Изискване за премахване на информация от уеб сайт

От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Па стигнахте до малката правда :D
На теория, не си длъжен да им даваш информация без прокурорска заповед, ама на практика не им ли дадеш информация - ще те онождат пожизнено.
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

три пъти от меверето ми искаха да дам ип адреси и пълно инфо кой и кога,
за публикувани обяви на мой сайт.
Следващия път когато го направят ги караш да отправят искането в писмен вид. После им даваш исканата информация и накрая пускаш жалба срещу МВР в прокуратурата. В България има разделение на властите, което е направено с много основателна цел. МВР е част от правителството, тоест от изпълнителната власт. Съдът и прокуратурата са независими и са част от съдебната власт. Едните власти много мразят някоя от другите да им изземва правомощията.
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Чи що да го правя>?
олигофрена пуснал на 17 годишно пути че са ебе като за 200 лева на минута ама взема по 10 на час...
насрали са да и звънят загорели чикиджии по телефона... родителите и пищят оная реве?
каквото и да е направила, не е това начина.. я си представи товй телефон да пуснат така? :)
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Amoun,
то тва твойто е лесно разрешимо - само едно обаждане от телефона, който е даден в обявата и ти е ясно защо ще я махнеш и без прокурорски заповеди и МВР-та.

Моя случай е по-различен, въпреки че има обща точка.
 
От: От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Моя съвет е малко по различен. Прецени фирмата която те кара да го свалиш каква е. Малко,голяма , перспективна като рекламодател и така нататък. Принципно ти не би следвало да носиш отговорност ,за неща които са писани от други хора и не би трябало да ти пука за съд и глупости.
Обаче лично аз, пак повтаря лично аз - бих погледнал коя е фирмата ,защото има фирми които могат да ти отворят много проблеми и без съд.
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Freedom of speech при нас в България сякаш не важи съвсем или поне важи ама само за някои. И аз като теб ... хем искам да направя и нещо по въпроса, като място за утвърждаване на потребителското мнение и заздравяване на социалното общество в нашето BG, хем като се замисля какви простотии ме чакат после... и ми се отщява...
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

Е какъв разрез? три пъти от меверето ми искаха да дам ип адреси и пълно инфо кой и кога,
за публикувани обяви на мой сайт.
даже ме караха и в полицията да ходя.
Модерно е като имаш зъб на някого да му пуснеш телефона че си продава задника за 20 лева :)
ама при оплакване търсят кой е пуснал обявата?
и ко аз не трябва да им дам ип адреса ли :)

И ако не записваш ip адреса на този които пуска обява какво правим? :)
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

И ако не записваш ip адреса на този които пуска обява какво правим? :)



ровим у цпанеля и у логовете и вадим ип адреся :)
 
От: Изискване за премахване на информация от уеб сайт

По принцип биха могли, ако докажат че е злословие. Но след като е форум, трябва да се търси отговорност или от хостинга или от потребителите.
Хостинга пък какво общо има с изявление на член на форум? Все едно собственик на такси да е виновен, че негов пътник крещи от прозореца на колата "Гошо е педе..."!
Всеки сам си носи отговорност за думите и деянията си. И тази отговорност се преценява само от съд. За да идеш на съдебно заседание е нужно да получиш призовка. Подписана от теб или упълномощено от теб лице, че е получена. А не пусната под вратата или в пощенската кутия.
 
При мен ситуацията беше друга. Прокурори ме задължаваха да направя страница в интернет безплатно на Петър Николов Петров от с. Кирчево. Отказха и стана една ....... а бре за последно получих муза за това произведение: http://vladilovech.free.bg/nogirl.htm
 
със съдебно решение могат да те накарат. само че трябва да се води дело и да дикажат, че това не е вярно и е клевета.
все едно се води дело за клевета, нищо по различно не е .
 

Горе