Имало ли е БГ държава преди 681?

От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Много Йоло Денев и "Шестата раса" сте гледали вчера във Всяка неделя май, а? :)
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Да,наистина първите сведения за българите датират от 354г. и по-точно в Анонимен римски хронограф.От това,което съм учила в училище,мога да кажа,че са съществували "няколко български държави" до 681г.(слагам го в кавички,защото не съм сигурна кои са признати)- Волжка България,Велика България,Куберова.Първоначално българите се заселват отвъд Дунав и постепенно преминават реката и се заселват южно от нея.По този начин те влизат в съюз със славяните(местното население) и по-точно със Седемте славянски племена.Съюзът не е бил сключен с цел завладяване,а с цел -защита на земите от османските нападения.И наистина българите не са били малобройни,а са пристигали на няколко вълни.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

а с цел -защита на земите от османските нападения.И наистина българите не са били малобройни,а са пристигали на няколко вълни.


За това сигурна ли си?:) Кой учебник четеш?
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

За това сигурна ли си?:) Кой учебник четеш?
Какво съм написала...Извинявам се,не съм се усетила,че доста късно писах този коментар.Благодаря за поправката,не бях забелязала.От византийските нападения...То е ясно,че няма да е от османските...
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Според мене е имало не съм историк, че да кажа това си е моето мнение :)
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Историята на прабългарите започва доста от преди 680, дори доста от преди 632, само може да гадаем колко обаче е стар българският народ, защото всъщност не сме напълно сигурни дори и за неговия произход. Ако съвременните представи, че българите сме ирано-европейци, са верни, то това ще значи, че българи е имало и преди над 7 хиляди години, а може би и повече.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Разбира се, че е имало. Съвсем простите и сигурни сведения дават информация, че след като обединява разпокъсаните прабългарски племена през 632г. хан Кубрат поставя началото на организиран държавен живот на новосъздадената Стара Велика България. След около 30 години държавата започва да се разпада под натиска на хунските нашествия(което е част от Великото преселение на народите). Тогава, противно на заръките на баща си, Кубратовите синове(Кубер, Котраг, Аспарух, Баян и Алцек) се разпръскват. Третият син, Аспарух, се заселва с заедно с десетки, според други данни стотици хиляди прабългари(250 000) в земите около източното поречие на р. Дунав. Следователно, създавайки Дунавска България, хан Аспарух не създава нова държава, а продължава държавната традиция на баща си.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Да, имало е народ, култура, традиции и всичко, което ознчава, че сме били народ и преди това. 681 е само годината, в която византийците ни признават за държава. За мен това е и малко унизително, да честваме признание от някой друг. Все едно след 2000г. някой да чества за начало 2007-ма, когато ни приеха в ЕС. :)
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Преди 681год. още слънчевата система не е била създадена, егати въпроса
 
От: Re: Имало ли е БГ държава преди 681?

" Не, че съм много образован, ама с това не мога да се съглася. От нас по-големи мелези едва ли има в Европа.
От историк знам, че първите българи са били ниски, мургави и набити.
Славяните са заварени тук и не виждам как може да се твърди, че те са истинските българи."

Този историк ще да е пишман учен... заеби! Българите са били известни като едни от най-високите хора в Европа. Има писмени сведения за това, но сега не ми се търси, че по хардовете ми е пълен хаос, а и имам други неща на главата. Нашата история върви ръка за ръка с най-ранната история на човечеството. Тепърва предстои да се пренапише, ако изобщо оцелеем като народ, предвид това което се случва в момента и това което предстои в близко бъдеще. Най-вероятно е да не сме никакви пришълци тук, а да сме част от огромното древно население на Балканския полуостров, наречено по-късно траки. Това е т. нар. автохтонна теория за произхода ни. По скоро самото съществуване на славяните като отделна племенна група все още е под въпрос. Има много разнопосочни мнения по въпроса. Извинявам се на тези, които имат някакви познания и са чели за това (убеден съм, че има такива във форума), но обяснявам като на бавноразвиващи се предвид някои от мненията на хора, които явно бягат от книгите като от чума. Темата е дълга, с много разклонения и както казва Пламен Петков (водещият на поредицата "Българите"), изследването на нашата история поражда повече въпроси, отколкото отговори. Четете, сравнявайте и мислете, но имайте едно наум, че все още е рано да се излезе с единна, конкретна и ясна теория за произхода на българите. Очаква ни продължение...:)
 
Последно редактирано:
От: От: Имало ли е БГ държава преди 681?

