Излязоха резултатите за октомври на Gemius

От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Това за Gemius не знам до колко е вярна, актуална и добра статистика и защо и се доверяват толкова много, може и да бъркам, но за мен не представлява нещо особенно, Аналитикса е с пъти по-добра. А и не само Аналитикса, има и други броячи. Сега гледам и правя едно сравнение за октомври месец от Gemius и публичен брояч на същия сайт, за пример сайта на Дневник. Според Gemius Дневник има "само" 427 027 посещения, а според техния публичен брояч те имат 2,662,459 посетители. Къде е истината?
 
Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Пропускате още нещо в статистиката на Gemius - социо-демографските данни, които събират с анкетите си.
Мда, така е. Това са онези социални поп-ъпи, които те карат да дадеш, чрез мини анкета, пол, възраст, сем. положение, доходи и прочие. Такива, каквито като уебмастъри или по-образовани потребители не бихте дали. за това и тези статистики се изчисляват на средни стойности, защото всеки 100 (в най-добрия случай) би споделил такава информация. Което пак не може да се говори за обективно отчитане или измерване. За това и това не ми е много реално. Чрез недосадни анкети в сайта или под формата на страница с цялостна анкета се прави, което винаги може да се организира, но и тук трябва да има име, което да гарантира да няма манипулация с това. За това тези софтуери не са само статистики, но и име, което седи зад тях, за тяхната достоверност. Ето защо струва и пари.
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Гемиус показва уникалните потребители за месеца.

За това ли е толкова голяма разликата в броячите? Не знаех това и ако това е вярно, тогава такъв брояч не ми харесва.
 
Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Мда, така е. Това са онези социални поп-ъпи, които те карат да дадеш, чрез мини анкета, пол, възраст, сем. положение, доходи и прочие. Такива, каквито като уебмастъри или по-образовани потребители не бихте дали. за това и тези статистики се изчисляват на средни стойности, защото всеки 100 (в най-добрия случай) би споделил такава информация. Което пак не може да се говори за обективно отчитане или измерване. За това и това не ми е много реално. Чрез недосадни анкети в сайта или под формата на страница с цялостна анкета се прави, което винаги може да се организира, но и тук трябва да има име, което да гарантира да няма манипулация с това. За това тези софтуери не са само статистики, но и име, което седи зад тях, за тяхната достоверност. Ето защо струва и пари.

това и гугъл го предлага и в момента има купони за $75 по 10 цента минимум на анкета :)

www.google.com/insights/consumersurveys/home


а колкото до алексата написах тук:beer:

пп Утончнение Уебмастърските форуми даваме отклонение в алекса ранка тъй като повече от стандартния брой потребители ползват разлини тулбарове

Обаче сравнението с уебмастърски с уебмасърски си е достаъчно точно :) тъй като процента е що годе подобен :)
 
Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

това и гугъл го предлага и в момента има купони за $75 по 10 цента минимум на анкета :)

www.google.com/insights/consumersurveys/home


а колкото до алексата написах тук:beer:

Да, това би свършило работа. Но за нуждите на всеки сайт, ще свърши идеална работа. Доста по-добро мисля, че е от какъвто и да е друг мерител. Все пак говорим за продукт на Google. :)
 
но ще е малко досадно да ти изкача анкета
Да, това е симпатичното на форумите, може да го обявиш някъде, за да предупредиш и успоредно да споменеш, че е важно за теб, като човек който ще се опитва с този документ да продава реклама. ;) Вярвам доста хора биха се отзовали. Говоря образно за тук, защото не се сещам за друго.

Ето какво представляват и често задаваните въпроси, нали...на база каквото виждам като статистики:

1. Вашият пол?
2. На каква възраст сте?
3. Какво е семейното Ви положение?
4. Какво образование имате?
5. Какви интереси имате?
6. Вашите доходи?
7. Професия / йерархично ниво в компанията?

И още могат да се измислят. Но имам един каталог от 2009-та на НетИнфо, там има някакви не зле разписани неща, но като цяло може да се донадгражда. И естествено тези статистики са абсолютно анонимни.
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Основното предимство на Gemius е, че тези, които рекламират онлайн гледат само него. И не защото е по-добър, по-лош и т.н., а защото там данните са съпоставими.
 
Сега видях на сайта им, че имат опция "Сваляне на демо версия". Някой да го е пробвал и да има опит с него? Интересно ми е, защото е всеобщ мерител, даващ доста добри статистики за дадената аудитория на сайта.

Иво, да ти кажа честно - прав си, доста рекламодатели (но не всички, поне от моя опит) гледат тези статистики, защото търсят най-висока възвращаемост на вложения си капитал в реклама точно да дадения сайт. Интересът им в това, както представлява аудиторията им гарантира едно по-интелигентно решение при разпределяне на рекламния бюджет.

Piero 97 и много други медия шопове гледат тези данни и на база тях могат освен да предлагат на своите рекламодатели (клиенти) рекламни позиции, то могат и също така да правят адекватни маркетинг планове, които да са адекватни към изискванията на рекламодателите. Защо ли? Всеки тук, занимаващ се с маркетинг, знае, че при реклама на даден продукт истинската ефективност идва от това колко добре си таргетирал самата кампания. Това означава, ако продаваш дамски крем за акне или някакъв лосион, то на теб ти е нужно следния профил на потребителя: жени; годни - от 13-40; локация - България (защото си дистрибутор на този пазар, на друг е друга компания); платежоспособни (ако лосиона не е евтин). Основното го имаме вече. И от тук вече можем да разширим кампанията, включвайки нещо повече - разширявайки някой критерии или да свием още (ако бюджета ни е ограничен или продукта искаме да достигне до точна определена аудитория) като включим интереси; позиция на работното място; може да свием първоначалните граници и какво ли още не. Тук пак искам да кажа, че търсим максимален ефект, не просто създаване на кампания,налучвайки ей така какво ни е нужно. Ние реално го знаем и от това, което имаме като измерени показатели на различните сайтове, правим останалото.
 
От: Re: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Иво, да ти кажа честно - прав си, доста рекламодатели (но не всички, поне от моя опит) гледат тези статистики, защото търсят най-висока възвращаемост на вложения си капитал в реклама точно да дадения сайт. Интересът им в това, както представлява аудиторията им гарантира едно по-интелигентно решение при разпределяне на рекламния бюджет.
Гемиус дават аудитория (мъже, жени, доходи), Analytics нямат такива данни. Но най-важното е, че ако сайта Х има 100 посетителя според Гемиус, а сайта Y има 200, рекламодателя знае, че и двете цифри са измерени по еднакъв начин. В Analytics това може и да не е така, но е дълга история.
И да, не всеки иска Gemius :)
 
Да, това ми е ясно. Аналитиксът няма как да ги дава тези данни, но не му е и това целта де. Като хора, които биха правили добре направени кампании, ще искаме да знаем дали можем да ни види точно специализирана от нас аудитория, за това и Gemius идва тук. Той дава точно това, от което се интересуваме, поне от гледна точка на промотиране на даден продукт или услуга, както и бранд пред определена аудитория.

Но като гледам тази година, въпреки много реклами, които имат, Спортала няма да вземат челната позиция. Но едно им признавам на 3те големи медии - винаги като отворя техни сайтове, има реклама на някой голям бранд, което ме кефи, защото се радвам когато хората имат рекламодатели, респективно пари. :)
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

А как мога да видя уникалните пощения в gemius , защото ми излизат само в проценти? Благодаря предварително!
 

Горе