Идея за бизнес?

Ограничава, но малкият град е най-подходящ за дребен бизнес, няма големи вериги, знаете че в големите градове, където има, дребният бизнес почти умря.

Е подходящ е, но моето наблюдение не е съвсем такова. Аз живея в Троян, туристически град, уикендите е пълен с туристи, население да кажем 15К души. В този град няма ни един специализиран магазин, няма китайска храна, няма японска храна, няма прост италиански ресторант (за пица с оригинална рецепта да не говорим) НЯМА дори рибен магазин, да не говорим за нещо по специфично като Гръцки магазин (споменат по-горе ), няма и Лафка дори ( не че това ще липсва ), доскоро нямаше и верига магазини ( сега има LIFE, които смятам, че 90% от вас не са и чували ), магазини за дрехи с някаква известна марка - АБСУРД. Малкия град предлага малко възможности. Единствения плюс, е че наеми на търговски помещения и складове е нисък и ако търговията ти е изнесена е голям плюс. Та ако има креативни хора давайте, правете.
Ние си говорим по темата на mi7aaka но той не взима участие и да не му оспамим темата, пък той като направи нещо ще черпи.
 
Аз чета постоянно, не ми спамите, споко. Благодаря на всички за идеите! Все още ще приемам такива. Идеята за ядките ми хареса. В моя град това липсва. Ядки се продаяат единствено по магазините за хранителни стоки. Но каква ли надценка мога да сложа ? Дали ще има печалба?
 
Оборотните ядки се купуват с чували и се пекът на място, екзотичните според потреблението. Един чувал фъстъчки, купен на едро го продаваш на расфасовки по 50, 100 и 200 грама. Маржа може да ти е от 100% нагоре, в зависимост от конкуренцията. Нищо не ти пречи да си направиш проучването, почти без пари е :) По принцип, в такива магазинчета се предлагат трайни сладки, кафе и тн., на които също се слага добра надценка. Ако бюджета ти го позволява се забива и кафе автомат отпред, да си бачка 24/7.


Аз чета постоянно, не ми спамите, споко. Благодаря на всички за идеите! Все още ще приемам такива. Идеята за ядките ми хареса. В моя град това липсва. Ядки се продаяат единствено по магазините за хранителни стоки. Но каква ли надценка мога да сложа ? Дали ще има печалба?
 
има таково оборотно при нас, освен ядките има сушени плодове, повечето екзотични, парена царевица, има и течен шоколад като фонтан да си топкат каквото си купят, сладки, кафе, захар
 
Аз чета постоянно, не ми спамите, споко. Благодаря на всички за идеите! Все още ще приемам такива. Идеята за ядките ми хареса. В моя град това липсва. Ядки се продаяат единствено по магазините за хранителни стоки. Но каква ли надценка мога да сложа ? Дали ще има печалба?
Няма да има. И преди тука съм спорил с някои. Огромна е разликата между големият и малкият град. В малкият град екстри не се толерират.
Е виж, по-горе човек от Троян ти е дал инфо за малък град с постоянни туристи и пак не става.
Хранителни стоки, бързо хранене. Донякъде железария, тип строителни материали, чукове и пирони.
Ти каквото искаш си прави... магазин за ядки, това върви в градове с население, като Бургас.Доколкото разбрах си от подобен град, като моя. Ядки и разни други глезотии са супер малък процент страничен бизнес...
А най-добре си направи една сметка какви магазини имате в твоя град, какъв тип бизнес там не успява и какъв успява. За новости в малкият град няма място.
 
Спомням си за твойта тема, искаше да правиш магазин за хранителни стоки с 1000 лв. бюджет, нали така беше? Според теб, хората в град с 15000 жители не пият кафе, не ядът фъстъчки и не хапват сладки, така ли? Според мен ти липсва въображение, казано по модерен начин креативност. Всеки недостатък може да се превърне в предимство, въпрос на подход. Това че нещо не е правено, само трябва да те мотивира да го направиш първи.

