Идея за сайт с името Ракия?

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Имам едно сайтче на домейна "rakiq" но нещо не върви много, около 100 на ден ако пускам теми и около 1 евро на месец от adsence.
Не се сещам какво може да върви, и реших ако някой има предложение да сподели. Според мен домейна е хубав и е глупаво да не го ползвам както трябва.
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

Ами продавай ракия :D Предполагам, че ще има клиенти ако го развиеш. :lol:
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

Ами продавай ракия :D Предполагам, че ще има клиенти ако го развиеш. :lol:


Ще обия рибата ако съм в бранша ама не съм, дори не съм голям фен ( предпочитам уиски ама това е друга тема ).

Да почна да продавам по 5 лв пощи от рода :

piq (Et) rakiq (dot ) com
obicham (Et) rakiq (dot) com
cqla-vecher-piq (et ) rakiq ( dot ) com

И т.н поне шоу става :)
 
Сайтът е хубав, мен ми харесва. Но да ти кажа честно преди да бях влезнал на него мислех, че ще има някакви съдове и инструменти за правене на ракия, секции с препоръки, топ марките в България, вицове с тази напитка и др. Реално друго видях, но не знам защо това си помислих. Даже не прочетох нищо в SE резултата, за да си направя заключение на първо възприятие.

Ако съм ти дал подходящ пример. Това ми дива през акъла като видях сайта. Не знам дали имаме такива дропшипъри, но попитай някой от бабите и дядовските какво може да се измисли или вкарай някое бизнес предложение на магазин предоставящо казани и съдове за правене, а книги и съвети сам може да напишеш и направиш. :) Не знам до колко е ОК идеята, но като гледам какво прави с адсенс, направо не знам още как не си затворил сайта или махнал тези рекламки.
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

според мен за нищо не става този домейн, трябва да пръснеш много време и пак не е сигурно, че ще си изкараш парите за подновяването му.. за печалба да не говорим.
Ако имаш свободно време - ползвай го за по доходни проекти
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

bodyrock89 - Забавна идея предложи :) ама не искам да вредя на хората.

Blinky - Като цяло в сайта има доста уникални статии как се прави ракия, доста рецепти и т.н. Има преведени няколко книги с уникални тостове, най голямата някога събирана колекция на Тутурутка и други забавни и полезни уникални материалаи ( 300 някъде ) но нещо не върви, но не го и подържам от няколко месеца. Благодаря за мнението ще измисля нещо.


nortrant
- Благодаря за мнението, но според мен в домейна има хляб. Надявам се да ти покажа след време, че съм бил прав :)
 
Re: От: Идея за сайт с името Ракия?

Blinky - Като цяло в сайта има доста уникални статии как се прави ракия, доста рецепти и т.н. Има преведени няколко книги с уникални тостове, най голямата някога събирана колекция на Тутурутка и други забавни и полезни уникални материалаи ( 300 някъде ) но нещо не върви, но не го и подържам от няколко месеца. Благодаря за мнението ще измисля нещо.
Беше идея на бързо. Нищо не пречи да се продават и продукти около това - чаши, бутилки, прибори за мезене, музика за маса....хахаха, нещо такова.

Ако домашната ракия беше законна за продан, щеше да се преродиш с този сайт. :D
 
От: От: Идея за сайт с името Ракия?


nortrant
- Благодаря за мнението, но според мен в домейна има хляб. Надявам се да ти покажа след време, че съм бил прав :)
много бих се радвал :beer: непременно го направи :roll:
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

Направи един каталог с казаните за варене на ракия в страната :)

V.Andreev, идеята на bodyrock е страхотна! Направи един map под google и всеки да може да добавя частни/обществени казани за варене на ракия. Може да добавиш и малко история и описание на технологията, ферментацията и др. полезно инфо. Примерно аз ако искам да си препека собствена ракия, google ще изплюе тебе и ти ще ми покажеш как и къде да я сваря... Аз лично бих отбелязал няколко обществени казана. Мисля, че може да се получи доста идеен проект. Може и всеки да споделя опита си и тънкостите в занаята. От както всичко започна да поскъпва, все повече хора ще се ориентират към собственото производство, а българина си обича ракията!

Успех!
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

аз бих променила цялостната концеицпя: бих намерила отнякъде забавни пиянски клипчета, снимки и вицове
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

Този сайт определено ще ми стане от любимите, ако се развие тематично по описаните идеи по-горе! :beer:
 
От: Идея за сайт с името Ракия?

Интересни предложение и идеи, ще трябва да помисля и да видим какво ще реша да го правя.

Благодаря за коментарите.
 

Горе