По принцип процедурата след изнасилване е била убиване на момичето, а и не вярвам, че много момичета биха понесли такъв срам. Днес раждането след изнасилване не се приема обществото, та в онези времена. Османската империя е била религиозна, българин християнин няма как да се ожени за мюсюлманка. Турчин-мюсюлманин може да се ожени за българка след като тя приеме исляма. След такива любовни афери между българи и турци е имало кланета на цели села и махали. Та мисълта ми е, че няма как да тече в нас турска кръв. Много хора не са се замисляли за вариантите.

Точно така .. конкретен пример - Райна Княгиня. След като е потушено възстанието, тя е пожалена, но е била изнасилена и то много вероятно нееднократно. В резултат остава стара мома. Никой мъж не я е искал вече, въпреки че е героиня, защото е била "омърсена". С турците сме били, сме и винаги ще бъдем "черно и бяло". Само като им чуя езика и започва да ми се повдига ..
 
От: От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Точно така .. конкретен пример - Райна Княгиня. След като е потушено възстанието, тя е пожалена, но е била изнасилена и то много вероятно нееднократно. В резултат остава стара мома. Никой мъж не я е искал вече, въпреки че е героиня, защото е била "омърсена". С турците сме били, сме и винаги ще бъдем "черно и бяло". Само като им чуя езика и започва да ми се повдига ..
По-голяма глупост не бях чувал. Аз съм родом от Панагюрище и най-учтиво те моля да попрочетеш малко преди да говориш такива простотии за един от символите на града ни. Прочети това и това също.
Не е била изнасилвана, но е бита и измъчвана. "Никой мъж не я е искал вече, въпреки че е героиня, защото е била "омърсена"". Само дето с Васил Дипчев имат 5 сина. Докато била в зат*вора в Пловдив (след потушаването на Априлското възстание е пленена и отведена полугола там-турците нарочно я оставили полугола-за назидание. Накарали също така хората да хвърлят камъни по нея по пътя.), богат турчин се влюбил в нея и й предложил да я спа*си от мъченията. Услови*ето било тя да приеме исляма и да се омъжи за него. Райна Княгиня обаче отказала.
Така стоят нещата. А относно турците и езика им - и на мен ми се повдига. И на мен ми идва като чуя турска реч, да хвана някой нож и да им отрежа езиците. Жалко обаче, че не живеем в онази Велика България!
 
От: От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Хмм.. изглежда съм чел много "достоверен" източник. Обърнах хардовете, но не успях да го намеря. Беше преди години. Извинявам се най-искрено за това, че не проверих тази "информация", останала в главата ми преди да пусна този наистина глупав пост. И благодаря за инфото.

По-голяма глупост не бях чувал. Аз съм родом от Панагюрище и най-учтиво те моля да попрочетеш малко преди да говориш такива простотии за един от символите на града ни. Прочети това и това също.
Не е била изнасилвана, но е бита и измъчвана. "Никой мъж не я е искал вече, въпреки че е героиня, защото е била "омърсена"". Само дето с Васил Дипчев имат 5 сина. Докато била в зат*вора в Пловдив (след потушаването на Априлското възстание е пленена и отведена полугола там-турците нарочно я оставили полугола-за назидание. Накарали също така хората да хвърлят камъни по нея по пътя.), богат турчин се влюбил в нея и й предложил да я спа*си от мъченията. Услови*ето било тя да приеме исляма и да се омъжи за него. Райна Княгиня обаче отказала.
Така стоят нещата. А относно турците и езика им - и на мен ми се повдига. И на мен ми идва като чуя турска реч, да хвана някой нож и да им отрежа езиците. Жалко обаче, че не живеем в онази Велика България!
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

В България е най стария град в цяла Европа (Пловдив). И шестият най стар в света.
 
Последно редактирано:

Горе