Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Кой ще спечели парламентарните избори?

  • БСП и ДПС - в добавка с 1 друга партия за патерица

    Votes: 2 3.4%
  • ГЕРБ - ще вземат повече от 120 депутата

    Votes: 16 27.1%
  • Широка коалиция без ГЕРБ - РБ,ББЦ,АТАКА,БСП,ДПС,НСФБ

    Votes: 3 5.1%
  • Широка коалиция с ГЕРБ, ДПС и БСП

    Votes: 4 6.8%
  • ГЕРБ, РБ, НСФБ, ББЦ - нещо от сорта

    Votes: 12 20.3%
  • ГЕРБ и ДПС

    Votes: 9 15.3%
  • Друго

    Votes: 13 22.0%

  • Общо гласове
    59
  • Poll closed .
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Изборите били безмислени и сме се изпотрепали да гласуваме, при 40% избирателна активност... :D

Какъв е смисъла?

40% будали пак е много. :mrgreen:
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Огромен, в няколко аспекта. Що, за теб всичките управления до тук са еднакви ли?
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Огромен, в няколко аспекта. Що, за теб всичките управления до тук са еднакви ли?

Дай де разясни ми. Не са еднакви управляващите - управлението им е еднакво...некадърно.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ако за теб управленията в последните години са еднакви, едва ли мога да ти обясня каквото и да е...
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ако за теб управленията в последните години са еднакви, едва ли мога да ти обясня каквото и да е...

Не бе имаше и по-некадърни и по-малко некадърни, но общото е некадърност. Дето казва един авер "все в г*з". :D

Смисъла на изборите ме интересува какъв е?
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ами да речем, да си избереш по-кадърно или по-некадърно управление. А мантрата "всички са маскари" я знаем. Не е добра. За автора ѝ...
 
От: От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ами да речем, да си избереш по-кадърно или по-некадърно управление. А мантрата "всички са маскари" я знаем. Не е добра. За автора ѝ...

Това е в нормалните държави тук кадърно не можеш да си избереш. Може да пуснеш безсмисленият си глас, но накрая на изборният ден масата овце ще изберат Бойко или БКП-то.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ами докато избирателната активност е като стайна температура, все ще е така. Боце разчита именно на невменяемостта на стадото, което си мисли, че е станало гражданско общество и наказва политиците като не гласува :D

И е прав като гледам...
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Екстрa сa си изборите. ГЕРБ, РБ и ПФ ще нaорaвят кaбинет. По-мaлкото зло отвсякъде!
 
От: От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ами докато избирателната активност е като стайна температура, все ще е така. Боце разчита именно на невменяемостта на стадото, което си мисли, че е станало гражданско общество и наказва политиците като не гласува :D

И е прав като гледам...

Аз нямам идея с негласуването си да наказвам някой - гнус ме от тях. И не пука кой ще управлява аз искам държавата да се събори - по-добре ужасен край от колкото ужас безкрай. Това не е държава а цирк с елементи на крадливост.

И 100% да е активността резултата ще е същия масата са овце - ще гласуват като ги манипулира тИливизора.

ПП: Но щом ви кефят да са ви честити новите-стари хурви. :lol:
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Принципно е добре човек да помисли дали има логика зад мнението му, и ако няма такава, да го актуализира. Но човек, който иска държавата да се затвори, нормално е да има такова мнение...
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Принципно е добре човек да помисли дали има логика зад мнението му, и ако няма такава, да го актуализира. Но човек, който иска държавата да се затвори, нормално е да има такова мнение...

Има си логика зад мнението ми ама ти като не можеш да я хванеш аз какво да направя? Айде ще ти го обясня като имаш затруднение - едно нещо като не работи трябва да бъде спряно и на негово място да бъде изградено ново работещо.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Факт, имаше такива схващания по света някъде 80те години, та дори и до средата на 90те. После голяма част от света се светна, че това не е работещ вариант. Днес хората първо анализират какво точно не работи, защо и как може да се оправи, след което променят само това, което има нужда. Просто схващанията от 80те години се оказаха достатъчно тъпи и неработещи. Е, факт, очевидно битуват тук-там все още... Особено сред хора, които са на мнение, че управленията са били сходно некадърни...
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Факт, имаше такива схващания по света някъде 80те години, та дори и до средата на 90те. После голяма част от света се светна, че това не е работещ вариант. Днес хората първо анализират какво точно не работи, защо и как може да се оправи, след което променят само това, което има нужда. Просто схващанията от 80те години се оказаха достатъчно тъпи и неработещи. Е, факт, очевидно битуват тук-там все още... Особено сред хора, които са на мнение, че управленията са били сходно некадърни...

