Избор на Лаптоп

Айфона може да е качествен, но не е напълно приложим в мнго сфери. Тествал съм, за андроит има в пъти повече приложения, а аз ползвам доста. Много от тях въобще ги няма за айфон и нямат алтернативи, освен това платенте са по-скъпи. За разработчиците е много по-скъпо да правят приложения за айфон отколкото за андроид и поради тази причина там всичко е по-малко. Аз айфон не мога да ползвам пълноценно и се чуствам като с един крак. От друга страна, това че телефоните с андроид са по-калпави въобще не е вярно и не може всичко да се слага под общ знаменател. Имам един стар сони ериксон, който беше с андроид 2 и го бях ъпдейтнал до 4. Беше изпскан, чупен му е дисплея и е сменян, че беше станал целия на сол. Сигурно са минали поне 8 години откакто съм го купил и то даже го бях взел втора употреба, а не нов. Още си работи и се ползва, така че всичко е възможно.

Не може да се вадят такива заключения, че щом като ползваш нещо, значи е най-доброто и нищо друго не струва. Аз не казвам нищо против айфона, но лично за мен не си заслужава да дам 5 пъти повече пари за нещо, което няма да мога да използвам пълноценно и ще съм ограничен.
 
@Илиян ако еко системата ти позволява и върли работа андроид, ползваш. За мен лично, миграцията към iOS стана, след като BlackBerry се издъниха в глобален мащаб преди години а онлаин търговията за мен е свързана неизменно с ползването на смартфон. Към този момент, пуш мейла беше възможен на ограничен брой андроид устройства ( HTC се предлагаха от Мтел към онзи момент ) и батерията им падаше след 2 часа ползване на услугата. Веднъж изградена еко система трудно мигрира към друга платформа. Поне с магазините ми, които единствено са онлаин е така.
 
Айфона може да е качествен, но не е напълно приложим в мнго сфери. Тествал съм, за андроит има в пъти повече приложения, а аз ползвам доста. Много от тях въобще ги няма за айфон и нямат алтернативи, освен това платенте са по-скъпи. За разработчиците е много по-скъпо да правят приложения за айфон отколкото за андроид и поради тази причина там всичко е по-малко. Аз айфон не мога да ползвам пълноценно и се чуствам като с един крак. От друга страна, това че телефоните с андроид са по-калпави въобще не е вярно и не може всичко да се слага под общ знаменател. Имам един стар сони ериксон, който беше с андроид 2 и го бях ъпдейтнал до 4. Беше изпскан, чупен му е дисплея и е сменян, че беше станал целия на сол. Сигурно са минали поне 8 години откакто съм го купил и то даже го бях взел втора употреба, а не нов. Още си работи и се ползва, така че всичко е възможно.

Не може да се вадят такива заключения, че щом като ползваш нещо, значи е най-доброто и нищо друго не струва. Аз не казвам нищо против айфона, но лично за мен не си заслужава да дам 5 пъти повече пари за нещо, което няма да мога да използвам пълноценно и ще съм ограничен.
За айфона го има и този момент, въпреки че на мен нищо не ми е липсвало. Имам приложенията на всички банки, електронния подпис, мейл програмите, офис пакет да чета файловете, които ми пращат, социалните мрежи, крипто портфейл, на авиокомпаниите приложенията и всичко останало си ми е вградено - дори с последния ъпдейт мога с вградено приложение чрез камерата на телефона да измеря близък обект в сантиметри, инчове или дори да му сметна колко квадратни сантиметра е. Apple Music бие всички музикални приложения на пазара за едни нищожни 10 лева на месец абонамент.

А за маковете - вече си има програма, с която да стартираш уиндоус като виртуална машина и да си ползваш специфичните програми като складови програми, професионални програми като цяло там.


