да притежавам остров(някъде на топличко), да бъде построен по мои начин, да имам бизнес, които във всяка една минута произвежда $, да имам човек до себе си, всички мои роднини и приятели да са добре! :) nice a?
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

искам да пътувам, пропуснах да отида до тайланд преди няколко месеца и ме е яд, щото казаха че е било уникално яко
тва вещи, мещи не съм по тях - та аз съм с телефон за 20 лв и си продадох колата преди време, щото реших че не ми трябва и изхарчих парите за една обиколка в източна европа, и съм много доволен :D

аз ако имах 1 милион веднага се пенсионирам и си правя обиколка на света, ама от тия тарикатските - на стоп, с колело или с възможно най-малко изхарчени пари. тва с 5 звездните хотели е много сухарско и баламско, какво интересно ще ти се случи ако пътуваш с лимузина, спиш в шератон в някакви скъпарски курорти, друго си е на стоп или на палатка
ходих веднъж на палатка на морето на стоп. легендарно, както казват в един сериал! :D
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Аз си мечтаем за излизане от матрицата най-вече :) Всмисъл тая система - ходиш на работа, прибираш се, ядеш, гледаш малко тв, спиш, утре пак, и така до уикенда и после пак и така докато пукясаш.
Това е супер мега тъпо и 100% са го измислили илюминатите да ни цоцат нещо душите.

Демек, the ultimate purpose е свободата :) Ама и хората наоколо да са така.

А това за целия свят няма как да стане, затова я правят тая мизерия с 2012та, че да забърше всичко и после на чисто :D
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Когато проимате деца, мечтите и приоритетите се обръщат с главата надолу :) . Но няма нещо, което повече да осмисля живота от тях. Макар да почвате да кроите някакви планове за след 18-20 години, никога не е късно да направите следващото и да отложите мечтаната селска къща, остров, замък за след още две декади.
(аз съм с две за сега... а нещо пак взима да ме човърка отвътре8))
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

На мен детската ми мечта е да стана някакъв гаден, мазен чичко с костюм, и да правя разни пропаганди. :twisted:
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Абе деца... деца... това ни е заложено... стига с тая зависимост.
Това с децата е кофти работа...
Спираш да живееш за себе си и започваш да живееш за децата...
Да разбирам че мислите че това е нещо голямо и невероятно... но това са животински инстинкти
това ни е заложено, оцеляване и съхранение на вида.
Детето ти осмисля живота, да щото ти променя химията в организма и почваш да отделяш разни гадорийки мозъчно

Аз лично не желая да имам деца, не виждам смисъла да имам деца.
Ако се замислите затова сме толкова дефектни хората, защото раждането е безразборно... в природата оцеляват само най-силните, само те имат потомство...
а при хората?
олифгофрените се ебат от 14 годишни и раждат олигофренчета...
погледнете какво става...
някакви психично болни се праскат и народили емнайсе деца, държавата ги гледа и те порастват живи и правят още олигофренчета...

Трябва да се забрани това безразборно раждане...
Примерно аз преценявам за мен си че не съм идеалния генетичен материал за да се боря точно аз да дам наследство.
Но много народ не го преценява това...
примерно ти си дебела и мазен пъпчив плешив тъпанар с основно образование.
женати е същата дебела мазна и кривокрака водниста пача, тъпоата пътка на квартала
КАКВО очаквате да ви се роди ? новият президент ? или СУПЕРМЕН?

Трябва да има строги критерии... щото така сме се изродили че не ставаме за чеп.
Децата ви няма да станат по убави от вас, не си казвайте, аз не успях ама да му дам шанс то да успее...
Може да акоо го е направил комшията иначе на кого да се метне умно и красиво ?
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Млад съм ощи за дица, каквото и да ми разправят наоколо.
А и първо трябва да им намеря майка, дето да не е на лов за съдружник, с когото да осъществи мисията на живота си - да народи и отгледа дица в спокойна/сигурна/скучна семейна опстанофка.
Не е лесно.

Иначе знам за какво ще оползотворя излишъка от пари, когато се появи.

Тъй като съм със зелени екстремистки убеждения, една част ще вложа в запазването на някоя и друга екосистема, а основната купчина пари - за антихуманни цели, примерно ще спонсорирам някоя и друга война или конфликт та поне отмалко да се регулира численоста на човешката популация. Ще почна от тия краища на света където ползването на кондоми не е популярно, за сметка на престижа да си нацвъкаш 6-10 дица. Може примерно да клонирам 10-ина Хитлерчета и да ги разпратя по света да си свършат работата ("The Boys from Brazil" ( 1978 )). Абе ше го измисля...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Мда и аз се замислям дали да не стана като злодеите от филмите и да правя опити да затрия по голямата част от човечеството
потривайки доволно длани и кискайки се злобно...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Млади сте още, за това мислите така :). Пък и за мъжете не е късно до доста напреднала възраст. Но като ви удари сляпата неделя.... то не пита :)
А и да не забравяме - след нас(хората) остават само лайна и ... деца :D
 

Горе