Излезе Wordpress 4

От: Излезе Wordpress 4

Моя съвет е да не ъпгрейдвате сайта си още докато не излезе 4.1. Принципно в нета е най добре да се ъпгрейдва като излезе първия пач защото 99% има шанс да се крашне сайта от непредвиден бъг. На много хора тъй се случи като бързаха като пилци на жито да ъпгрейдват на 3.9 и много сайтве се крашнаха докато не излезе 3.9.1 и всичко се оправи.

По-скоро да се изчака да се ъпдейтнат плъгините, понеже по-голяма вероятност има те да се оплескат, отколкото самия wordpress.
 
От: Re: Излезе Wordpress 4

Сега ъпдейтвам, ама нещо се счупи с този плъгин WPML, там ще изпиши на умрело. За другите сайтове за сега е ОК.

Това ще са ви грешките:

Код:
Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6270

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6272

Видях го и на други сайтове, явно след ъпдейта кляка тук.


@Blinky аз минах на 4-ката и ползвам WPML и засега не виждам проблем. Може би е нещо от става в комбинация с темата, новата верси и wmpl. Аз ползвам 3.1.6, но имам друг проблем с него.... страшно много товари тази добавка...

Ако за зареждането на страницата без него трябват около 150 заявки с него скачам на 380- 400. Като го тествам дава, че от всичките 10-12 добавки които
ползвам - 100% ресурс, wpml заема 98 % от този ресурс.

Имаш ли подобен проблем и евентуално как си го решил.
 
Re: От: Re: Излезе Wordpress 4

@Blinky аз минах на 4-ката и ползвам WPML и засега не виждам проблем. Може би е нещо от става в комбинация с темата, новата верси и wmpl. Аз ползвам 3.1.6, но имам друг проблем с него.... страшно много товари тази добавка...

Ако за зареждането на страницата без него трябват около 150 заявки с него скачам на 380- 400. Като го тествам дава, че от всичките 10-12 добавки които
ползвам - 100% ресурс, wpml заема 98 % от този ресурс.

Имаш ли подобен проблем и евентуално как си го решил.

Хм, 3.1.0 e. И кво всеки пък когато решат да ъпдейтнат, всичко на ново. Ще видя до кога е лиценза. ;)

Много товари, ще се съглася с теб. Определен не е от най-оптимизираните. Като гледам си е на единия файл едно 8000+ реда код. :) Проблем си има с нея, но явно девелопиръте така само могат да докарат функционалността. :)
 
От: Излезе Wordpress 4

Хич не е от най-оптимизираните. Твърдят, че от една версия нагоре са положили усилия в тази посока (мисля 3.1.5) но пак си остава тежка добавка. Най-лошото е че реално няма алтернатива. Другият вариант е два блога за всеки един отделно... но какво правим с 3 или повече езика. Ужасно е.
 
Re: От: Излезе Wordpress 4

Хич не е от най-оптимизираните. Твърдят, че от една версия нагоре са положили усилия в тази посока (мисля 3.1.5) но пак си остава тежка добавка. Най-лошото е че реално няма алтернатива. Другият вариант е два блога за всеки един отделно... но какво правим с 3 или повече езика. Ужасно е.

Да, на това ниво няма нищо по-добро. За това пишеш тикети, взимаш мощен хост, и кодваш където се чупи и това е. Нещо, което малко излиза от границите на термина "плъгин", но какво да правиш - все пак да си го напишеш сам си е тегаво, а пък ще се върнем на варианта с мултисайтинга. :)
 
От: Излезе Wordpress 4

Здравейте,
За първи път ми се налага да обновявам "цяла версия" и искам да попитам предварително.
Сайта използва тема от "Елегант Теми" - Нексус. Вероятно е била платена за година и не е обновявана.
Възможно ли е да продължи да се използва без да е нужно да се обновява и при wordpress 4.0 ?
Т.е. въпроса ми е да обновявам ли до 4.0 wordpress-a директно на сайта или първо да опитам да изтегля целия сайт и да го инсталирам на локален сървър на който да тествам.
Благодаря.
 
От: Излезе Wordpress 4

Здравей! Няма проблеми при обновяването. Използвам една от техните теми и нямам ядове. Но направи един backup за всеки случай

Здравейте,
За първи път ми се налага да обновявам "цяла версия" и искам да попитам предварително.
Сайта използва тема от "Елегант Теми" - Нексус. Вероятно е била платена за година и не е обновявана.
Възможно ли е да продължи да се използва без да е нужно да се обновява и при wordpress 4.0 ?
Т.е. въпроса ми е да обновявам ли до 4.0 wordpress-a директно на сайта или първо да опитам да изтегля целия сайт и да го инсталирам на локален сървър на който да тествам.
Благодаря.
 