Пак казвам, не ме разбирайте погрешно - един телефон на андроид и един айфон може дори да станат близки по производителност, но докато да едните трябва да се чудиш как да го оптимизираш, коя версия на андроид да сложиш и да го ръчкаш постоянно, другия си е такъв още с натискането на копчето. Още си спомням как всички критикуваха айфон 6 колко нефелен бил, само 2-3 години издържал и после почвали повредите.(и познавам още хора, които са с 6-ците, даже някои са още с петиците) А повечето андроид телефони ако изкарат 2 години без някакви проблеми е някакво чудо.
 
Apple Music бие всички музикални приложения на пазара за едни нищожни 10 лева на месец абонамент
Премиум абонамента на spotify също е 10 лева макар че аз ползвам безплатната версия понеже го слушам повече на компютър отколкото от телефон. В компютъра няма никакви ограничения, а в уеб версията нямам и реклами, така че не виждам смисъл да плащам, а предимството е, че не съм ограничен и мога да го слушам абсолютно навсякъде, без знчение от какъв вид телефон или компютър. Мога дори от андроид TV бокса ми или пък от плейстейшъна. Просто, за мен е много по-добре нещата да са по-мащабни и да работят навсякъде, без да се ограничавам само до определена марка, но всеки си преценява - щом ви харесва ползвайте си го, просто изразявам моята гледна точка.
 
пак се обърна на вечната - Apple vs Android!

Ами има хора, които морално - психически - финансово си налагат ограничения. Тоест ако имаш пари няма да си купиш най-доброто щото те "ограничавало" в кавички и ще си купиш възможно най-близкото до най-доброто. Но да не те ограничава.......

Но никой не вдява какво значи фразата "ограничава" тъй като предпочита да спори - без да чете спецификации и не знае, че топлата вода е вече измислена... така е навсякъде по форумите на разни теми...

Тоест хората искат да ползват един уред за всичко - като така инстинктивно се ограничават, до ниво качество и всичко останало. Точно в желанието да ползваш един уред е ограничаването...

Но ако имат 10 различни уреда и си ги ползваш според зависи - според спорещите - това е безсмислено и много скъпо.

Фразата МНОГО СКЪПО също е ограничаване и то доброволно. Въобще не давате шанс на мозъка да измисли ПЛАН как да купи нещо МНОГО СКЪПО.

Най-тъпият въпрос на света като видите нещо:

- Колко струва?

Никой не пита за какво го ползваш. Как всичкото това ползване променя живота ти и живота на всички около теб. Вечни спорове...

Колкото по ограничаващо е мисленето ви, колкото повече страх има в душите ви, че това или онова не може да си го позволите или да му треперите, че ще го счупите цял живот - толкова по ограничаващо ви е мисленето или бизнеса... или живота ви.
 
Май не четеш какво писах - кой говори за един уред. Казах че ползвам spotiry на телефон, компютър, андроид tv box и плейстейшън. Точно епъл мюзик не мога да го ползвам по този начин и това е ограничение. Над 50% от приложенията, които ползвам, нямат аналог за айфон. Цената не е фактор в случая, а това че за мен айфона е неизползваем и не ми върши работа. За какво да дам много повече пари за нещо прехвалено с изключително голяма надценка, като дори няма да го ползвам ефективно?

Тук проблема не е в парите, а в това което получавам.
 
@Илиян остави потребителите на ябълката. Те знаят, че са се прецакали с айфоните си (като не става въпрос само за цената), но не го признават и за това разправят наляво и надясно колко добри и иновативни са те. Лично мнение от човек, който е ползвал Iphone.
 
Май не четеш какво писах

Чета всичко тук :) - но този спор е безмислен. Колко приложения ползваш, които ги няма на Айфон - 1х1 ли трябва да ги има или като вид дейност - тоест ако имаш приложение за Прогноза за времето под Андрод и под ИОС - нали ползваш просто приложение за Прогноза за времето........

Над 50% - излишни спорове...........

Спотифу............ за уиндоус всичко има - целият и-тунес го има - ай-клоуд...........

Кое ме ограничава: https://www.apple.com/bg/itunes/download/

Или теб... я се стегни. Музиката да ти е проблема...........
 