Ако си мислиш, че в големия град, където всичко е направено, е много по-весело, лъжеш се :)

Няма да има. И преди тука съм спорил с някои. Огромна е разликата между големият и малкият град. В малкият град екстри не се толерират.
Е виж, по-горе човек от Троян ти е дал инфо за малък град с постоянни туристи и пак не става.
Хранителни стоки, бързо хранене. Донякъде железария, тип строителни материали, чукове и пирони.
Ти каквото искаш си прави... магазин за ядки, това върви в градове с население, като Бургас.Доколкото разбрах си от подобен град, като моя. Ядки и разни други глезотии са супер малък процент страничен бизнес...
А най-добре си направи една сметка какви магазини имате в твоя град, какъв тип бизнес там не успява и какъв успява. За новости в малкият град няма място.
 
Спомням си за твойта тема, искаше да правиш магазин за хранителни стоки с 1000 лв. бюджет, нали така беше? Според теб, хората в град с 15000 жители не пият кафе, не ядът фъстъчки и не хапват сладки, така ли? Според мен ти липсва въображение, казано по модерен начин креативност. Всеки недостатък може да се превърне в предимство, въпрос на подход. Това че нещо не е правено, само трябва да те мотивира да го направиш първи.

Ако си мислиш, че в големия град, където всичко е направено, е много по-весело, лъжеш се :)
Града му не е от 15 хиляди. 3 кила сирене, не са колкото 1 кило сирене...
Сладкарниците и магазините за фъстъци ги има - половин тава пастички и пакетчета с ядки в магазина за хранителни стоки.
Недей на мен ми казваш, как в е малкият град, по-горе се изказа и човек от малък град с развит туризъм, отгоре на всичкото.
Гледай си твойта креативност в големият град.
Колкото до моя бизнес, не е твоя работа.
 
Кво се репчиш бе, аз като на човек ти пиша, ти ми се репчиш. Даже не можеш да схванеш концепцията, за която става дума, за какви сладкарници и пакетчета ми говориш изобщо!? Това че някъде из града се продават ядки и сладки, изобщо не бъркат модела, за който става дума тук. Това че не разбираш за какво се говори, изобщо не е мой проблем. В темата има хора, които много ясно ме разбраха, само ти пак нищо не разбра, като в предната тема за боба и каква още простотия беше там, не мога да се сетя....

Моята креативност отдавна е излязла от рамките на моя град и е влязла и в твоя и на колегата, който пита и във всички, в които има живи хора.

Града му не е от 15 хиляди. 3 кила сирене, не са колкото 1 кило сирене...
Сладкарниците и магазините за фъстъци ги има - половин тава пастички и пакетчета с ядки в магазина за хранителни стоки.
Недей на мен ми казваш, как в е малкият град, по-горе се изказа и човек от малък град с развит туризъм, отгоре на всичкото.
Гледай си твойта креативност в големият град.
Колкото до моя бизнес, не е твоя работа.
 
Кво се репчиш бе, аз като на човек ти пиша, ти ми се репчиш. Даже не можеш да схванеш концепцията, за която става дума, за какви сладкарници и пакетчета ми говориш изобщо!? Това че някъде из града се продават ядки и сладки, изобщо не бъркат модела, за който става дума тук. Това че не разбираш за какво се говори, изобщо не е мой проблем. В темата има хора, които много ясно ме разбраха, само ти пак нищо не разбра, като в предната тема за боба и каква още простотия беше там, не мога да се сетя....

Моята креативност отдавна е излязла от рамките на моя град и е влязла и в твоя и на колегата, който пита и във всички, в които има живи хора.
Твоята креативност е излязла извън рамките на галактиката, в какво се състои тази креативност?
 
Ако има на кого да продам нещо извън галактиката и до там ще стигна, щом се налага. Стига да намеря сигурен доставчик, естествено... Та в тази връзка, креативноста ми се състои в това да продавам неща на хора, нищо повече. То е очевидно де, щом пиша в такива теми, ама щом питаш...

Твоята креативност е излязла извън рамките на галактиката, в какво се състои тази креативност?
 