Ти нещо полезно и смислено ще напишеш ли или капацитета ти стига до там да се правиш на интересен и да раздаваш квалификации както обикновено. Ясно ми е, че ти спориш за самия спор и за спорта ама доскучаваш така. :)

ПП: Като не можеш да водиш спор поне не се пъни.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Написах достатъчно неща, а ти си тоя с квалификациите. Но щом държиш, ето ти малко повече конкретика:
1. Изборите сами по себе си са важни, дори заради самия акт на гласуване. Всяка партия знае чудесно откъде идва електоралната ѝ подкрепа и се съобразява с типичния си избирател. Ако утре има висока избирателна активност от рода на 80% или нагоре, независимо в чия полза е това, партията, обрала резултатите ще бъде принудена да се съобразява с този вот без да има никакъв избор да шикалкави.
2. Управленията досега са достатъчно различни, с коренно различни резултати. И тъй като тук е предприемачески форум, ще отбележа точно разликата, която вълнува предприемачите. Преди 15 години имаше 200 разрешителни режима за бизнеса и 36% само осигуряващи се. Към момента режимите са 2200, а само осигуряващите се са 10%. За теб може и да няма значение, за мен има.

Полезно ли ти беше?:D
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Написах достатъчно неща, а ти си тоя с квалификациите. Но щом държиш, ето ти малко повече конкретика:

От теб се уча. :D

1. Изборите сами по себе си са важни, дори заради самия акт на гласуване. Всяка партия знае чудесно откъде идва електоралната ѝ подкрепа и се съобразява с типичния си избирател. Ако утре има висока избирателна активност от рода на 80% или нагоре, независимо в чия полза е това, партията, обрала резултатите ще бъде принудена да се съобразява с този вот без да има никакъв избор да шикалкави.

На олимпийският принцип са значи - важно е участието, а не резултата. Съобразяват се с електората си три дни преди изборите и му правят мили очички. През останалото време си правят каквото искат понеже електората за три дни забравя безобразията. И тоя номер минава успешно вече 25 години. :D

2. Управленията досега са достатъчно различни, с коренно различни резултати. И тъй като тук е предприемачески форум, ще отбележа точно разликата, която вълнува предприемачите. Преди 15 години имаше 200 разрешителни режима за бизнеса и 36% само осигуряващи се. Към момента режимите са 2200, а само осигуряващите се са 10%. За теб може и да няма значение, за мен има.

Коренно различни резултати, които все водят до влошаване състоянието на държавата и на бизнес климата като цяло. Една купчина официални анализи има които го потвърждават. Все сме в топа на черните класации - едни румънски цигани ни разминаха във всичко.
Полезно ли ти беше?:D

Малко по-полезно от предните мнения като ще кажеш. :D
 
От: От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

От теб се уча. :D

Свикнал съм, няма страшно.



На олимпийският принцип са значи - важно е участието, а не резултата. Съобразяват се с електората си три дни преди изборите и му правят мили очички. През останалото време си правят каквото искат понеже електората за три дни забравя безобразията. И тоя номер минава успешно вече 25 години. :D
Съобразяват се точно с това, което иска електоратът. Ако е достатъчно тъп, за да може да минат милите очички за три дни - точно това получават. Тук вината не е на политиците. Ако пък електоратът е още по-тъп, и дори не гласува, тогава има не мили очички, ами див секс без вазелин. На кой му пука? И без това не гласуват, политиците са независими от великия електорат, който не гласува, значи могат да го чукат денонощно и грубо.


Коренно различни резултати, които все водят до влошаване състоянието на държавата и на бизнес климата като цяло. Една купчина официални анализи има които го потвърждават.
Да кажеш, че 36% самоосигуряващи се и 10% самоосигуряващи се, са еднакво вредни и влошаващи бизнес климата е повече от шизофренично..


Малко по-полезно от предните мнения като ще кажеш. :D
Това не успях да го разбера, пробвай на български следващия път. :wink:
 
От: От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Съобразяват се точно с това, което иска електоратът. Ако е достатъчно тъп, за да може да минат милите очички за три дни - точно това получават. Тук вината не е на политиците. Ако пък електоратът е още по-тъп, и дори не гласува, тогава има не мили очички, ами див секс без вазелин. На кой му пука? И без това не гласуват, политиците са независими от великия електорат, който не гласува, значи могат да го чукат денонощно и грубо.

Тези дето са гласували не ги чукат денонощно и грубо - всички го отнасят. :)

Да кажеш, че 36% самоосигуряващи се и 10% самоосигуряващи се, са еднакво вредни и влошаващи бизнес климата е повече от шизофренично..

Говоря за управлението им като цяло не за частни случаи, които не водят до подем на икономиката. Което от своя страна се отразява и на частните случаи негативно. Самоосигуряващите са повече просто са в сивия сектор. :)

ПП пак :lol:: Бойко колко си обиждаше електората през управлението - лош мат'рял, вие сте прости и аз съм прост и т.н. списъкът е дълъг ама ей на пак си гласуваха за него. :)
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Какъв частен случай е процентът на самоосигуряващи се бе човек? Че това ти е основен показател за структурата на икономиката в страната...
 

Горе