Изработвам лога, банери, уеб и графичен дизайн, други

От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Ми аз останах с впечатлението, че самият минфин е дизайнер по призвание и просто му липсват технически умения. Съответно не му е трябвало да търси дизайнер, а просто Photoshop-operator, който буквално да изпълнява "това тук така, тук малко синьо сложи,...".

Би спестило много време и нерви и на двете страни.

По въпроса дали трябва да се плаща за нещо, което не се "одобрява" - клиентът си носи отговорността по отношение на избора на дизайнер и за съжаление в наши дни е прието за нормално времето и труда да се заплащат. Кратък вариант на отговора.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

По въпроса дали трябва да се плаща за нещо, което не се "одобрява" - клиентът си носи отговорността по отношение на избора на дизайнер и за съжаление в наши дни е прието за нормално времето и труда да се заплащат. Кратък вариант на отговора.

Ето това имах впредвид от самото начало на разговорите в двете теми. :D
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Не е точно така. Ако поръчам превод на текст, а получа нещо прекарано през Google Translate, пак ли трябва да платя понеже нося отговорност? Тук имаме друг случай, но продуктът трябва да отговаря на очакванията на клиента, за да се счита задачата за изпълнена.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Не е точно така. Ако поръчам превод на текст, а получа нещо прекарано през Google Translate, пак ли трябва да платя понеже нося отговорност? Тук имаме друг случай, но продуктът трябва да отговаря на очакванията на клиента, за да се счита задачата за изпълнена.
В случая става дума за съвсем различни неща. Тия банери горе не са правени с генератор.

Другото - клиентът може да се кефи на дантелено лилаво бельо и на розови плюшени зайчета и съответно да "очаква" някой да му направи сайт с подобно излъчване, на който да продава автомобилни гуми. Клиентите обикновено бъкел идея си нямат от композиция, теория на цветовете, принципи на възприятието, eye-travel experience и прочие. Съответно затова и наемат дизайнер, който да реши какво би било най-удачно и резултатно за конкретния случай. Очакванията на клиента се свеждат до това да получи нещо, което максимално добре би повлияло бизнеса/целите му.

Клиент, който смята, че знае как точно трябва да изглежда картинката/сайтът му, просто си фаща Фотошопер, сяда до него, плаща му на час и не къса нервите на останалите.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Не е точно така. Ако поръчам превод на текст, а получа нещо прекарано през Google Translate, пак ли трябва да платя понеже нося отговорност? Тук имаме друг случай, но продуктът трябва да отговаря на очакванията на клиента, за да се счита задачата за изпълнена.

Така е. Даже би трябвало да има договор за поръчка с приемо-предавателен протокол към него :)

не са се разбрали и са се поскарали в случая ...а кой крив кой прав обаче те си знаят най добре
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Не е точно така. Ако поръчам превод на текст, а получа нещо прекарано през Google Translate, пак ли трябва да платя понеже нося отговорност?
Не ставаше въпрос за опит за измама, а за неоправдани капризи.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Ето вижте как са станали нещата :) Снимките не са много добри, но биват :)
 

Прикачени файлове

  • DSCF0910.jpg
    DSCF0910.jpg
    53.1 KB · Преглеждания: 57
  • DSCF0912.jpg
    DSCF0912.jpg
    37.7 KB · Преглеждания: 47
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Какви пиксели долу не стана ясно. Очевидно клиента не знае какво иска и естествено, че не го получава.

Сериозно ли не виждаш по-лошото качество на изображението?

120x600.gif
120x600c.gif



Както и да е, държанието на автора на темата е отвратително. Редно е да си коригира работата, при положение, че клиента е изброил точно какви корекции иска. Друг е въпроса, че тук въобще не става дума за дизайн, а за коерекция на изображение. Т.е. клиента е дал един банер и е казал какво и как да се промени. (поне това се разбира от скайп разговора) А относно втория банер, който "обърна каруцата", е трябвало да се изкоментира първата концепция да се доуточнят промените и ако е нужно да се преизчисли цената. За мен в случая "minfin" е прав.
 
От: От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Сериозно ли не виждаш по-лошото качество на изображението?

