Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Здравейте, бихте ли ми помогнали в избора на домейн. Значи трябва ми сайт за архитектура, обаче незнам какво да избера,
Eто примерните варианти:
1. ArchitecturalABCD.com
2. Architectural-ABCD.com
3. ArchABCD.com

Значи въпроса ми е дали да изпиша цяла думата Архитектура или Архитектурен.. с или без тире.
Кой вариант ще ми даде по-предни места в гугъл и ще ми докара повече трафик?
Какви са преимуществата на съкратения и дългия вариант ?!?
Забелязал съм че най-посещавания архитектурен сайт в света - АrchDaily.com, ако напиша думата architecture
в гугъл изобщо не се появява в първите страници, за сметка на други по-малко известни сайтове от същия тип, които обаче съдържат в името си
думата Architectural или Аrchitecture... Tова обаче не пречи на archdaily.com да е най-големия, още повече той заема челни позиции в гугъл при търсене
на определа статия, архитект или ключова дума.. обаче на думата архитектура не отговаря добре..

Бих избрал ArchABCD.com по кратко е и по лесно за запомняне.
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Предложете някакво домейн име (.com / .net / .org) свързано с игри (gaming community). Благодаря предварително!
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Имам и аз едно въпросче:
Избрал съм си уникално име за домейн, който да води до сайта ми ,кратко и звучно. Чудя се обаче дали да регистрирам като домейн и мотото на сайта, състои се три популярни думи и .com е свободен. Чудя се главно защото името ми е кратко ама непознато докато мотото ми се запомня лесно но е дълго за писане.
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Само да поясня втория домейн само ще пренасочва към главния. Целта е просто по лесно да ме намират потребителите
 
има ъпдейт който наказва еказкт мач домейните за западния пазар

за нов проект заложи на бранда (къс бранд домейн)... хубав таитъл който да опива целат на проекта точно и поне няколко брандиращи сатии описващи проекта в други силни блогове по твоята тематика или подобни (някакъв гест блогинг)...
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Здравейте,
Какви символи може да съдържа името на домейн?
От техническа гледна точка може ли в домейна да има едновременно букви и на латиница и на кирилица. Например pizza-маргарита
 
Блинки това с гугъл трансейт ли го преведе?
 
Последно редактирано:
От: Re: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Когато е писал тази тема тогава гугъл транслейт не можеше толкова :)
Кой да види датата....
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

У нас как се приемат .be домейните?
И най вече от средностатистическа лелка.
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Като стана дума за ".be" домейните, аз пък да питам за ".se" домейните - дали са удачен избор, за да се получи оригинално име чрез игра на думи (например "www.napulni.se")? Съществува мнение, с което съм до голяма степен съгласен, че при чуждите домейни подсъзнателната отпратка е за някакво чуждо съдържание, свързано със съответната страна. Не знам и доколко е лесно и финансово обосновано да се закупува такъв домейн. Има ли някакви специални рестрикции?

Имам и друга чуденка. Ако в името на бранда има "ъ", как е най-добре да се предаде това в домейна - с "a" или "u" ("www.napalni.se" или "www.napulni.se")? Стандартът е "ъ"-то да се транслитерира с "а", но с "u" сякаш е по-разбираемо, поне за мен, а пък в някои случаи "а"-то препраща към съвсем друго значение (например palni.se - запали се! и pulni.se - напълва се).
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

godaddy схемата е следната ,закупих си 10 домейна от гоодеди за по 2 долара ,но тази функция ме притеснява при подновяване я има. Pick the date your domains will renew! Just $1.49 per domain ($2.19 for domains with Private Registration), per month adjusted.
някои ползвал ли я ,и дали реално ако ги подновя за още по една година ,ще ми е по 2,19 примерно както пише в най-лошия случай.
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

When asked about what and what not to do while registering a domain the most answer is that one must focus of choosing the best domain name for their business. This should reflect on your brand name and your area of business. Another thing that is often suggested is that the domain should be registered with a reliable web hosting provider which is correct. But there are many other factors that one should focus on when looking to register a domain name.
Know more at, https://www.milesweb.com/blog/important-things-know-registering-domain-name/
 

Горе