За всеки влак си има пътници. На мен ми е все едно какво ползват другите. Важно е какво е удобно за личните ми цели. Аз като технически грамотен човек, съм свикнал всичко да ми е конфигурирано точно според нуждите до последната запетайка и унифицирани системи като епълските, при които почти нищо не може да се настройва, не са ми по вкуса. Затова ползвам Windows + Android с Xposed. Обикновено като взема ново устройство отделям време и го правя по мой образ и подобие. Системата става желязна и я ползвам минимум 5 години без да пипам нищо. Това лято обаче минах на Windows 10 и останах малко разочарован, че възможностите за промени са сериозно орязани и неща, които в 7 се правеха елементарно, тук изискват повече усилия. Все пак успях да го докарам до прилично ниво, самообразовах се и за следващите десетина години съм спокоен. Друга настолна ОС няма да ми трябва. Разбира се съм изключил ъпдейтите и ги включвам само като съм сигурен, че няма бъгове и след правене на пълен image на диска. Нагледал съм се отдавна на простотии като тая с изтриването на файлове от септемврийския ъпдейт и освен проверени и доказали се секюрити обновявания друго не бих сложил на перфектно работеща система.

Отношението на Apple към клиентите директно ме обижда. В стремежа си да направят устройствата си необслужваеми и със силно ограничен живот тази компания е измислила куп вредни практики. Например новия стандарт за глави на болтове, който има за цел да попречи на хората да си отварят устройствата. Платил съм за устройството една камара пари, а те ще ми пречат да го отварям?! Между другото и Huawei пуснаха модели с подобни болтове и поради тази причина вече също не съществуват за мен като марка.
Due6KSM.png

Да не говорим за отвратителното сервизно обслужване, което също е тотална подигравка. Съветвам ви да изгледате това журналистическо разследване, което е направено изключително професионално и в рамките на десетина минути разкрива част от порочните политики на Apple като компания. Заради проблем, който в независим сервиз го отстраняват безплатно за 15 минути в сервиза на Apple дават цена за поправка близка до тази на ново устройство. Сензорите им за идентифициране на заливани с течности устройства пък се активират от леко влажен въздух. И т.н.

Та, това мнение го написах, за да изложа личните си причини да ползвам каквото ползвам. Философията на другите хора не ме касае изобщо. Аз съм за свободата на избор и не се влияя изобщо от модните тенденции в областта на техниката и софтуера.
 
Аз съм за свободата на избор и не се влияя изобщо от модните тенденции в областта на техниката и софтуера.

Трябва да спрете да човъркате мислите си по тоя начин.

Ето ти новина от днес: "Италия планира да забрани използването на пластмасови чаши, чинии и предмети за еднократна употреба от януари 2020 година, съобщи днес в интервю министърът на околната среда Серджо Коста, цитиран от ДПА."

Значи Италия може да нарушава Свободата на избора ти :) Германия също - дизеловите автомобили умряха..... само Тим Кук не може да забрани сулю и пулю да му бара продуктите и сулю и пулю да носи отговорност за ЛИЧНИТЕ ДАННИ. Глупости на търкалета........... това като да даваш на ремонт - стандартен Лаптоп - първо трябва да изтриеш цялото съдържание и после ти го ремонтират. Но всеки знае, че триене на 100% не всеки може да си организира на Лаптопа - така, че някой любопитен момък с пъпки по лицето - хакерче некво - може да ми види всичко и да си го копира..........

Но Тим Кук го е измислил.... преди да си дадеш продукт на сервиз си деактивираш едни неща и правиш бекъп и триеш всичко и го даваш. Това са основни правила при приемане на продукт на Ябълката.

Представям си колко % от притежателите на продукти на Ябълката не го знаят това и си дават извън гаранционни продукти където им падне...........

Тука и в мобилни теми - продължавате да не взимате в предвид ЛИЧНИ ДАННИ - да не намеквам, че при определени продукти под андроид се пази хистори до месеци назад как сте ползвали продукта - това хистори се чете от всеки пъпчив инжинерин от ниво хакер в сервиз....

Приемо - предавателните протоколи пък да не коментирам..........