120x600.gif
120x600c.gif



Както и да е, държанието на автора на темата е отвратително. Редно е да си коригира работата, при положение, че клиента е изброил точно какви корекции иска. Друг е въпроса, че тук въобще не става дума за дизайн, а за коерекция на изображение. Т.е. клиента е дал един банер и е казал какво и как да се промени. (поне това се разбира от скайп разговора) А относно втория банер, който "обърна каруцата", е трябвало да се изкоментира първата концепция да се доуточнят промените и ако е нужно да се преизчисли цената. За мен в случая "minfin" е прав.

И ти ли бе сине? До кога ще се занимавам с вас? Държанието на автора на темата е такова, защото си има причина. Вървете се прескачайте, има хиляди хора, които предлагат подобни услуги, намерете си някой, който ще ви лиже гъзовете или най-добре отвори Photoshop и си го направи сам. Аз с хора, които ми показват подобно отношение не работя. Въпроса не е в корекциите.
 
От: От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Бях принуден да търпя каруцарския език на Brain Pain няколко минути по скайп, защото поисках корекция по направения от него банер. Първа корекция, трябва да подчертая.

Всъщност човекът си изпусна нервите след като отказах да платя (както и да ползвам) единственият от трите поръчани банери, който ставаше за нещо.

Момчето наистина страда от болки в главата. Или просто много е изгладнял при тази липса на поръчки.

E, като не ти изнасят банерите, плащаш си и се изнасяш. К'вото си си поръчал, ще го платиш, а не да се правиш на интересен за $5 долара, 'щото на тебе ти пука повече за тях, отколкото на @BRAIN_PAIN, който ти е написал точно, каквото заслужаваш. Така щеше да стане и като си търси веднъж някой, който да ти направи дизайн на сайта и дефакто ми каза, че работили още хора по проекта и евентуално, която работа ти хареса от тази, която са свършили всички по отделно: "[10.12.2009 г. 11:01:44] Az, Stanimir Zhelev: може да се включиш още сега" и аргумента: "[10.12.2009 г. 11:02:06] Az, Stanimir Zhelev: защото все как не мисля да правя този дизайн 1 месец". Добре, че отказах. :evil:
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Да платиш нещо , което не става не е изхода от ситуацията. Представи си някой ти предложи да ти направи баннер и предложи чуждо портфолио и какво ... ти ще трябва да платиш нещо , което не става ли ? Не казвам , че в този случай не става за нищо баннера и работата на Брейн Пейн е добра , но явно купувача не го удобрява. Има си начини да мине всичко без кавги ... ;)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Ми, прави си корекциите и се разплащат. Аз, като гледам, ги е направил. Не знам, какво точно е станало. А, винаги може да си спестиш нерви. "Приятен ден" и айде...
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Бе то 5$ не са пари с които BRAIN_PAIN ще забогатее, нито пари с които minifin ще обеднее.
Не го знам какъв е тоя minifin, по принцип споделям мисленето му, но все пак нека си плати. Не отива на форексджия да яде банички от 50ст и да се оплаква, че са леко претоплени.
 
От: От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Бе то 5$ не са пари с които BRAIN_PAIN ще забогатее, нито пари с които minifin ще обеднее.
Не го знам какъв е тоя minifin, по принцип споделям мисленето му, но все пак нека си плати. Не отива на форексджия да яде банички от 50ст и да се оплаква, че са леко претоплени.

Аз не искам да ми плаща, даже не искам да ми пише :) Не искам да имам общо с него :) Да си ползва банерите със здраве и това е :)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Ето нещо ново, ако имате интерес пишете ми защото се продават.

68709af066567de3.jpg


Цена за едно лого от тези по-горе - 5$

2a00121fd466c060.jpg


Цена за това лого 5$



Цена за този дизайн 40 лева + довършване от моя страна

Промени се правят според вашите нужди. Може и някаква договорка :)

Ако имате интерес пишете ми където намерите за добре :)
 
От: От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

moneybookers приемаш ли?

Ами по принцип имам акаунт, може да измислим нещо :) Пък и то май имаше начин да се пратят в епей през moneybookers :) Може да пробваме ;)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Ето нещо ново от мен :)

 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Ето още едно :)

9fa4b5bf46c4997d.png
 

Горе