Re: От: Излезе Wordpress 4

Здравейте,
За първи път ми се налага да обновявам "цяла версия" и искам да попитам предварително.
Сайта използва тема от "Елегант Теми" - Нексус. Вероятно е била платена за година и не е обновявана.
Възможно ли е да продължи да се използва без да е нужно да се обновява и при wordpress 4.0 ?
Т.е. въпроса ми е да обновявам ли до 4.0 wordpress-a директно на сайта или първо да опитам да изтегля целия сайт и да го инсталирам на локален сървър на който да тествам.
Благодаря.

Здравей и добре дошъл при нас. ;) Радвам се, че си вече част от нашата общност и ти пожелавам приятен престой тук.

Няма проблем, тъй като обновяващ ядрото, което движи WP. Направи си все пак бекъп, но най-рисковано е при плъгините, които малко рирайтват в тази насока. Поне моите наблюдения са такива за момента, всичко друго си върви ОК.
 
От: Излезе Wordpress 4

Ъпдейтнах единия сайт и работи нормално на 100%, обаче другия за сега ще изчакам, че е по-объркан. НЯма големи разлики, но определено има подобрение в някои насоки.
 
От: Излезе Wordpress 4

Точно тая екстра, която най ме радваше нещо не върви на IE базираните браузъри май (Maxtton при мен). Не работи залепването на лентата с инструменти в пост редактора. На Мозилата е наред...
 
От: Излезе Wordpress 4

И аз я видях тази версия, но още не съм я направила. Имам теглин плъгин за брояч и той е съвместим с WP, 3.9.1
Какво ме съветвате? Кода от гуглето ли да поставя в редактора и а изтрия плъгина, след това да обновямам или да не тегля новата версия? Може да работи и с нея, но мисля да изчакам за още отзиви. Хм. Този сайт доста ми харесва, чувствам се на мястото си тук. Слънчев Ден от мен на всички :)
 
От: Излезе Wordpress 4

За брояч на посещенията ли става въпрос? Едва ли ще ти направи проблем след ъпдейт, такъв плъгин не е нещо кой знае какво.
 
От: Излезе Wordpress 4

И аз я видях тази версия, но още не съм я направила. Имам теглин плъгин за брояч и той е съвместим с WP, 3.9.1
Какво ме съветвате? Кода от гуглето ли да поставя в редактора и а изтрия плъгина, след това да обновямам или да не тегля новата версия? Може да работи и с нея, но мисля да изчакам за още отзиви. Хм. Този сайт доста ми харесва, чувствам се на мястото си тук. Слънчев Ден от мен на всички :)

Ще стане, не трябва да имаш проблем. Направи си backup за всеки случей първо, обаче.
 
От: Излезе Wordpress 4

Точно тая екстра, която най ме радваше нещо не върви на IE базираните браузъри май (Maxtton при мен). Не работи залепването на лентата с инструменти в пост редактора. На Мозилата е наред...

Оказа се, че има някакъв конфликт с плъгина Use Google Libraries - блокират някои функции при новия WP. Очаква се да го оправят тея дни, а като го спрях засега и си работи ок. Ако някой ползва същия плъгин, може би ще има същите проблеми.
 
Re: От: Излезе Wordpress 4

Оказа се, че има някакъв конфликт с плъгина Use Google Libraries - блокират някои функции при новия WP. Очаква се да го оправят тея дни, а като го спрях засега и си работи ок. Ако някой ползва същия плъгин, може би ще има същите проблеми.

На мен ми отговориха за WPML плъгина - да ъпдейтвам. дано стане без да се затрият някои неща по сайта. То те са си там де, но ако не ги разпознае ще е тегаво. :) Но нищо, живи да сме, хахахах. :)
 
От: Излезе Wordpress 4

На мен ми отговориха за WPML плъгина - да ъпдейтвам. дано стане без да се затрият някои неща по сайта. То те са си там де, но ако не ги разпознае ще е тегаво. Но нищо, живи да сме, хахахах.

Няма да имаш проблем. Аз минах на 4.0 с WPML плъгина съм и всичко е както преди, даже процесорното време малко падна :)
 
Re: От: Излезе Wordpress 4

Няма да имаш проблем. Аз минах на 4.0 с WPML плъгина съм и всичко е както преди, даже процесорното време малко падна :)
Днес юе го пробвам да видя дали при мен ще изгърми нещо. Но дано не. :)
 

Горе