Идея за блог

yesofc

New Member
Здравейте , от скоро чета този форум и се ентусиазирах да започна мой блог . Едно от хобитата ми е покерът и мисля това да е темата на блога . Мислите ли , че ще има бъдеще в блог на български за покер стратегии , мисля да вкарам биографиите на някои от известните играчи и т.н. ? Имам бегла представа само от html :( но имам желание за развитие . След направата на блога как да го направя по - комерсиален и да "пробие" , тъй като в България има конкуренция - има форуми и доста статии за покер .
Поздрави :)
 
От: Идея за блог

Като за начало:

1. Измисли си някой по-лесен домейн.
2. Хубав дизайн.
3. Пиши наистина интересни статии, а не колкото да отбиеш номера. Със картинки и т.н. - да ти е кеф да четеш :)
4. SEO.
5. Задължително във фейсбук, г+, туитър.
6. Предложи безплатна е-книга за покер.
7. Слагай разни бонус кодове за покер клиентите.
8. Не прекалявай с рекламите в началото..

Има и още неща, разбира се, но за това се сетих в момента..

Успех :)
 
От: Идея за блог

Като за начало:

1. Измисли си някой по-лесен домейн.
2. Хубав дизайн.
3. Пиши наистина интересни статии, а не колкото да отбиеш номера. Със картинки и т.н. - да ти е кеф да четеш :)
4. SEO.
5. Задължително във фейсбук, г+, туитър.
6. Предложи безплатна е-книга за покер.
7. Слагай разни бонус кодове за покер клиентите.
8. Не прекалявай с рекламите в началото..

Има и още неща, разбира се, но за това се сетих в момента..

Успех :)
човека пита за съвсем други неща и каза че имал единствено бегла представа за HTML .. ти какви неща тръгна да му пишеш ?

---- По темата: блог се прави с wordpress, не е нужна представата ти за HTML. Популяризирането се прави с реклама (ми то друг начин няма). Авторе, какъв ти е попринцип проблема да го направиш, че толкова се колебаеш ?
 
От: Идея за блог

@ iNDESiGN благодаря за съветите , реклами не мисля да слагам докато не се докара поне някакъв трафик , статиите мисля , че не ги пиша колкото да отбия номера .
@ Kreayshawn всъщност блога вече е направен в blogspot , има 4 публикации , но питам дали има "хляб" в тази ниша . За реклама , ако имаш предвид платена , не мисля да инвестирам в нещо , което не знам дали ще ми върне инвестицията . Трафика за сега е нищожен 10 посещения за 3 дена :D poker-thegame.blogspot е блога . Сега е максимално изчистен , ако може някакви съвети за дизайна :)
Мерси и на двамата за включването .
 
От: Идея за блог

За поддомейн не очаквай доста повече от сегашният трафик :) Даже няма смисъл да се хабиш да пишеш уникални статии за такъв блог - по-добре да ги продадеш.
Защо си мислиш така? Какво като е поддомейн? Не може да получава 1000+ трафик ли?

На блог в блоггър съм правил по 19 000+ посетителя на месец, така че не мисля, че това е критерий
 
От: Идея за блог

За поддомейн не очаквай доста повече от сегашният трафик :) Даже няма смисъл да се хабиш да пишеш уникални статии за такъв блог - по-добре да ги продадеш.
Не съм много съгласен. Интересни статии се четат.
Блог Градина Ви&#1.jpg
 
От: Идея за блог

За поддомейн не очаквай доста повече от сегашният трафик...

И аз не съм съгласен. На поддомейн на блогспот за месец съм правил близо 100 000 уникални. Това малко ли е?
 
От: Идея за блог

човека пита за съвсем други неща и каза че имал единствено бегла представа за HTML .. ти какви неща тръгна да му пишеш ?

---- По темата: блог се прави с wordpress, не е нужна представата ти за HTML. Популяризирането се прави с реклама (ми то друг начин няма). Авторе, какъв ти е попринцип проблема да го направиш, че толкова се колебаеш ?

@iNDESiGN е дал много правилни съвети. Популяризирането на един сайт не е задължително да става само с реклама (предполагам, че говориш за платена), за сайт в които не продаваш нещо директно би било самоубийство да плащаш за банер реклама, примерно.

Към автора на темата:
Има много начини да получиш качествен трафик безплатно - търсачки, социални мрежи, ако си добър в писането на статии може да се възползваш и от гост блогване в някои по-посещаван блог където в замяна ще получиш линк (но това май е повече в полза за СЕО-то).
 
От: Идея за блог

защо не се насочиш към професиолна игра на покер? може и онлайн - там са парите :)
 
От: Идея за блог

Повярвай ми, покерът не е лесна професия.
защо не се насочиш към професиолна игра на покер? може и онлайн - там са парите :)

Относно блога, прочетох само статията за СНГ турнири и не ме грабна. Доста е повърхностна. Вместо да даваш линк към книгата пародия на Лий Нелсън, можеше да напишеш ти статиите. Също така, има 2-3 сайта, които вече са се утвърдили на българския пазар и мисля, че е невъзможно да ги изместиш. Ще ти дам един жокер - няма сносен български сайт със хуави статии за СНГ играчи и съответно - хубави промоции за този вид турнири. Освен рейкбека измисли и нещо специално за тази разновидност на покера и мисля, че може да си намериш играчи, които да играят през теб.
 
От: Идея за блог

човека пита за съвсем други неща и каза че имал единствено бегла представа за HTML .. ти какви неща тръгна да му пишеш ?

---- По темата: блог се прави с wordpress, не е нужна представата ти за HTML. Популяризирането се прави с реклама (ми то друг начин няма). Авторе, какъв ти е попринцип проблема да го направиш, че толкова се колебаеш ?

Щом казваш.. хахах :shock:
 

Горе