Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

dertre

Well-Known Member
Породена от многото теми за 1мил , 50 000 , 5 000 , 5 лв. и т.н. реших да видим като едни истински предприемачи какво ще правите . Нямате и една стотинка в джоба . Имате само знанията и уменията които си имате . Как ще започнете от истинската 0 .
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Регвам се в predpriemach.com.
Е ти нямаш компютър , пък нямаш и пари за залата . От къде ще се регнеш ?
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Отивам да си търся работа (сервитьор, помощник , барман или физически труд) за 10 лева на ден докато събера за компютър ...
ЕДИТ : То аз ако нямам компютър , нямам апартамент , семейство , и буквално без "нищо" . Няма да е толкова лесно :D
 
- Намираш си работа. Разбира се само временно, докато събереш начален капитал.
- Взимаш на заем от приятели.
- Взимаш от мама и тате.
- Намираш си богат партньор/ка.
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Идеята на темата е ,че наистина има хора без родители които са имали нулев старт в живота и дори са живяли в дом за сираци . В момента притежават доста големи български портали и са направили доста пари . Лично аз знам за един случай та ми е интересно дали е станало инцидентно според вас или наистина е възможно с старт от нулата след 20 години да си НЕЩО а не просто поредния човек работещ всеки месец за заплата за да си покрие разходите .
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Тръгвам да търся работа, за да събера пари. Купувам компютър и се усъвършенствам на тема, която ми е интересна.
Ако си мисля за този, за когото говориш, в едно интервю човекът каза, че се е намерило човек да му повярва и да му даде компютър. Това си е късмет, но ако се трудиш и си упорит все някога ще ти се случи нещо такова хубаво.
А и повечето милионери и милиардери са тръгнали почти от нулата, така че явно има значение началната мотивация :)
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Ами , не е точно така ако говорим за един и същ . Подпомогнал го е в началото Форбс , но той вече е започнал с бизнеса . Тази финансова инжекция му е дадена след като е доказал че може да развива бизнес и е имал вече бизнес (вярно е че е бил малък ама все пак е бил печеливш по ония времена) . Аз точно това се чудя , вместо стария компютър да ми седи и да събира прах , да го подаря на някой дом за сираци и туко виж съм създал следващия милионер :) .
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Явно не говорим за един и същ човек наистина:mrgreen: Но идеята е, че ако си кадърен и получиш малко помощ вратите на успеха се отварят широко. За това на запад моделът на бизнес ангелите е толкова развит, дори тук доста хора са започнали така.
Може да отидеш в дома и да попиташ дали им трябва. Че колкото и да е странно понякога отказват помощ (случвало ми се е:shock:)
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Аз в моят онлайн бизнес не съм вкарал още и една стотинка лични пари(макар че смятах по едно време да се увътря за реклама) и нямам намерение да го правя.

Започнах от 10-20 лева на месец а вече редовно си минавам 1К.

Така че парите не са определящи, те са само едно от оправданията за неуспеха.

Един добър компютър за работа с интернет вече не струва повече от 100 лева на старо, има тарифни планове за достъп до интернет по 8-10 лева на месец.

Колкото и да си изпаднал се ще намериш 150-200 лева да стартираш важното е да имаш идеи и сиво вещество за да ги реализираш
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

От нулата може да почнеш и като Рокфелер гепваш една ябълка продаваш я след това две след това четири и така докато не умре богатата ти леля и не ти остави наследство от няколко милиона
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Щом имаш знания и умения и опитваш постоянно да пробиеш е по-вероятно да стане отколото да се оплакваш, че си нямал равен старт. Равен старт няма. 99% от хората във форума сме почнали с разходи за хостинг.
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Идеята на темата е ,че наистина има хора без родители които са имали нулев старт в живота и дори са живяли в дом за сираци . В момента притежават доста големи български портали и са направили доста пари . Лично аз знам за един случай та ми е интересно дали е станало инцидентно според вас или наистина е възможно с старт от нулата след 20 години да си НЕЩО а не просто поредния човек работещ всеки месец за заплата за да си покрие разходите .

