Имате ли проблем с международния трафик ?

Amigo0o

Well-Known Member
Я ми отвори международен сайт я не... умряла работа и не е само при мен при още няколко човека на различни доставчици имат проблем с международния трафик. Най-вероятно ще се отрази и върху хостингите, особено хората които хостват в БГ с международни посетители.

Имате ли проблем с международния трафик ?
 
От: Имате ли проблем с международния трафик ?

Тарикати бол. Българският трафик е в пъти по-евтин и с него е по-лесно да заблудиш неразбиращите клиенти, че предлагаш огромни скорости.
По мои лични наблюдения най-добра международна свързаност имат Еволинк и всички доставчици ползващи мрежите им. Чувал съм (без да съм пробвал) подобни неща и за ITD Net.
 
От: Имате ли проблем с международния трафик ?

Интересното е че до сега не съм имал проблеми, но последните 2 дни е ужас, ударих едно трасиране и ми показва че моя доставчик взема от novatel.bg ... за пръв път ги чувам но както и да е.
 
От: Имате ли проблем с международния трафик ?

Някои ДЦ предлагат добра международна свързаност, други не толкова. През Сендсигнал наблюдаваме доста сайтове през сървери в САЩ и Германия и положението не е трагично.
 
От: Имате ли проблем с международния трафик ?

При мен си е добре и не съм забелязал проблем, явно не е навсякъде.
 
От: Имате ли проблем с международния трафик ?

През последните 72 часа има проблеми с международната свързаност на мрежи използващи трасета на БТК-а, както и самото БТК-а. Проблема се проявява хаотично, явно е само за определени routes. Пример с клиент, пуска ping от България до два отделни сървъра в един и същ колокационен център в САЩ. Резултата е, че до единия сървър има свързаност, но до другия няма ( и двата са в една и съща подмрежа). При traceroute до двата сървъра се вижда, че на 6-7 хоп трейса започва да минава по различни маршрути. Може да няма връзка с твоя проблем, но това е което наблюдавам аз. Други клиенти, на които поддържаме офисната мрежа, пак абонати на Виваком имаха проблем с достъпа до Google Apps, през различни интервали от време през деня.
 

Горе