Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Kmark

Member
След като темата за 1 000 000 в която се питаше какво бихте направили с парите се изчерпа нека отворим една нова доста по реална.

Хората с по 1 милион - ясно обаче колко са хората с 1 милион?

Нека започнем с 15 000лв. в какво най-напред бихте инвестирали.
Как виждате развитието на пазара в българия.
Какви стоки биха се търсили и от които ще се извлече най-голяма полза от инвестицията ни. (ако е в търговия)

Онлайн бизнеса в България. Домейните които въпреки кризата се продават за луди пари.

Развитието на БФБ и инвест. фондове.

:)
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Абе вие луди ли сте ве? Кви са тия тъпи теми. Ако имам толкоз пари, ще ги инвестирам в 2 мои проекта. Всеки би направил така И НИКОЙ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ, няма да ви каже точно в какво ще ги влага... да не е луд да си раздава идеите по форуми.
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Абе вие луди ли сте ве? Кви са тия тъпи теми. Ако имам толкоз пари, ще ги инвестирам в 2 мои проекта. Всеки би направил така И НИКОЙ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ, няма да ви каже точно в какво ще ги влага... да не е луд да си раздава идеите по форуми.
Съгласен.


-------------------------------------
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Що се отнася до офлайн бизнес с тези 15к неможеш да направиш кой знае какво.Най-много да отвориш квартално кафене с 50-на места.
Примерно искаш да отвориш кетъринг фирма.Грубо ще нахвърля първоначалните инвестиции:
1.Трябва ти BUS-около 6к(неможеш да купиш wvTransoprter прозиводство 85 година за 600лева нали:))
2.Регистрация на фирма-около 0.3к
3.Трябва ти посуда,покривки,консумативи и проочее-около 1к.
4.Трябват ти 1-2 качествени палатки+маси и столчета(ако си мислиш,че клиентите имат палатка,маси,столчета,балони,осветление и блабла прочее и само им ТРЕБА ЯДИНЕ И ПИЯНЕ,в голяма грешка си)-3к
5.Забравих да допълня към т.1-около 0.4к ще ти трябват за да надраскаш БУС-а с реклами,телефони,майли,лого и блабла прочее за да изглеждаш ПРО+още около 0,4к за вътрешно обзавеждане на бракмата-хладилна камера за лед и поркане,както и за храни,за които се изисква съответната температура).
6.Трябва все пак и някой да готви тази манджа.Първоначално ще наемеш някой младок със способности в областта на почасова работа,тоест като има поръчка да си стяга задника и да приготвя манджата(разбира се ще приемаш поръчки с 24-часово предизвестие за да има време да се купят продуктите,да се замъкнат до ''младока и той да ги приготви).Но въпросния пич ще иска $-около 0,3-0,6к в зависимост от поръчките.
7.ДА,ноооо ще трябва да се наеме помещение за приготвянето на тези блюда,както и да и да се закупи оборудване-ножове,плот,евентуално печка,ако тръгваш с ''голямата кошмица в началото'' и блабла прочеее-1к.
8.Да,нооо Дядо Коледа-ХЕИ ще ти дойде на гости рано или късно(или както е новото им наименование сега).Ще се окаже,че ти трябва и лиценз от тях-?к(който знае да подсказва колко сакат за това:))
9.Ще ни трябва и уебсайт скачествен контент(айде ,нали с това се занимаваме,няма да има разход,освен закупуването на фриендли домейн-примерно 0,2к)-0,2к.
10.Да речем,че сме покрили всички 9 точки досега.Намерили сме $ за инвестицията,намерили сме качествен готвач на народна цена и блабла прочеее и сега треееа да праиме само пачките...Забрави,има още разходи:).
11.2-3 месеца ще се возиш на буслето с по 2-3 сандвича за някоя овца в някой офис,докато набереш постоянни клиенти(разбира се,ако предлагаш качествени услуги на конкурентни цени) от които ще си на загуба(защото за да излезнеш на пе4алба трябва да доставяш поне ястия за 100 лева дневно),гориво,документи за бракмата и блабла прочеее-0,2к.


Такааааа писна ми да изреждам точка след точка(стопли ми се бирата-0,001 разход:))

Сега вадиме калулатора и почване да смятаме:
6к+0,3к+1к+0,3к+3к+0,4к+0,4к+0,45к(с.а.)+1к+?к(ХЕИ:))+0,2к+0,2к=13,25к.!!!!!!!!!ТОТАЛ.
Всъщност незнам,защо се спрях точно на кетъринг(9.9к търсения месечно).Така ми дойде на ум в момента,но извода какъв е:''КОЙТО ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА''.Айде,че ми писна да драскам,чао.
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Всъщност съществува и опция''гръмни се с АК-47'',но не мисля,че може да се оптимизира удачно.......
 
naix, е ти като правиш такива сложни сметки за фирма за кетъринг, ако искаш направи една сметка как се отваря завод за самолети.
Има по-скъпи и по-евтини за стартиране бизнеси. Има достатъчно възможности да се направи нещо дори само с 15к лв.
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

И тук ще се включа, няма начин просто. Обичам да инвестирам, караме да се чувствам пълноценен за себе си и бъдещето си. :)

Ето как бух ги разпределил:

- 5К в онлайн бизнес
- 10К в малко магазинче или заведение

Не са много опциите, но избрах това, защото е агресивно, и в същото време не толкова рисково, като акции или валутна търговия. С такъв бюджет трябва да се играе по-агресивно, което означава, е след първото шестмецичие (което е на плюс, и то добър) се отива до банката за ипотекиране на някой от бизнесите и наливане в развитие. Знам, че трудно се получава така, но така по принцип работи системата в нормална среда. И за това я давам и тук. Искат се пари поне за двоен растеж.

