Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Аз пък си мечтая България да стане едно по-добро място за живеене, та тука да остарея и да умра. В личен план е ясно, че ще се наредят нещата, дано и с Родината ни се случи същото и отново блесне.

Братле чул те Господ! От твоите уста в Божиите уши! Дано станеш добър пророк! :) Това братле ми е и на мен мечта от преди 22 години насам, след прехода. Надявах се след прехода да станем по добри стандарт и икономика но уви! Сигурен съм на 100 % че това е мечтата на повечето съфорумци тук. Дано само да се сбъдне до като сме млади, после като станем на 80-90 години за какво ли ни е. Много мои приятели казват че не искат да емигрират в чужбина, понеже вече тука са си свикнали и ако заминат, ще трябва всичко да започнат от нулата. А тук вече си имаш някакво име, изградил си някакъв имидж, хората те знаят, и в чужбина започваш от кръглата нула всичко от начало. Дано наистина се оправим и като одъртеем да си пием ракийката и да се наслаждаваме на спокойните старини. :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Е*авам те, ако не се усещаш. Жалко е, че млад човек няма други стремежи, освен да има пари и да си пие кафето по разни точки от света.

Иначе, хубави мечти имате всички. Аз пък си мечтая България да стане едно по-добро място за живеене, та тука да остарея и да умра. В личен план е ясно, че ще се наредят нещата, дано и с Родината ни се случи същото и отново блесне.

Много добре усетих жалкия ти опит за е*бавка, но не исках да се задълбочавам. Мисля, че мечтата ми е съвсем честна и реална и не се правя на псевдо патриот или да посочвам мечти, като горепосочената - тези ги причислявам към типа "Мис Свят - Световен мир". Много патриоти, като теб при удобен случай заминаха в чужбина и остаряват и умират на чужда земя...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Тези като мен остават тук, не ме мисли. Мечтата ти може да е честна, реална, но издава елементарност. Това се опитах да ти кажа с по-меки думи.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Тези като мен остават тук, не ме мисли. Мечтата ти може да е честна, реална, но издава елементарност. Това се опитах да ти кажа с по-меки думи.

Приателю, само недей да съдиш кой колко е елементарен. И защо ти се стори елементарно да се запознаваш всеки ден с различна култура? Нима не знаеш, че от различните гледни точки се ражда истината? Влиянието на различни култури може да те накара да вземеш правилното решение. А ти с какво можеш да помогнеш на тази държава да стане по-добре - със силното си желание и мечтите? Или с това да си стоиш в малката къщичка в гората и да слагаш дърва в печката? Като не можеш да помогнеш с друго, поне изкарвай повече пари да подпомагаш икономиката... Мислех, че темата е за споделяне на мечтите, но все ще се намери някой всезнайко, който да оценява мечтите на хората...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Това с подпомагането на икономиката бих го определил като прекалено просто и неефективно предложение. Проблемът на България не започва от парите и икономиката, а от начинът на мислене. Това, че държавата няма пари е невярно. За доказателство можеш да се запознаеш със стойностите на камара държавни поръчки дадени най-често на "наши хора". Комунистическият режим е изтрил почти всяко желание за предприемчивост у обикновения гражданин. Когато няма производство няма как да има просперитет на народа. Комунистическият режим ни дава и друго наследство - корупцията. Хората с власт са лишени от съвест, тъй като не вярват в нищо, имат усещане за безнаказаност и нямат никакви ценности освен яж и пий (а за да има повечко са нужни рушвети). Сега с навлизането на западния капитализъм без наличие на някакви ценности (съвест) вместо предприемачи се раждат дребни тарикати, които набързо гледат да ошушкат хората.
Естествено има и изключения и точно от тях започва оправянето на нацията. И аз си мечтая нашата държава да стане по-приятна за живот.

А иначе мечтата с пиенето на кафето ми е малко смешна и на мен.
Я си представи, че се изпълни. Събуждаш се сутрин и си викаш "Имам си пари. Къде да си пия кафето?". Отиваш някъде и си го изпиваш кафето. По някое време вероятно следобед този процес се повтаря, а ако изкараш до малко по-късно, може и да потретиш. След това си лягаш чудейки се дали това по цял ден да се занимаваш с пиене на кафе е ползотворен живот, който ти дава някакво удовлетворение. Не постигаш нищо нито за себе си, нито за другите. Няма развитие. Дори в един момент да изчезнеш, не само, че почти никой няма да го забележи (освен кафеджиите, които чат-пат посещаваш), но и на никой няма да му пука за теб. Не намирам за никак приятна мисълта да не съм нужен на никого и ако изчезна, да не липсвам на никого.
Много от хубавите мечти на хората тук мога да реша да ги поискам и за себе си, но твоята не.
 
