Изработвам лога, банери, уеб и графичен дизайн, други

От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Според теб няма никаква разлика от моя крокодил и този на хостгатор така ли всезнайко :)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Нямаше да се намесвам, ако нещата не тръгнаха пак към грубостите.
Според мен са правени промени, но не достатъчни, за да не се видят приликите!
 

Прикачени файлове

  • copy.jpg
    copy.jpg
    49.5 KB · Преглеждания: 121
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Значи клиента ми сам искаше такъв крокодил като на хостгатор, ако има проблеми ще му направя нов щом трябва, без пари.

Identity theft is a term used to refer to fraud that involves someone pretending to be someone else in order to steal money or get other benefits.

Ето какво е идентити тефт, според теб попада ли в тази категория моето лого??

http://en.wikipedia.org/wiki/Identity_theft

???
 
От: От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Според мен това е един и същи крокодил, като във втория случай е под прикритие с очила и ланец.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Да, а цветовете забравяте ли ги ами муцуната, която е много по различна от оригналната, положението на ръцете, очилата и ланеца да, ако изрежа само главата друго ще е. Се едно ти да пренапишеш една статия и аз да кажа ама те са същите, смао дето тези и тези думи са различни :D :D :D Отне ми 2-3 часа докато го направя :) и всичко го има във файла, не е да съм копирал самото лого и да съм го оцветил просто, всичко си е векторно и си е подредено.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Няма как два крокодила да не си приличат,все едно китайците да не си приличат,но всички са различни :) Според мен между двата крокодила има многооооо разлики което означава,че са два различни,според мен.Един ден видях едно момченце което много приличаше на моя.Това не ми дава право да претендирам за някакви права над другото дете и родители,може да означава само,че може да съм се изтървал някъде ;)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Сравнението с деца и хора не е удачно в случая!
Когато говорим за графичен дизайн нещата стоят по друг начин.
Пича обясни, че е направил дизайна по искане на клиента.
А дали някой ще има проблеми или не, заради този крокодил - ме съмнява.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Аз поръчах логото, исках нещо подобно на хостгатора и го получих.
Естественно, че има прилики и то големи.
Все пак не сръвнявате котка и куче нали?
Сръвненията са неуместни. В крайна сметка това си е моя работа, какво лого искам.
Не мислите ли?
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

За база е взет крокодила на хостгатора и малко е преправен дето се вика нищо сложно. Ако е рисуван от някой оригиналния и има ав-турски права може и да се заяде според мен, защото приликите са повече от разликите.:)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Да, основното е, че приликите са повече от разликите, а на кой какво му харесва е друг въпрос.
 
От: От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Аз поръчах логото, исках нещо подобно на хостгатора и го получих.
Естественно, че има прилики и то големи.
Все пак не сръвнявате котка и куче нали?
Сръвненията са неуместни. В крайна сметка това си е моя работа, какво лого искам.
Не мислите ли?

Колегите се хванаха единствено за думите, че е работата е авторска.
Ефектът, който си търсил е постигнат!
Друг е моралният въпрос: Доколко искаме да приличаме на другите и доколко искаме да бъден уникални със собствена индивидуалност?

Иначе всеки е свободен да поръчва и да прави, каквото си поиска!
Нищо лично към никого, просто темите, свързани с копи/пест ме интересуват :)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

пиле шарено (брейпейн), ти най-добре би трябвало да знаеш, че не може да ползваш картинка, защитена с авторски права, по никакъв начин в собствените си творения. Ама няма значения колко я редактираш и мацаш отгоре й. Хеле пък логото на нечия компания - там вече нагазваш в неописуемо дълбоки и мътни води, пълни с грамадни и зли крокодили...

След като изяснихме, че ти нямаш право да правиш това, основният риск си остава за твоя клиент. А него айде да не го коментираме че си таковала мамата темата..