Продукт на Ябълката да купите и да намерите в него място където се записват данни назад в месеците и тея данни какво сърчвате - какво отваряте - на кого звъните и тези данни да са достъпни на всеки взел за сервиз продукта ви - трудно ще купите такива продукти на Ябълката.

Но не съм Параноик :) но все пак.............

Линукс :) е просто ОС и до там. Федора има Френдли версия, която и сам на времето съм си инсталирал - като ми се скапа уиндоса... но машината не беше конфигурирана за Линукс и много грееше... загубих месеци време за да науча, че или години, че Линукс е просто ОС - операционна система и до там.
 
но машината не беше конфигурирана за Линукс и много грееше
Сериозно? Не знам колко от меннията са ти тотално тъпотии (за мен са 100% от това което съм чел), но с това счупи тъпомера.
 
Сериозно? Не знам колко от меннията са ти тотално тъпотии (за мен са 100% от това което съм чел), но с това счупи тъпомера.

Нямам проблеми с оценките на хора за мен :) отдавна съм надживял този момент от човешкото развитие...

Прочети: http://news.laptop.bg/statii/linuks-i-harduera/ - ако не си купя Лаптоп с инсталиран и конфигуриран Линукс - предварително - както са другите ОС - трябва да си сглобявам САМ - десктоп машина или да имам МНОГО знания и загуба на време да трупам тези знания, които за мен са ми напълно безполезни....

Не съм мноу тъп да знаеш :) мноу обичам да се правя на ШУТ и от там хората ме мислят за идиот. Но иначе живота е скука бля бля бля едно и също по форумите до пенсия...

Та така.... Линукса е за инжиНери, хакери, параноици и СВОБОДНИ хора в кавички или без кавички....

Пък по едно време плащах на СПЕЦИАЛИСТ да се грижи за Линукс на 3 настолни машини - и два лаптопа. Най-тъпите ми разходи.... но СПЕЦИАЛИСТА имаше страхотна машина за 4-5 000 лв.... под линукс и МНОГО бърза мишка за 150 лв с топче... вече не помня - но от него научих МНОГО неща.... защо трябва да ти е супер бърза мишката когато работиш с Линукс и си Хакер :) за да не те хакнат теб преди ти да хакнеш другия...

Интерфейса беше убиец........... и всичко БЕЗ ПАРИ - но плащаш на СПЕЦИАЛИСТ - тъпо.............
 
Аз от цялата тема разбрах, че има два типа хора. Едните са универсални - ползват андроид, лаптопи и всякакви неща, които им вършат работа, а другите идеализират Apple и смятат, че нищо на света не е по-добро от тях. Каквото и да им предложат, те ще го купят без да мислят, защото е създадено от идолите им. Не робувам на никакви марки - гледам кое ми е по-изгодно като цена, характеристики и кое ще ми върши по-добра работа.
 
Сериозно? Не знам колко от меннията са ти тотално тъпотии (за мен са 100% от това което съм чел), но с това счупи тъпомера.

Опс - извинявай - искам да ти добавя нещо - истинските машини под Линукс - Десктоп + Лаптоп - доколкото съм запознат - тоест, които не можеш да счупиш от натоварване и са за маниаци цените им са като на Мак - Мак десктоп и Мак Бизнес...

За какво спорим... тоест за какво трябва да се чувствам виновен, че имам Мак а ти имаш Линукс за 5000 лв машина - тоест в Е-маг се продават между 3-4000 лв............ https://www.emag.bg/laptopi/filter/...000-and-4000/c?ref=lst_leftbar_6412_3000-4000
 
Опс - извинявай - искам да ти добавя нещо - истинските машини под Линукс - Десктоп + Лаптоп - доколкото съм запознат - тоест, които не можеш да счупиш от натоварване и са за маниаци цените им са като на Мак - Мак десктоп и Мак Бизнес...
Човек, ти ръсиш глупост след глупост. Имам настолен компютър за 350лв с най-новия линукс минт - работи перфектно. Като не си запознат по-добре си мълчи.
 

Горе