Идея - Нов новинарски сайт :)

N1ck

Active Member
Някой иска ли да направи новинарски сайт за добри новини?

Аз искам да съм информиран къде какво става, но не ме интересуват убийства, изнасилвания, кражби, банкови проблеми.... (когато искам да науча нещо подобно мога да си пусна който и да е новинарски сайт и да поема нужната доза негативизъм)

Има ли подобен сайт на български? КОЙ? :)

Идеята е да се направи нещо, което да носи положително послание и емоция, да му е приятно на човек да го чете.
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Да, отдавна има такива сайтове.
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Има на ganbox - dobrinovini.com
 
  • Like
Реакции: N1ck
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Някой иска ли да направи новинарски сайт за добри новини?

Аз искам да съм информиран къде какво става, но не ме интересуват убийства, изнасилвания, кражби, банкови проблеми.... (когато искам да науча нещо подобно мога да си пусна който и да е новинарски сайт и да поема нужната доза негативизъм)

Има ли подобен сайт на български? КОЙ? :)

Идеята е да се направи нещо, което да носи положително послание и емоция, да му е приятно на човек да го чете.

"Добрите новини" изглежда отговарят на търсенето ти, но ми се струва, че тази информираност, която търсиш е филтрирана през розова бленда. Можеш ли наистина да се наречеш информиран, ако четеш само новини, чиято обективност е избирателна и които изрязват факти, само защото са неприятни? Ако приемаш избирателно само части от истината, не я ли осакатяваш по този начин? Мисля, че по-скоро липсва обективна медия, която да се придържа към фактите, без да залита към сензационното.
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

"Добрите новини" изглежда отговарят на търсенето ти, но ми се струва, че тази информираност, която търсиш е филтрирана през розова бленда. Можеш ли наистина да се наречеш информиран, ако четеш само новини, чиято обективност е избирателна и които изрязват факти, само защото са неприятни? Ако приемаш избирателно само части от истината, не я ли осакатяваш по този начин? Мисля, че по-скоро липсва обективна медия, която да се придържа към фактите, без да залита към сензационното.

Обикновено медиите публикуват най-вече тъжни, ужасни, скандални и всякакви други негативни новини - не само такива, разбира се, но до голяма степен... Причината е, че хората винаги търсят драмата, интересно им е да четат подобни гадни новини и да се възмущават, да са съпричастни и т.н.

Я сложи една новина "Бомбен атентат взе 300 жертви" и до нея друга "Малко българче спечели световна титла за рисуване с цветни моливи" и гледай да видиш коя ще има повече прегледи. :)

Поне това си е моето мнение.
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Идеята е да се направи нещо, което да носи положително послание и емоция, да му е приятно на човек да го чете.

Между другото съм забелязал, че масата от хората не обичат положителните емоции, а търсят драмата, тъжното, убийствата, кръвта. И изобщо колкото по-сълзлива и нещастна е историята и колкото повече жертви и нещастия има, толкова повече се чете и търси.

Е изключение прави темата за секса, която винаги се чете. Там положителните емоции трябва да се леят като из ведро. :D
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Обикновено медиите публикуват най-вече тъжни, ужасни, скандални и всякакви други негативни новини - не само такива, разбира се, но до голяма степен... Причината е, че хората винаги търсят драмата, интересно им е да четат подобни гадни новини и да се възмущават, да са съпричастни и т.н.

Я сложи една новина "Бомбен атентат взе 300 жертви" и до нея друга "Малко българче спечели световна титла за рисуване с цветни моливи" и гледай да видиш коя ще има повече прегледи. :)

Поне това си е моето мнение.

Това, което казваш е факт. Изводът според мен е, че трябва да се разчупи формáта на положителните новини. Със сигурност трябва да се обърне по-голямо внимание на заглавията и като цяло да се бяга от скучния тон. Защото както казваше една позната - Доброто си е ок, но лесно доскучава..:) Импровизиран опит за списване на алтернативно заглавие по примера, който си дала: "Българско дете постави на колене участниците в международен конкурс". Малко хард, но това е на прима виста ..:)
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Обикновено медиите публикуват най-вече тъжни, ужасни, скандални и всякакви други негативни новини - не само такива, разбира се, но до голяма степен... Причината е, че хората винаги търсят драмата, интересно им е да четат подобни гадни новини и да се възмущават, да са съпричастни и т.н.
Между другото съм забелязал, че масата от хората не обичат положителните емоции, а търсят драмата, тъжното, убийствата, кръвта. И изобщо колкото по-сълзлива и нещастна е историята и колкото повече жертви и нещастия има, толкова повече се чете и търси.

