Избрахме си ново лого за българското председателство на ЕС

Заето е от 2008 г. Някаква немска фирма с такова име. Продават домейна за 70 евро, ама пуста сиромашия ...
То едвам се намериха 10 000 за лого :D
То реално е двойно на сегашната цена. :) Че и по-малко. Трябва да се мисли за бранд преди всичко. Мога да се обзаложа, че тук ще разчитат да ги намират чрез Google по кл. дума или да се опитват да уцелят домейна от първия път. За жалост рядко ще е директното писане на домейна в адрес бара. :) Поне така мисля.
 
На три точки от победителя:

16112535_10208482474483469_826271668056721681_o.jpg
 
Може ли такъв малоумен домейн да изберат.
 
Погледнах сайта - трибвало е да изберат домейн lelemale.bg или lele-male.bg - свободни са.
Много е страшно:
Отваря се с www и без www.
Ако избера версия с висок контраст, добавеното куки (CAKEPHP ;)) е само за единия вариант.
Десен сайдбар - абонирай се за бюлетин с бутон "Профил на купувача". :eek:
Защо има вход и регистрация. Какво се очаква да получи регистрираният потребител?
http://www.eu2018bg.bg/bg/register
От края на януари Г ще изписва с думи "Not secure" на страници, които събират данни на ползвателя и нямат ssl. Голям смях и естествено чудни скриншотове ще се получат с този надпис и отдолу гербът на БГ.
http://www.eu2018bg.bg/bg/sitemap
Футър - на баба Пена(не ме обвинявайте в нетолерантност - аз съм на 52) веднага и става ясно.
Най- хубаво оптимизираната страница за помощ(любимка на Г заради невероятния си контент и още по-невероятния url)
http://www.eu2018bg.bg/bg/view/other/pomosht
естествено достъпен и така
http://eu2018bg.bg/bg/view/other/pomosht

За цветовата палитра даже няма да споменавам.

Питам се дали този сайт не го е правила онази мома със земеделския сайт.
 
16106008_10154875401353389_61101180748012785_n.jpg


Още едно от предложенията, на няколко точки от първото място - на Ангелина Томова.
А иначе, проблема е комплексен - от една страна добрите дизайнери директно пропускат подобни конкурси, от друга страна "компетентните" журита избират много странни лога за победители, дори и да има сносни предложения. Много колеги, някои от които на световно ниво, пропускат да се занимават с подобни конкурси, понеже си имат вече някакви "очаквания", как се развият нещата.

Специално за това лого, което показвам, разказваха, че е имало 5-6 човека гласували за него с 9 и 10 и 2-ма, гласували с 3, заради което е и останало на 3-то място. Лично това не мога да го разбера. Били харесали концепцията, идеята на логото-победител, а изработката щяла да се refine-не в следващата ревизия. Честно, накрая да дадат проекта на някое голямо световно студио като Pentagram или Interbrand, да дадат 200-300 хил.лв. (да се чете 600к с окрадените), но да получим нещо сносно и модерно.
 
Още едно от предложенията, на няколко точки от първото място - на Ангелина Томова.
А иначе, проблема е комплексен - от една страна добрите дизайнери директно пропускат подобни конкурси, от друга страна "компетентните" журита избират много странни лога за победители, дори и да има сносни предложения. Много колеги, някои от които на световно ниво, пропускат да се занимават с подобни конкурси, понеже си имат вече някакви "очаквания", как се развият нещата.

Специално за това лого, което показвам, разказваха, че е имало 5-6 човека гласували за него с 9 и 10 и 2-ма, гласували с 3, заради което е и останало на 3-то място. Лично това не мога да го разбера. Били харесали концепцията, идеята на логото-победител, а изработката щяла да се refine-не в следващата ревизия. Честно, накрая да дадат проекта на някое голямо световно студио като Pentagram или Interbrand, да дадат 200-300 хил.лв. (да се чете 600к с окрадените), но да получим нещо сносно и модерно.
То добре, че не са избрали това "заводско" лого с стил локумена фабрика.
 
Погледнах сайта - трибвало е да изберат домейн lelemale.bg или lele-male.bg - свободни са.
Много е страшно:
Отваря се с www и без www.
Ако избера версия с висок контраст, добавеното куки (CAKEPHP ;)) е само за единия вариант.
Десен сайдбар - абонирай се за бюлетин с бутон "Профил на купувача". :eek:
Защо има вход и регистрация. Какво се очаква да получи регистрираният потребител?
http://www.eu2018bg.bg/bg/register
От края на януари Г ще изписва с думи "Not secure" на страници, които събират данни на ползвателя и нямат ssl. Голям смях и естествено чудни скриншотове ще се получат с този надпис и отдолу гербът на БГ.
http://www.eu2018bg.bg/bg/sitemap
Футър - на баба Пена(не ме обвинявайте в нетолерантност - аз съм на 52) веднага и става ясно.
Най- хубаво оптимизираната страница за помощ(любимка на Г заради невероятния си контент и още по-невероятния url)
http://www.eu2018bg.bg/bg/view/other/pomosht
естествено достъпен и така
http://eu2018bg.bg/bg/view/other/pomosht

За цветовата палитра даже няма да споменавам.