Възможно е как да не е възможно.
Аз преди 2 години имах само борчове.
Компютъра го намерих до един контейнер, работех по 10 часа на ден през останалото време пред компа с кафе и 4-5 часа сън.
Сега имам лаптоп и два компютъра и една стотинка не дължа на никого.
Работя само за себе си.Другата седмица заминавам за Тенерифе на почивка.:)
Така че може и то не след 20 години.Важна е мотивацията.
Трябва да се работи с мисълта че ще успееш.
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Егати темите дето ги пускате честно. :wink: Сега в тая тема стана ясно, че и ако нямаш пари, но имаш акъл ще станеш милионер. Очаквам следващата тема да е: "Ако нямаш пари и акъл как би станал милионер?":lol:

Като нямаш пари крадваш малко х'алуминий, гепаш парите, купуваш си билет до Африка(някъде по крайбрежието) и по цял ден лежиш на плажа и ядеш банани. :wink:

PS: То хубаво викате ще си купиш комп и ще направиш онлайн бизнес ама като не си имал комп и нет от де ще знаеш, че съществува такова животно?
 
Последно редактирано:
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Бях със щайга, научих, че онлайн бизнеса съществува. Интересувах се много. В последствие започнах да се интересувам от програмиране и реших, че ми трябва по-добър компютър(изнервям се, когато нещата не стават толкова бързо, колкото искам, а поне в компютърната сфера е възможно). Заминах за морето, направих някой лев, купих си по-стабилен компютър, продължих със самообучението си, троших мишки, клавиатури и к'во ли не, но ето, че стигнах до тук. Не правя "големите" пари, но не се и оплаквам. Не се оплаквам нито от това, че мама и тате не ми купиха супер компютър, нито от това, че нямах възможност да ходя някъде/при някой на уроци(в училище не ни учеха на нищо, относно интернет и въобще на нищо като цяло). Благодарен съм, че съм жив и здрав и имам възможността да продължавам да се уча и да се надявам, че един ден ще мога да разказвам една успешна история, за да стимулирам и други хора, които имат малко повече неврончета в мозъците си от мацките, обикалящи моловете.
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

То честно казано и този вид бизнес ако може да се нарече така , го започнах от нулата.Седя много на компютъра ,а на ума си викам - от този компютър нямам никаква полза, по-добре да правя нещо полезно.Ето че взех една книга , отворих 3-4 сайта и се научих на минималните знания , нужни за да започнеш в тази сфера.Приходи може и да имам сега , нито са много , нито са малко ( поне за мен , защото съм малолетен).Но общо взето всичко започва така :)
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Абе вие какво се чудите толкоз. Решението е супер елементарно:
В условието пише
Код:
Нямате и една стотинка в джоба. Имате само знанията и уменията които си имате.
1. Прося 5 лева.
2. Понеже съм чел темата за 5-те лева и милионерството, започвам да следвам описаните стъпки.
3. Стигнал съм следващият етап - имам 3-4 хилядарки, но се сещам че съм чел темата и за 3-4 хилядарки и милионерството. Следвам прочетените стъпки.
4. Стигам следващият етап - имам 15 бона. Сещам се че съм чел темата за 15-те бона и как да ги инвестираме. Следвам стъпките.
5. Вече съм стигнал заветната мечта - имам един милион! :D:D:D Но докато клатя мацките по някой плаж, се сещам че съм чел и тема как се инвестира един милион! Викам си ура! И това знам как да го инвестирам. Спирам харча и инвестирам 1 милион.
6. Направил съм 1 милиард вече! Почвам да се чудя и мая какво да ги правя тея пари... Косата ми опадва и аз така и не се сещам да съм чел тема как се инвестира един милиард. Ами сега? Накъде? Изпадам в криза.
7. Същевременно стария бизнес върви и съм направил 1 билион! Стреса се засилва от силното чувство на незнание. Купувам си компютър, регистрирам се в предприемач. Купувам Google, правя класация на най добрите предприемачи и им давам по 1 милион да ги видим какво ще направят.
8. Нямам никакви пари след покупката на Г и раздаването на милионите. Гладен съм, жаден съм. Почвам отначало! :(
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

Породена от многото теми за 1мил , 50 000 , 5 000 , 5 лв. и т.н. реших да видим като едни истински предприемачи какво ще правите . Нямате и една стотинка в джоба . Имате само знанията и уменията които си имате . Как ще започнете от истинската 0 .


За мен по важното е да нямате "пепелянка" в джоба си ;)
дори и 10 стотинки да имате,но когато поискате да може да бръкнете и да ги изкарате...
 
От: Имаш дупка в джоба и нито една стотинка в портфейла . Какво ще ги правиш? <

още една тема на мястото си
 

Горе