А по първия въпрос - на твое място бих си трайкал/правел на разсеян, камо ли па да скачам като обидена госпожица....
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Просто сменете крокодила с друго животно, за да избегнете коментарите.
На сайт за обяви му отиват и други неща и защо пък точно крокодил сте решили не знам.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

пиле шарено (брейпейн), ти най-добре би трябвало да знаеш, че не може да ползваш картинка, защитена с авторски права, по никакъв начин в собствените си творения. Ама няма значения колко я редактираш и мацаш отгоре й. Хеле пък логото на нечия компания - там вече нагазваш в неописуемо дълбоки и мътни води, пълни с грамадни и зли крокодили...

След като изяснихме, че ти нямаш право да правиш това, основният риск си остава за твоя клиент. А него айде да не го коментираме че си таковала мамата темата..

А по първия въпрос - на твое място бих си трайкал/правел на разсеян, камо ли па да скачам като обидена госпожица....

Пиле шарено колко си зле. Този крокодил е авторски, защото аз съм го правил. Не е просто копиран, разбираш ли ме??? Като не ти е ясно не се изказвай неподготвен.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

attachment.php


Верно бе как не бях забелязъл - не е като да не си личат авторските елементи..
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Пичове незнам ш'о се ядете за това, кое колко си прилича, и с какво си прилича. За тези пари по 5 лв. за 10 бр. от така наречените лога и дизайн на още некакви си 100 неща много ясно, че ще си приличат. Аз ако трябваше да го правя това "ЛОГО" за 5 лв. нема и да се старая да променям крокодила направо copy/paste. На младежите дето правят дизайн за тези пари - ааабре вие луди ли сте? Ценете си труда повече, недейте да сваляте толкова нивото защото к'ъв и да ви е дизайна все пак влагате някакъв труд и ако ще е за жълти пари поне не се трепете. Ама сега ш'е кажете ама... тоооо тооолкова плащат..., е тогава да си го направят сами на WORD и даже нема нищо да плащат. Вашите клиенти си немат и най-малка представа как се изучава софтуера, колко срува да си го купиш а машината, на която ще върви, монитори, калибровки и т.н., и т.н. Искат клиентите качествен и уникален дизайн... ами бъркат се и си плащат, иначе срещу 2 лв. или 5 лв./100 бр. получават това. И сега ако некой разбирач ми се издърви ще го помоля само да ми отговори на въпросите: Наясно ли е как изобщо се правят тея неща, колко време и усилия са вложени за да се овлдеят програмите? Колко труд се изисква да се сложи дори и една черта а си представете разработката на цялостна концепция. Защото ако уважамите клиенти си лягат вечер в 8.00 ние седим до 4.00 ч. сутринта с ококорени очи пред мониторите предозирали с идеите и гледаме вкиснато сутрин в 8.00 ч., когато вероятно и те са се събудили подпухнали от 12 часовата си почивчицаах..ммммм.

PS: Един съвет от мен към създателя на темата (ако приемаш разбира се) Недей да пльоскаш се'кви творби за щело и нещело. За да се получи даден проект добре работи по зададена тема. Разпитай клиента от какво точно има нужда ако има някаква идея нека да я сподели, каква е дейността му, каква е целта и какъв ефект иска да постигне с даден проект за какво точно ще го използва, цветови предпочитания, главно каква аудитория (напр. тинейджъри, пенсионери, хора на искуството, спортисти...) ще трябва да се привлича и др. от сорта, които биха те насочили към конкретни коцепции. Разработи 2-3 варианта обсъди ги с клиента промени ги ако трябва. За логата избягвай преливките и прекалено многото ефекти, мисли в символи. Банери, раклами, визитки, брушури и т.н. винаги се съобразявай с дейността на фирмите ползватели-имам предвид, че неможеш да изпраскаш* една завъртяна арт визитка да речем на адвокат и отгоре на всичко да е в розов цвят. Това са насочващи неща ти сам трябва да стигнеш до твоя си стил. Важно е да не губиш надежда. Успех!
 
Последно редактирано:
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Много добро мнение. Добре дошъл и надявам се да се задържиш във форума, колега.