Питам се дали този сайт не го е правила онази мома със земеделския сайт.
Регистрирай се и виж? Аз го направих.
Дай един скрийн със правилна според теб "цветовата палитра"?
 
Трябва да се мисли за бранд преди всичко. Мога да се обзаложа, че тук ще разчитат да ги намират чрез Google по кл. дума или да се опитват да уцелят домейна от първия път. За жалост рядко ще е директното писане на домейна в адрес бара. :) Поне така мисля.
http://eu2018bg.bg/robots.txt
User-agent: *
Disallow: /
:D:D:D
A description for this result is not available because of this site's robots.txt
 
Регистрирай се и виж? Аз го направих.
Дай един скрийн със правилна според теб "цветовата палитра"?

На страницата трябва да е написана причината, която да ме накара да се регистрирам.

Кажи ми как #0054c6 и #5600cb се връзват с цветовете на логото(на знамето) или по някакъв начин с останалите символи на България
 
На страницата трябва да е написана причината, която да ме накара да се регистрирам.

Кажи ми как #0054c6 и #5600cb се връзват с цветовете на логото(на знамето) или по някакъв начин с останалите символи на България
Дай такива които се връзват?
 
този сайт за какво ще се използва? аз не съм посещавал нито един от другите чужди сайтове, следователно може да се предположи, че и нашия няма да се посещава, освен като изключим чиновниците :)
 
този сайт за какво ще се използва? аз не съм посещавал нито един от другите чужди сайтове, следователно може да се предположи, че и нашия няма да се посещава, освен като изключим чиновниците :)
Има нужда от сайта, тъй като е неизменна част от подобни ивенти. Нещо като задължително средство към всичко. Ако щеш визитка или просто информация за всичко това, което ще се случи в мрежата. По това дали ще се говори или шуми много около уеб присъствието им ще се разбере по социалните канали, както и по това каква информация се публикува на официалния им сайт. Да речем излиза новина, качва се задължително на сайта, за да се знае, че е достоверна и източника са си те, и чак след това се пуска към медиите. Но официално място в уеб пространството, което да представлява ивента трябва да си има. Вече е задължително. Както и всяка фирма не е зле да има сайт в наше време. А това колко ще се посещава и колко ще го бръснат е друг въпрос. Но аз лично смятам, че няма да представлява кой знае какъв интерес за обикновения човек, но за журналистите и блогърите, да ще е ресурс, който определено ще следят. ;)
 
Има нужда от сайта, тъй като е неизменна част от подобни ивенти. Нещо като задължително средство към всичко. Ако щеш визитка или просто информация за всичко това, което ще се случи в мрежата. По това дали ще се говори или шуми много около уеб присъствието им ще се разбере по социалните канали, както и по това каква информация се публикува на официалния им сайт. Да речем излиза новина, качва се задължително на сайта, за да се знае, че е достоверна и източника са си те, и чак след това се пуска към медиите. Но официално място в уеб пространството, което да представлява ивента трябва да си има. Вече е задължително. Както и всяка фирма не е зле да има сайт в наше време. А това колко ще се посещава и колко ще го бръснат е друг въпрос. Но аз лично смятам, че няма да представлява кой знае какъв интерес за обикновения човек, но за журналистите и блогърите, да ще е ресурс, който определено ще следят. ;)

Тогава няма никакво значение какво е логото и домейна :) и това не е предположение, а сигурно заключение. Никой нямада каже накрая "Ако имахме по-добро лого щяхме да се представим по-добре". Факта, че такова лого е прието означава, че средата е такава и го позволява.Следователно не можеше да бъде избрано друго. Това правило може да се използва във всякакъв аспект защото е универсално.
 
Тогава няма никакво значение какво е логото и домейна :) и това не е предположение, а сигурно заключение. Никой нямада каже накрая "Ако имахме по-добро лого щяхме да се представим по-добре". Факта, че такова лого е прието означава, че средата е такава и го позволява.Следователно не можеше да бъде избрано друго. Това правило може да се използва във всякакъв аспект защото е универсално.
Има,защото са взели не малко пари, които трябва да оправдаят, а и ще им се смеят, ако поне това не успят. То е ясно, че все тази, но все пак. :)

Абе квото ни е логото, такова ще ни е и председателството. Според мен ако си изиграем добре картите може нещо да се спечели.
 
  • Like
Реакции: sedo
Повечето предложения къртат мивката направо, а това което са избрали на фона на останалите си е направо супер, замисъла му е добър до колкото правилно схващам идеята, не е нещо супероригинално разбира се, може би в технично отношение е могло да се изпипа малко по-професионално, за да не стои толкова дървено.
 
къртат мивката
България на три морета са мноооо яки! :D
Леле, що боклук има.

Щеше да е пълноценно да има и получените точки.
 
Има страшни попадения да, ето тук примерно на тъкачката Станка и се е развалил стана нещо:

0dcbb2f9d380510f5114ec7638c30d80.jpeg


леко прилича на борче също, на смущение в картината на телевизора, ако се обърне на 90 градуса пък на графика на звук или както се казва там не съм на ясно много, то не е за майтап де, ама така са конкурсите за 10 бона са така;)
 

Горе