Избори за Народно събрание 14.11.2021

Ще гласувам за

  • ИМА ТАКЪВ НАРОД

  • ГЕРБ – СДС

  • БСП за БЪЛГАРИЯ

  • ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ

  • ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ

  • ИЗПРАВИ СЕ БГ! НИЕ ИДВАМЕ

  • ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА

  • ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ- НФСБ и ДРУГИ НЕИЗВЕСТНИ

  • АТАКА

  • ВМРО

  • ВОЛЯ

  • ВЪЗРАЖДАНЕ

  • Бонус Партия (Жан го нема, това е най-близкото) - РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО

  • Няма да гласувам


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Тълпата е подтикната от някъде, към това действие..
Според мен е начин на мислене. Това не се възпитава на тези години. Мизерията е преди всичко начин на мислене. Можеш да бъдеш мизерник и с пари, може да бъдеш и мизерник без пари и в двата случая ще се наредиш там, в Кауфланд.

Плащат ли си данък ? Май да :) Взима ли го някой, определено ! :)

Какво значение има какво плащат като са заплаха на пътя? То тук каквото не си поискал това не си си платил, за да ти е ОК. НАП никога няма да те върнат за нищо, ако трябва да им плащаш, за това може да си сигурен. Днес ще ходя до нашите с автобус, защото имам времето, имам и желанието да не се водя от общото правило.
 
@Blinky калиевия йодид го няма по аптеките защото радиацията идвала !
За какво говорим ...
 
@Blinky калиевия йодид го няма по аптеките защото радиацията идвала !
За какво говорим ...
Щом това ще ги спаси, успехи. Викаш калиевия йодид предпазва минимум от 20 мегатонова бомба. :)
 
10+ години ГЕРБ държеше контрола над земеделието и преработването, дори успяха да изгонят Калиакра в Румъния.
Логично погледнато ресурса за тази ситуация го имат ГЕРБ+ДПС , скриха олиото, почнаха да вдигат цените, а медиите шашнаха хората и хоп - станаха нещата.
А и Боко както беше на команден режим от Кремъл, явно са му заръчали да клати нещата в БГ, щото на Русия не им изнася нашата позиция в момента
 
10+ години ГЕРБ държеше контрола над земеделието и преработването, дори успяха да изгонят Калиакра в Румъния.
Логично погледнато ресурса за тази ситуация го имат ГЕРБ+ДПС , скриха олиото, почнаха да вдигат цените, а медиите шашнаха хората и хоп - станаха нещата.
А и Боко както беше на команден режим от Кремъл, явно са му заръчали да клати нещата в БГ, щото на Русия не им изнася нашата позиция в момента
Момента едва ли някой тук иска да падне властта, ако го искаха тази власт щеше да падне за има няма 3-4 дена :) Ситуацията е таква че момента ПП ще обере всичко лошо и лятото ше има нова власт :)
 
@Blinky калиевия йодид го няма по аптеките защото радиацията идвала !
За какво говорим ...
Има известна еволюция. Почна се с маските и дезинфектантите, минахме на тоалетната хартия, после нафтата, после олиото, сега и йод няма. Чудя се какво ли ще е следващото, че да почна да продавам :D
 
Не беше лесно но уредихме баба :)



275698009_10159776635716591_912168862875024226_n.jpg
 
Ще ви кажа, моята гледна точка за олиото.
Само по себе си дори двойна цена за едно обикновено домакинство едва ли е такъв проблем.
Па колко олио може да потребява едно такова домакинство? 4-6 литра месечно.
50 стотинки повече дневно.
Ами бизнеса? Ресторанти, заведения? Едно с това горивата фърчат от тях и всичко.
Скача хляб, брашно. Става брутално synergy.
Другите стоки дърпат нагоре малко по-леко, като support.
Добре, @Blinky е отбелязал, че има хора, които едвам свързват двата края. Аз искам да от отбележа, че при тази "крива" на събитията, тези които едвам са свързвали двата края, няма да успяват, а те не са малко. Тези, които са живели нормално, ще започнат да изпитват трудности.
И въобще не споделям мнението на @metaverse ,ако изобщо е честен, да плащам за каузи, които не само, че не са мои, не само не ги споделям, ами са ми и неприятни.
Не ме кефи да българите да плащаме масрафс на други. Дали съм националист? Не бих казал, но имам такава нотка.
 
Не само и с горивото. :) Некви брички по 300 лева по улиците. И говоря за такива дето не би се качил на метрото, щото е под нивото му, а причката му минава технически преглед с връзки. :) Там едно 5 лева да го направят този литър гориво. :)

А олигофренията, на която бяхме свидетели днес ще се повтаря за жалост многократно с годините. Мизерията и идиотското мислене в комбинация прави това. Преди малко четох, че един в Бургас е починал в тази тълпа. Ако това е нормално. От 6:00 да се заредиш за олио.


Извинявам се, но това не е от правителството. И преди сме го виждали. :) То не бяха банани, то не бяха тоалетни хартии.
@Blinky
Заминават си. В момента в който това с Украйна и Русия се укроти.
Вече не става въпрос за русофили и фоби, става въпрос за джоба на тази рая, която обикновено търпи много. До критичната точка. Почти я преминаваме...
 
Добре се майтапите, ама @NovaPS да каже дали и в Германия са омели олиото :D
 
Тъжно, но оправия няма и няма да има. В последните дни видяхме, че народа ни е слаб и глупав, а какво очаквате да бъде тогава и правителството?
 
Тъжно, но оправия няма и няма да има. В последните дни видяхме, че народа ни е слаб и глупав, а какво очаквате да бъде тогава и правителството?
Много зловещо е това, което е написал Славейков преди толкова много години но и аз съм скептик.
 

o_Oo_Oo_Oo_OКЗК най-после реагира на паниката с цените на горивата​

Всеки, който има информация за антиконкурентни практики на този пазар, да я предостави, призоваха от комисията
;)
Segabg.com
 
Вече има и стихотворение за олиото.
 
Тъжно, но оправия няма и няма да има. В последните дни видяхме, че народа ни е слаб и глупав, а какво очаквате да бъде тогава и правителството?
Хахаха, нищо не очакваме и пак сме разочаровани. :)

Не искам да прозвуча много хладно към сегашните или към миналите власто-упражняващи, но наистина ли е толкова трудно да се управлява толкова малка държава? В смисъл, ние тук не говорим дори за някакво управление. За да управляваш нещо, то трябва да се движи в някакви рамки (път с очертания). В нашия случай ние се опитваме да се качим на този път, за да почнем да се движим нормално. А пък после може да си говорим за управление. Не знам дали съм прекалено критичен, но определено съм доста наблюдателен и общата картинка трудно може да ми убегне, както и на другите, защото си ни е ежедневие.
 

Горе