От: От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Това с подпомагането на икономиката бих го определил като прекалено просто и неефективно предложение. Проблемът на България не започва от парите и икономиката, а от начинът на мислене. Това, че държавата няма пари е невярно. За доказателство можеш да се запознаеш със стойностите на камара държавни поръчки дадени най-често на "наши хора". Комунистическият режим е изтрил почти всяко желание за предприемчивост у обикновения гражданин. Когато няма производство няма как да има просперитет на народа. Комунистическият режим ни дава и друго наследство - корупцията. Хората с власт са лишени от съвест, тъй като не вярват в нищо, имат усещане за безнаказаност и нямат никакви ценности освен яж и пий (а за да има повечко са нужни рушвети). Сега с навлизането на западния капитализъм без наличие на някакви ценности (съвест) вместо предприемачи се раждат дребни тарикати, които набързо гледат да ошушкат хората.
Естествено има и изключения и точно от тях започва оправянето на нацията. И аз си мечтая нашата държава да стане по-приятна за живот.

А иначе мечтата с пиенето на кафето ми е малко смешна и на мен.
Я си представи, че се изпълни. Събуждаш се сутрин и си викаш "Имам си пари. Къде да си пия кафето?". Отиваш някъде и си го изпиваш кафето. По някое време вероятно следобед този процес се повтаря, а ако изкараш до малко по-късно, може и да потретиш. След това си лягаш чудейки се дали това по цял ден да се занимаваш с пиене на кафе е ползотворен живот, който ти дава някакво удовлетворение. Не постигаш нищо нито за себе си, нито за другите. Няма развитие. Дори в един момент да изчезнеш, не само, че почти никой няма да го забележи (освен кафеджиите, които чат-пат посещаваш), но и на никой няма да му пука за теб. Не намирам за никак приятна мисълта да не съм нужен на никого и ако изчезна, да не липсвам на никого.
Много от хубавите мечти на хората тук мога да реша да ги поискам и за себе си, но твоята не.

Добре бе хора, защо се вторачихте точно в кафето, и защо това, че пиеш кафе сутрин изключва всички останали дейности? Вие не пиете ли кафе? За мен това е времето от деня, когато си сам и се подготвяш за лудницата. И след това започват всички останали задачи. А сега си представете, че не си пиете кафето от пластмасова чашка по пътя към работата, а можете да го направите в малко кафене в центъра на Париж. И после можете да си продължите деня по план... Къде забихте в "лентяй" едва ли не... За да имам средства за тези разходки се предполага, че си ги изкарвам сам. Мечтата си е мечта, ама не съм я измислил толкова нереалистична , че да си представям как някой ми спонсорира разходките из света (Това могат да си позволят само Златките). Та точно в това се съдържа смисъла на това прословуто "кафе", в което се вторачвате - целия път към успеха...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Честно да ви кажа, и аз не разбрах защо го нападнахте така човека, може би защото е нов. Може би човека е просто един вид... think outside the box. На мен ми звучи готино да можеш да си пиеш кафето всяка сутрин на различно място на Земята... дори и на различна планета. Може би човека не се е изказал правилно... или може и той съвсем не е наясно какво точно е искал да каже. Може би мечтае за инстантно пътуване в пространството и свят на технологии, достъпни за всеки, а не да е достатъчно заможен за да го прави. Може би... поне аз така го виждам през моята призма.

Каквото и да е... не е много учтиво да му казвате че мечтата му показва елементарност или че е глупава, това си е неговата мечта. А и тази тема е за идеалите ни за начин на живот, така че, нека един от идеалите ни да е взаимно уважение.

Let%27s-think-outside-the-box-I-have-to-poop-in-it-later.jpg
 
От: От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Добре бе хора, защо се вторачихте точно в кафето, и защо това, че пиеш кафе сутрин изключва всички останали дейности? Вие не пиете ли кафе? За мен това е времето от деня, когато си сам и се подготвяш за лудницата. И след това започват всички останали задачи. А сега си представете, че не си пиете кафето от пластмасова чашка по пътя към работата, а можете да го направите в малко кафене в центъра на Париж. И после можете да си продължите деня по план... Къде забихте в "лентяй" едва ли не...
Не се коркай толкова, нападнаха те работохолици! :D
Лично аз се разкъсвам между двете гледни точки - когато задълбая нещо, прекарвам с дни почти без сън.
Къща без досадници в радиус 300-400 м наоколо имам; горичка, печка и дърва също. Сега подготвям езерце, все още предимно мисловно, около половин декар голямо, пълно с цялата нужна флора и фауна.
Но пък в отделни "празни" и мързеливи периоди точно това ми се ще - като станеш сутрин, да си на ново място. Не за ден, че един ден не стига до никъде.
Обиколил съм почти цяла България на автостоп.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Ти пък точно мен намери да набедиш за работохолик!!!
Почивката е хубаво нещо, но чат-пат трябва и да се работи. Не само за пари, но и за удоволствие.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Да не забравяме,че мечтата за едно нещо е винаги по-хубава от самото нещо,ако го постигнем :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Моят идеал за начин на живот е простичък- да бъда щастлива - в работата, семейството и Родината :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Идеалът ми за живот може да се постигне единствено в България. Да се надяваме, че управниците ни няма да продължат да гонят младите хора от тук.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