Не мисля, че сумата е смешна. Виждал съм хора започнали с един домейн и хостинг план за един месец на обща стойност $20. Но е много важно колко големи топки имаш, колко си нахъсан, какво знаеш, как го практикуваш и какви опции (разборайте връзки, контакти с точните хора, добри ресурси) имате. Това е, другото са оправдания и глупости. :)
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

15к са смешни пари за какъвто и да е сериозен бизнес. Под бизнес разбирам да инвестираш с цел печалба. Тези магазинчета и заведения ще имат доста текущи разходи и реалната печалба ще е ниска. Избиването ще стане бавно, но пък е сигурно.

Аз лично бих инвестирал в себе си. Имам доста замразени проекти поради простата причина - време! С 15к мога да изкарам една година - разходи, сметки, храна, жена и т.н. Бих зарязал почти всички неща които са ми на главата и бих си съсредоточил времето и вниманието в 2-3 високо-потенциални проекта. За една година при целодневно занимаване ще се постигнат чудеса.
 
От: Re: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

naix, е ти като правиш такива сложни сметки за фирма за кетъринг, ако искаш направи една сметка как се отваря завод за самолети.
Има по-скъпи и по-евтини за стартиране бизнеси. Има достатъчно възможности да се направи нещо дори само с 15к лв.

Просто това ми дойде на акъла vbT.Не мисля,че написах нещо лошо, нали?

Малко офтопик:Аз съм сравнително нов потребител в този форум и имам засега крайно недостатъчни знания в областтта(IT),но мисля,че последно време много зачестиха хейтърските постове(което в крайна сметка е присъщо за българския манталитет).НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ,ЧЕ СМЕ ОТ ЕДИН ОТБОР(тоест от едната страна на барикадата)и взаимния хейт няма да донесе нищо креативно НИТО ЗА МЕН НИТО ЗА ТЕБ.
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Кои са тия домейни, които се продават за луди пари в България? Ще бъде интересно, ако има такива да ги споменете в темата, аз явно съм ги пропуснал :)
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Никъде не съм казвал, че в България домейните вървят.
Мисля, че разбра какво имах на предвид. Наскоро четох някакво интервю някакъв американец инвестирал над 100 000 $ в покупка на добри домейни от аукциони, като ясно заяви, че очаква цената да им скочи.
 
Re: От: Re: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

взаимния хейт няма да донесе нищо креативно НИТО ЗА МЕН НИТО ЗА ТЕБ.
Тука "хейт" няма, колега. :) Просто постът ти звучи така, все едно 15к лв. са смешна сума и едва ли не няма шанс да се започне бизнес, защото има страшно много разходи. Да, така е, прав си. Има много разходи и малко приходи при стартиране на бизнес, но с 15к може да се направи нещо смислено, стига да не се хвърлиш на нещо, за което ти трябват 100 пъти по-големи инвестиции.
 
От: Re: От: Re: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

Тука "хейт" няма, колега. :) Просто постът ти звучи така, все едно 15к лв. са смешна сума и едва ли не няма шанс да се започне бизнес, защото има страшно много разходи. Да, така е, прав си. Има много разходи и малко приходи при стартиране на бизнес, но с 15к може да се направи нещо смислено, стига да не се хвърлиш на нещо, за което ти трябват 100 пъти по-големи инвестиции.

Абсолютно съм съгласен с това,освен с твърдението,че няма хейт.

Помнете-НИЕ СМЕ ОТ ЕДИН ОТ ОТБОР.
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

За пореден път българина доказва едно "Не ми давай ъкъл, давай ми пари" :) Предишната тема с 1 млн. е ясна. Милиони лесно се правят. Труден е първия милион. По добре почнете от 1000 лева. :)
С 15 000 лева лично аз, ще играя ТОТО всеки ден докато не свършат парите. После ще си остана с недеждата един ден да имам пари като всички останали....
Ако си позволя да мечтая, бих ги дал на някой манго да убие някой богаташ. Бедняците сме много, поне 1 богаташ забогатял с нашите пари, по малко. :)
И в двата случая с 15 000 лева, нито ще стана по богат, нито по беден.
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

С 15 000 хиляди излитам на луната НЯМА данъци, не ми следят скайпове/имейли, няма задрвъствания! Живот баце само с кислорода не знам как ще се оправям :D
 
От: Имаш 15 000 лв Какво ще ги правиш? <

не ми давай пари, дай ми акъл, аз сам ще си ги набавя :)
 

Горе