Избирам си нов домейн, и се чудех за съвет?

miglen

New Member
Избирам си нов домейн, и се чудех за съвет как ще е най-правилно да се казва:
Код:
test-test-test.tld
testtesttest.tld
test-test.tld
testtest.tld

На мястото на test има произволни подходящи думи. Интересува ме според вас от гледна точка на SEO ще играе ли голяма роля тирето и също така кое е по-приятно за крайния потребител?
 
При търсене на "Blog" удебелява и :
googleblog.blogspot.com
Идеята ... дори и да е слято цялото пак го намира като отделна дума... другото което е ... до колкото знам "-" го счита за разстояние докато "_" - не

П.С. може и да греша някъде

П.С. 2 иначе като потребител тест-тест.лтд ми допада повече от останалите варианти
 
@cybervn: не грешиш, точно така се третират. по принцип _ в име на домейн да се избягва.

иначе на мен най ми допада testtest.ltd, тире в домейна е доста дразнещо. а с разпознаването на отделните думи както и cybervn каза няма да има проблем.
 
Понеже видях coolice и Blincky да го раздават генгста, и аз си сложих Kanye West ;)

Благодаря за съветите, сега ако успея да открия и tld да ми е .com че каквото и да опитам com, net и org са станали кът :roll:
 
Код:
testtest.tld

Три думи са прекалено много за домейн според мен. Тиретата хората забравят да ги пишат и затова се избягват. От друга страна само удължават домейна и както беше казано - не дават никакво предимство. Даже дърпат назад според мен, защото пречат домейнът да се разглежда като комбинация от повече от 2 ключови думи.
 
Съгласен съм с теб cloxy.

com домейните са кът, за това мисля да се спра на един домейн със следното име
Код:
texttext7.com
Не заради друго щото лесно се помни и една подобна цифра ми позволява да си намеря домейн с две срички и .com свободен.
 
само да кажа че съм чел едно изследване че хората по трудно помнят комбинация от букви и цифри отколкото само букви

Пробави синоними на това което ти трябва :)
 
също идея ми е да ползвам и leet при избиране на домейн. нали знаете прмерно g00g13.com но тогава ако си прав още по-трудно ще помнят домейна. Принципно аз не държа домейна да се помни толкова, колкото да се понауча с него на SEO и да го намират чрез Google.
 
miglen каза:
също идея ми е да ползвам и leet при избиране на домейн. нали знаете прмерно g00g13.com но тогава ако си прав още по-трудно ще помнят домейна. Принципно аз не държа домейна да се помни толкова, колкото да се понауча с него на SEO и да го намират чрез Google.

не не не... това го изключи от списъка, подобен домейн с цифри вместо букви само ще обърква потребителите, а и ме съмнява да е по-добър вариант от другите :shock:
 
Код:
първо мисли за това домайн testtest. com после за това домейн testtesttest. com

Да е без тире.
Да е без цифри.
Да е com защото ако помня адреса първа опитвам com. И мислия че хората правят така.

И ако греша с думи извинявайте не разбирам много добре български.
 

Горе