ПОЗИТИВИЗЪМ колкото и банално да звучи,това за мен е истината. Разбира се всички искаме "хубава работа" ,а за всеки това е различно понятие ! Искаме "щастливо семейство" - кой не иска ?!? ... но в какво точно се изразява щастието никой не е 100% сигурен. Здраве - тук всички сме единодушни , че без него всичко останало няма смисъл. Любовта - другата движеща сила.Там граници няма,всеки я е изпитвал поне веднъж независимо ,в каква нейна форма. Пари ..разбира се... пари, днес те имат най - водещата роля в живота ни.Сега някои хора ще кажат аз не съм материалист .... съгласна съм !!! На каква цена можеш да си позволиш да използваш последното изречение ?!?
Мога да продължа още много по темата за "ВАЖНИТЕ" неща в живота,но да не ви досаждам с моите теории.Да се върнем на - позитивизма ! Още една глупост, в която безнадеждните търсят утеха.....Може и така да е..но пробвали ли сте някога да помечтаете - "ДА",разбира се е кой не е. И какво изпитвате в това време на унес и хармония - ЩАСТИЕ.Точно тази съставка,която търсим , за да имаме идеалния живот. Имаш ли желание и да вярваш в него - получаваш любовта на живота си (било то от половинката и от децата и от близките и от приятелите),намираш подходящата работа за "достатъчните" пари.А щом човек е щастлив , спокоен,обичан ..... той няма притеснения - здравето му ще добре .
За мен това е идеалния начин на живот - да намираш и да получаваш това от което имаш нужда и то в точния момент !
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

ПОЗИТИВИЗЪМ колкото и банално да звучи,това за мен е истината. Разбира се всички искаме "хубава работа" ,а за всеки това е различно понятие ! Искаме "щастливо семейство" - кой не иска ?!? ... но в какво точно се изразява щастието никой не е 100% сигурен. Здраве - тук всички сме единодушни , че без него всичко останало няма смисъл. Любовта - другата движеща сила.Там граници няма,всеки я е изпитвал поне веднъж независимо ,в каква нейна форма. Пари ..разбира се... пари, днес те имат най - водещата роля в живота ни.Сега някои хора ще кажат аз не съм материалист .... съгласна съм !!! На каква цена можеш да си позволиш да използваш последното изречение ?!?
Мога да продължа още много по темата за "ВАЖНИТЕ" неща в живота,но да не ви досаждам с моите теории.Да се върнем на - позитивизма ! Още една глупост, в която безнадеждните търсят утеха.....Може и така да е..но пробвали ли сте някога да помечтаете - "ДА",разбира се е кой не е. И какво изпитвате в това време на унес и хармония - ЩАСТИЕ.Точно тази съставка,която търсим , за да имаме идеалния живот. Имаш ли желание и да вярваш в него - получаваш любовта на живота си (било то от половинката и от децата и от близките и от приятелите),намираш подходящата работа за "достатъчните" пари.А щом човек е щастлив , спокоен,обичан ..... той няма притеснения - здравето му ще добре .
За мен това е идеалния начин на живот - да намираш и да получаваш това от което имаш нужда и то в точния момент !

Казала си го повече от точно .... поне за мен ...:clap:
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Честно да ви кажа на мене много ми се иска да продължа живота си до край в България.Да си купя една къщичка в под балкана (Калофер) и да си заживея спокойно вършейки си работата.Но според мене нещо трябва радикално да се промени в тази държава,за да може да задържи младите хора тук.Защото ако вадиш около 200 лева на ден или 100 Евра можеш да живееш на редица други страни.Аз лично искам да остана в България,но пред мен все още има едно голямо НО.....
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Замислих се ... преди години идеалът ми да се пренеса на тихо и спокойно място без интернет, кабелна и обхват на GSM ....
А сега малка спретната къщурка някъде в Родопите, с добър интернет и обхват на GSM ... може и без кабелна.:|
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Замислих се ... преди години идеалът ми да се пренеса на тихо и спокойно място без интернет, кабелна и обхват на GSM ....
А сега малка спретната къщурка някъде в Родопите, с добър интернет и обхват на GSM ... може и без кабелна.:|
Сега съм така, е не е в Родопите но без нет е страшна почивка. Поне още месец няма да се прибера в града
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Половинка,с която взаимно да се мотивираме :) и работа,която да върша с удоволствие.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

-да направя света по-добро място
-горното включва да приватизирам световния мир
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Когато стана безсмъртен киборг няма да имам нужда от мечти.
С малко повече ръчкане там където не е позволено за всички разбираш много за това накъде отива света ;)
 

Горе