Ако има на кого да продам нещо извън галактиката и до там ще стигна, щом се налага. Стига да намеря сигурен доставчик, естествено... Та в тази връзка, креативноста ми се състои в това да продавам неща на хора, нищо повече. То е очевидно де, щом пиша в такива теми, ама щом питаш...
И кво продаваш? За толкова креативен и успял човек, като теб е малко странно, че не се афишираш.
 
Не съм от тези, дето се афишират., нямам айфоне, нямам бмв, не съм гъзар.... Мъча се на свободния пазар, като всички останали. Тук съм за да споделям опит, за който го иска, не ангажирам никой с мненията си.

И кво продаваш? За толкова креативен и успял човек, като теб е малко странно, че не се афишираш.
 
Няма да има. И преди тука съм спорил с някои. Огромна е разликата между големият и малкият град. В малкият град екстри не се толерират.
Е виж, по-горе човек от Троян ти е дал инфо за малък град с постоянни туристи и пак не става.
В един малък български град /под 20000 души/ имам три щанда метър на метър ,само те са ми достатъчни да живея , а съм на 200 километра от тях.Това че ти не си успял не обрича другите .
Сега ще ти разкажа за един приятел , който така се чудеше какво да прави насело и в един момент му хрумна да направи баничарница в двора на къщата която се намира накрая на пътя след две големи села в пернишко , всяко с по 1500 - 2000 души население.Казаха му че е луд и ще фалира.Да де обаче всяка сутрин около 1000 човека пътуват по този път за работа в София а събота и неделя обратно Софянци отиват в планината.След една година чудене човека отвори и заложи на качество и 30% по високи цени от обичайните , обаче продуктите му са топ.Познаи какво се случи , в 7 часа на път за работа има опашки , и това в двора на село.В момента целият му двор е покрит с дървени навеси с пеики и маси.В същите двесела има регистрирани над 100 фирми и не им пречи че са на село.
Така че мисли умната , проучвай , допитвай се само до успели и препатили хора и ще успееш.
 
Но каква ли надценка мога да сложа ?
Заложи на нещо което ти интересно и разбираш. Няма проблем да не знаеш каква надценка да сложиш и да направиш проучване ще разбереш. В предния пример с баничките съм 100 % сигурен, че човека е бил наясно какво да предложи, дали защото е правил баници или ги консумира е имал "цел" примерно да предлага и банички с истинско сирене макар и по-скъпи. Говори, проучвай питай, но 99 човека ще ти кажат ти си луд, ще фалираш и че няма смисъл, просто ги игнорирай. Пекарна, автомивка на самообслужване, дюнер или нещо което се яде специфично в твоя край - палачинки, странджаки (принцеси с кайма) и т.н... НЕщо което в по-големия град заради цената на имотите, заплатите и т.н. е по-скъпо а ти можеш да предложиш по-добра цена.
 
Не съм от тези, дето се афишират., нямам айфоне, нямам бмв, не съм гъзар.... Мъча се на свободния пазар, като всички останали. Тук съм за да споделям опит, за който го иска, не ангажирам никой с мненията си.
Ебати..тук се засегнах :D
 
Аз имам малко по различно виждане.идеята е да се започне с ограничен капитал в малък град. без да засягам някой тенденцията е да се бега от градоо малко стана претрупано ....малкият град дава по добри шансове.а и вече се забелязва че доста кадърни хора се завърнаха по родните места...
 
Аз имам малко по различно виждане.идеята е да се започне с ограничен капитал в малък град. без да засягам някой тенденцията е да се бега от градоо малко стана претрупано ....малкият град дава по добри шансове.а и вече се забелязва че доста кадърни хора се завърнаха по родните места...
Много зависи от самият град и какво е икономическото му състояние. Ще ти дам пример с Габрово. Не бих казала, че е от най-малките градове, въпреки, че едва ли има вече 50к души. Там ако желаеш да започнеш нещо ново си обречен. Средната работна заплата е 600 лв и хората просто са свикнали да си стоят у дома. Вечер след 20ч. може да те изнасилят пред общината и никой няма да забележи.
От друга страна на 20 км от Габрово се намира Севлиево, който е точно малък град. Но там има 3 или 4 стабилни фирми, икономиката е силна и средната работна заплата наближава 1000 лева.
 

Горе