Не знам за колко пари е било логото, сигурно за доста малко. Пазар тъй не се развива - "ти ме лъжеш че ми плащаш - аз те лъжем, че работим". Върнахме се в комунизма. Тъпото е, че нашият си го постна гордо се едно ебати произведението е скалъпил. Туй е форум - като постваш (бъмпваш), си носиш последствията. В зависимост от това колко яко си се осрал.
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Еми пробвай се ти да го направиш като мислиш, че е лесно да те видя как ще ми го направиш :) Никъде не съм казал гордо, че е "Ебати произведението" правил съм и по-хубави неща. Ти продължаваш да се заяждаш за глупости.

А мнението на wsar наистина е хубаво и голяма част от нещата наистина ги правя, но зависи и от клиента :) Ако той ми каже искам такъв гълъб с такива пера аз не мога да му го направя на нещо друго, защото няма да го хареса. Има някои клиенти, които обичат да натрапват идеите си, колкото и лоши да са те. Относно крокодила, според мен е готино и рядко се вижда mascot за лого на бг сайт, и дори ако бях направил само главата, сигурно нямаше да има спорове, че приличал на оня. Както и да е, по късно нови неща ще поствам :)

А нека да хвърля светлина и върху цените ми:

3$ статичен банер
5$ анимиран банер
10$ лого
50$ уеб дизайн с възможност за кодиране*

Цените са такива, защото конкуренцията го изисква :) Има дъмпинг във форума колкото и абсурдно да звучи :) Гледам и аз да взема нещо и клиентите да са доволни. Пътя към клиентите е дълъг :)
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

Във форума сте само 2-3 дето предлагате лога и банери. Какъв дъмпинг? Я да дигате цените клективно и да отделяте повече време на проект!
 
От: Изработвам логота, банери (статични и анимирани) и други

А мнението на wsar наистина е хубаво и голяма част от нещата наистина ги правя, но зависи и от клиента :) Ако той ми каже искам такъв гълъб с такива пера аз не мога да му го направя на нещо друго, защото няма да го хареса. Има някои клиенти, които обичат да натрапват идеите си, колкото и лоши да са те. Относно крокодила, според мен е готино и рядко се вижда mascot за лого на бг сайт, и дори ако бях направил само главата, сигурно нямаше да има спорове, че приличал на оня. Както и да е, по късно нови неща ще поствам :)

А нека да хвърля светлина и върху цените ми:

3$ статичен банер
5$ анимиран банер
10$ лого
50$ уеб дизайн с възможност за кодиране*

Цените са такива, защото конкуренцията го изисква :) Има дъмпинг във форума колкото и абсурдно да звучи :) Гледам и аз да взема нещо и клиентите да са доволни. Пътя към клиентите е дълъг :)

Благодаря Ви за положителната оценка на мнението.
Всички сме се сблъскавли с БГ клиетнтите и техните претенции както и карйно субективните им мнения спрямо работата на графичните дизайнери. На мен ми се е случвало да се трепя 5 дни по 3-4 часа на ден за разработката на фирмено лого и накрая клиента ми вика ама то за това ли ми искаш еди колко си пари. Угодия нема :). Но все пак дизайнера предлага решението на проблема и трябва някакси по деликатно да намери начин да убеди клиента да приеме неговата концепция, като му се наблегне на положителните резултати при евентуално използване на предлаганата концепция, както и отрицателните при приемането на неговата идея на 100%. Използвайте думи като уникално, различно, бягане от стандартите, лесна разпознаваемост, точно изразяване на дейостта и т.н. Всеки обича да е индивдуален и когато погъделичкаш егото му то бива възприето с интерес. В твоя случай клиента казва искам крокодил и да прилича на оня от еди кой си сайт. Ти веднага го питаш защо точно крокодил, какво според клиента символозира той и смята ли, че като вземе на заем идеята от друг и я използва в неговата дейност ще има същия ефект. То все едно всички приизводители на маратонки да използват подобни лога като на А*идас да речем. Мисля ефекта и отзивите на клиетите на вашия клиент ще са повече негативени отколкото позитивени. Всеки би си казал "я к'во евтино менте на еди какво си"

PS: Айде стига сме сапамили поствайте проекти за да ги обсъждаме
 
Последно редактирано:

Горе