Имам си форум

От: Имам си форум

Добре, де
аз този форум съм го напривил с некомерсиална цел, как мога да печеля после-1 въпрос
2 въпрос-ще помисля върху името, найлесно е да платиш един домейн, дайте някакви други трикове ако знаете
 
От: Имам си форум

Добре, де
аз този форум съм го напривил с некомерсиална цел, как мога да печеля после-1 въпрос
2 въпрос-ще помисля върху името, найлесно е да платиш един домейн, дайте някакви други трикове ако знаете

лично какво бих направил - тия отделени пари за реклама , бих ги дал на някой който има опит да създава интересни теми свързани с твоя форум и да коментира в тях от няколко профила с интересни коментара.Но това е мое мнение
 
От: Имам си форум

Аз самият се определям като забавен човек, а и приятелите ми.... Мога да се понапрегна за някакви хубави теми, много благодаря за съвета

е това е чудесно, значи от към тоя проблем ще спестите средства :|
 
От: Имам си форум

Адреса няма значение спорде мен поне ако форума ти е добър и съдържателен.
Въпроса е как да го направя такъв. Не ми се ще да прилагам тактиката с 10-те профила, защото единствената такава тема е политика, която вероятно ще привлече някой да влезе и да се разпсува като хамалин....
Е как да няма значение. Колко човека могат да ти влязат в форума след час без да гледат линка?
Ако името нямаше значение нямаше да има abv.bg и mail.bg
А щаха да са bukgarskata-poshta.com
Отделно, хората хвърлят много труд и пари за хостинги домейни, защо според теб?
Аз лично не бих се регистрирал на форум на някаква си платформа с име на сумдомейн...
 
От: Имам си форум

Добре, де
аз този форум съм го напривил с некомерсиална цел, как мога да печеля после

Ти сам не знаеш какво искаш. Според мен не се занимавай с глупости. Само ще си загубиш времето.
 
От: Имам си форум

Въпросът е какво точно искаш да постигнеш с този форум?
 
От: Имам си форум

Времето на форумите мина.
 
От: Имам си форум

Искам да има кой да пише....нито искам да печеля, нито нищо....

Помисли в коя област ще е форума (пчеларство, туризъм, здравословно хранене и т.н), общите форуми са по-трудни за привличане на аудитория според мен. Но вземи си домейн и собствен хостинг, никой няма да се регистрира така.
 
От: Имам си форум

Съжалявам, но не разбирам....
Домейн е nnnnnn.com
А хостинг какво беше?

Мястото където ти се помещава форума. :)

Преди всичко си изгради някакъв план за действие и помисли добре за детайлите, кое как искаш да става.

Понеже и аз от известно време развивам форум, ще дам няколко идеи как можеш да стартираш и ще кажа как е при мен след тестовете.

Първо разгледах подобни форуми ( български и чужди ) за да добия представа каква структура имат темите. Какви теми има и какво е най-коментирано от потребителя.

Следващата ми стъпка беше да оправя и при мен структурата като гледам да се съобразя и с факта, че сме в България ( много от темите които се коментираха в чуждите форуми, тук при нас не са толкова актуални към днешна дата ).

Почнах да пиша полезни теми с информация в нишата която гоня и съответно след това шерване по социалки, линкбилдинг и т.н. за да вдигна малко позициите по конкретни ключови фрази. След тези стъпки посещенията почнаха да се качват, но уви регистрации нямаше. Предполагам проблема е, че повечето хора търсят решение на проблема и след като го намерят, за къв чеп им е да се регистрират и да пишат в темата?

Пробвах с игра с награда. Признавам си нямам кой знае какъв опит, но останах разочарован от резултата, понеже имаше малко регистрации и едва няколко стартирани теми, които участваха в играта.

След като и това не даде кой знае какъв резултат (все пак имам доста голяма конкуренция в нишата и при мен налагането ще е в пъти по-трудно), започнах с създаването на теми и създаване на няколко различни профила за да се завърже дискусия в тях. Резултат: Посещенията се вдигнаха, но все още няма регистрации и така до един ден в който след кратка дискусия с жената, не ми зададе един много точен въпрос - "Добре де, тия помощни инструменти, които са към форума, не можеш ли да ги направиш да се ползват само от регистрирани потребители?".