Това си е така, имам няколко сайта за добри новини - малко трафик, почти не се търсят. Същото беше и с новинарският сайт, който правех допреди месец: никакъв интерес към положителна новина, някой направил нещо добро, но само да напиша за нечие убийство, драма някаква и ще се скъсат да влизат в сайта.
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Това си е така, имам няколко сайта за добри новини - малко трафик, почти не се търсят. Същото беше и с новинарският сайт, който правех допреди месец: никакъв интерес към положителна новина, някой направил нещо добро, но само да напиша за нечие убийство, драма някаква и ще се скъсат да влизат в сайта.

Кофти!

Явно на хората им хаерсват лошшите новини, ей така да се подсигурят че на вуте му е зле. Кофти е това.

Аз искам хем да съм информиран, хем да е обективно а не скандално както каза meleager.
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Ето едно хумористично резюме по темата :D
Facebook.

Жена:

"Тъпо ми е"
187 like, 42 коментара

Мъж:
"Приеха ме в Харвард с пълна стипендия!"
0 like, 1 коментар:
"Зубър!"
 
Re: От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Между другото съм забелязал, че масата от хората не обичат положителните емоции, а търсят драмата, тъжното, убийствата, кръвта. И изобщо колкото по-сълзлива и нещастна е историята и колкото повече жертви и нещастия има, толкова повече се чете и търси.

Е изключение прави темата за секса, която винаги се чете. Там положителните емоции трябва да се леят като из ведро. :D
Да, хората търсят драмата и се опитват да им е тегаво. Явно така се чувстват щастливи, не знам. Нямам обяснение и аз. Но съм забелязал, че някак повече налитат (като магнит им е) към негативните новини, отколкото към позитивните и за това всеки предлага първо тях, после добрите. Можете да видите само как стартират новинарските емисии и да си направите извод за какво става дума. ;)
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Ето едно хумористично резюме по темата :D
Facebook.

Жена:

"Тъпо ми е"
187 like, 42 коментара

Мъж:
"Приеха ме в Харвард с пълна стипендия!"
0 like, 1 коментар:
"Зубър!"
Примера е субективен!!! Тук определящ е по-скоро сексуалния привкус :wink:
Още не си се събудил май, а?8)
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Ето една идея за сайт: negativninovini.com - някой може да пробва дали ще има много трафик подобен сайт. :D
 
От: Re: От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Преди като бях по-млад и зелен и вярвах, че хората се стремят към щастието и положителните емоции. Когато обаче погледнеш под друг ъгъл разбираш, че повечето не могат да живят днес без своята доза драма и напрежения с околния свят.

Аз лично сутрин докато пия кафе пускам музикалния канал, че ми идват в повече сутрешните блокове наситени с болести, драми и нещастия.

Абе някой забелязал ли е как всеки понеделник сутрин в сутрешния блок на Нова основната тема е все я за болни хора или такива преживели нещастие. Запитайте се защо не почват с нещо позитивно седмицата. Предполагам и другите телевизии са така.

Да, хората търсят драмата и се опитват да им е тегаво. Явно така се чувстват щастливи, не знам. Нямам обяснение и аз. Но съм забелязал, че някак повече налитат (като магнит им е) към негативните новини, отколкото към позитивните и за това всеки предлага първо тях, после добрите. Можете да видите само как стартират новинарските емисии и да си направите извод за какво става дума. ;)
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Ужас, аз пия вас хваща :-o
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Преди някоко месеца и аз търсех подобен сайт само с позитивни новини и открих само goodnews.actualno.com
 
От: Идея - Нов новинарски сайт :)

Като видиш само имената на някои издания (онлайн и офлайн) и ти става ясно какво се търси "Шок", "Клюки" и подобни. Това е нормално, защото зад всяка усмивка се крият много проблеми, били те малки или големи. Всеки се интересува от новините в региона си както и всяко решение на проблемите си.
 

Горе