Та... направих въпросните допълнителни калкулатори/инструменти само за регистрирани потребители, след което заваляха и регистрациите в форума и така си кара и до ден днешен, като форума вече направи повече от 500 регистрирани потребители. Това обаче съвсем не означава, че тези регистрирани потребители ще пишат (и те действително влизат почти всеки ден, но ползват регистрацията си само за да ползват инструментите).

Единствено покрай една тема за един глобален проблем за няколко дни, докато се оправи проблема се регистрираха няколко човека и писаха по темата.

Като си направим извод от горе изписаното, накратко за да развиеш един форум ти трябва:
1. Да предоставиш на потребителя нещо, което иска много, но само след като се регистрира;
2. Да имаш актуални теми, които помагат на потребителя, защото има голям шанс, някой който има по специфичен случай, провокиран от нуждата за помощ да се регистрира и да пише по темите;
3. Желателно е да си един вид експерт в нишата на форума ти или поне да осигуриш потребители, които са достатъчно на ТИ, че да могат да помагат на другите потребители.

За момента аз донякъде се справих с трупането на потребители, сега остава да измисля какво да предоставя на потребителя, който коментира по темите ми и да е достатъчно искано, че да мотивира хората да напишат някой друг ред.

Относно хостинга и домейна, мога да ти кажа, че това е най-малкият ти проблем, но и е проблем, който не е за подценяване. Защото едва ли някой ще приеме на сериозно форум, който днес се отваря, а утре не работи. Същото се отнася и за домейна. Някак по представително е, когато си имаш свой домейн, който е лесен за запомняне и разните му други благинки към него.

Относно печалбата... аз не разбрах много какво точно искаш. Първо го правиш просто защото ти е кеф, а след това търсиш печалба от цялата работа. Имаше една приказка - "Кефа цена няма". Може да се каже, че моят форум го развивам също за кеф и с идеята да е в помощ на някой млад родител като мен (понеже много от нещата които ми се наложи да науча за това какво е да си родител, ги научих по трудният начин, та поне да улесня някой друг). Та за този ми кеф до тук съм дал повече от 500-600 лв. :)

Ако наистина го развиваш просто за кеф... давай смело, но ако ни будалкаш и идеята ти е с презумция да печелиш след това.... еми има един точен лаф по темата - "С трици, маймуни не се ловят".
 
От: Имам си форум

Повярвай ми не смятам, че мога да спечеля нещо, дори и да сикам...реалист съм....освен да се изложа с комерсиален форум, друго няма да направя.
Благодаря за съветите, много. За хостинга и домейна ще бъде по-нататък, вече форума е рекоструиран, утре или довечера ще ви дам линк, на тема интернет е, защото и аз проучих кои форуми са най-добре развиващи се:
тези на игрите и тези за интернет и компютри. Вече само с 5 непопълнени раздела гледам без никаква популяризация няккави посещения, звучи обещаващо
 
От: Имам си форум

И още едно въпросче:дали ще се усе*а, ако направя гледането на форума само за регистрирани потребители?
Ако го направиш само за регистрирани а няма какво уникално да им предложиш, точно така ще стане.
 
От: Имам си форум

И още едно въпросче:дали ще се усе*а, ако направя гледането на форума само за регистрирани потребители?

Мислех и този вариант, но е доста рисковано, най-вече от гледна точка на SEO. Защото Google няма да вижда съдържанието ти и съответно няма да може да хване много от ключовите фрази които гониш. Най-добрият вариант е ако да речем хванеш и направиш само за регистрирани потребители да виждат мненията под темата, но и това в някой случаи не е ОК, затова и аз предпочетох да не прибягвам до този вариант.
 
От: Имам си форум

Ивайло трябва да даваш информация за торенти, кракнати програми, ХХХ и друго инфо за неща извън или на границата на закона.
Защото за всичко друго си има по-хубави сайтове: със собствени домейни и т.н..

Успех!
 
От: Имам си форум

Мислех и този вариант, но е доста рисковано, най-вече от гледна точка на SEO. Защото Google няма да вижда съдържанието ти и съответно няма да може да хване много от ключовите фрази които гониш. Най-добрият вариант е ако да речем хванеш и направиш само за регистрирани потребители да виждат мненията под темата, но и това в някой случаи не е ОК, затова и аз предпочетох да не прибягвам до този вариант.
Едно време поне в пхпбб имаше юзъри за ботовете да могат да виждат.
 

Горе