Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Страника, не бягай по тъуча ами кажи точно и ясно кои са тия другите начини, че нещо се изплъзваш.

Е, ти сега... кой си дава безплатно уменията? Занаят се краде! :)
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

То аз като потребител както казах нямам адблокър, ама не влизам и в такива сайтове накичени с реклами като коледни дръвчета и с постоянно изскачащи поп-ъпи.
А реално шанса да влезнеш в такъв сайт е от глупав шернат линк на фалшива новина във фейса.
Такива сайтове като брадви и секири, петели и подобни боклуци съм ги блокнал отдавна и просто не влизам в тях.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Адблокерите много лесно се заобикалят с вграждане на рекламите към контента, създаване на реклами с нестандартни размери, използване на новаторски технологии за реклама и т.н. Правилото е, че ако рекламата ти я ловят адблокери, значи нещо при теб не е наред, а не при потребителя. Не може да ползваш технологии за реклама отпреди 20 години и да се чудиш защо потребителите слагали адблокери. Проверете статистиките за ефективност на банерите и ще ви стане ясно. Освен това адблокерите блокират и други досадни елементи, освен класическите реклами. Например, в първото мнение от темата е даден линк към Калдата. Ами този сайт още като го отвориш и веднага ти изпляскват един попъп с реклама на тяхната Фейсбук страница. Това е пълна подигравка с потребителите. Много ясно, че те ще слагат адблокери щом са обект на агресивни и тъпи рекламни практики.
 
Re: От: Re: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Понякога дори виждаш конкуренцията по какъв начин и какво точно рекламира, а и някоя идея може да ти хрумне покрай някоя чужда реклама.

Да, а да не говорим колко бързо се развива уеб, за да си позволиш да нямаш опции да гледаш навсякъде.

Колкото до досадните по-ъпи, често са част от кофти сайтове. По авторитетните някак успяват да интегрират "по-досадните" реклами по интелигентен начин, но не винаги е на 100% удобен за потребителя. Например на един доста авторитетен за бг сайт съм виждал да се рее през целия екран, а Х-а му да е мъничък, почти неуцелваем с мишката. Друг пък чуждестранен, който чета често, има цяла една страница и естествено появява се Skip ad. Но ето, говоря за това, защото не ползвам adbloker. И горе-долу смея да твърдя, че съм запознат с последните тенденции около рекламните формати. Сега кой работи и кой не, може само човека, който ги управлява да каже, но е факт, че ги пускат.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Страника, не бягай по тъуча ами кажи точно и ясно кои са тия другите начини, че нещо се изплъзваш.

eй ти два - affiliate и lead generation.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

В коментарите видях, че и уебкафе и дама.бг също са блокират потребителите с адблокери.
А плъгини има много такива.

adblock1.png


Добавяш два филтъра - див-а и тъпата им картинка и адблокъра им блокира защитата :lol:
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

adblock1.png


Добавяш два филтъра - див-а и тъпата им картинка и адблокъра им блокира защитата :lol:

И остава редиректа да блокираш в дама.бг
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Ако знаете какво удоволствие е да искате да изгледате набързо някакъв репортаж в някакъв сайт и за няколко минутен репортаж имате няколко по 30сек. реклами. Или сте пуснали някакъв клип (музичка примерно) в тубата и както си слушате на колоните и започнат да ви говорят за простата, праха за пране и други да не ги наричам глупости защото реално са важни в ежедневието неща.
Така че аз си ползвам адблока поради тези причини.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Как да разбера, колко от посетителите имат включен adblock?
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Всъщност проблема с адблокерите започва да става доста сериозен. В България около 20% от потребителите вече го ползват. Масово при преинсталиране на компютри в момента се поставят адблокери за да защитят потребителите от вируси. Хората занимаващи се по-сериозно с AdWords могат да го потвърдят.

Минусите за всички са големи:
- Приходите на тези които монетизират с реклама започват да намаляват
- Разходите на тези които ползват големите рекламни мрежи се увеличават

Единствено SEO-то печели от АдБлокери ;)

П.П.
Има и раздвижване на пазара за директна реклама ;)
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Че на някои сайтове рекламите станаха много досадни е вярно. И все пак ми се струва доста двулично хем да искаш да четеш съдържанието в някоя медия, хем да й скриваш рекламите. Ами нали съдържанието й е създадено с някакви средства - от къде да дойдат, като не искаш и да плащаш за съдържание??? Естествено от реклами. Аз като се дразня на реклами и спирам да посещавам целия сайт.
 
Май ще стане тенденция при инсталация на някой браузър да те пита дали да ти инсталира и плъгина. Ако това се случи, много ще загази рекламата в интернет. И според мен големите като Google ще се борят с зъби и нокти с това. Но пък единия браузър е техен, а другия го спонсорират. Така, че теоретически тази опция не би била реалност.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Явно някой решиха, че са незаменими и могат буквално да инквизират ползвателите си с всевъзможни реклами.Та, оливането е причината да си сложа адблокер. Така покрай сухото изгоря и мокрото. И ако някой ме блокира да не му ползвам сайта, на драго сърце му натискам хиксчето горе. Точно пък в интернет алтернативи има безброй.
 
От: Re: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Май ще стане тенденция при инсталация на някой браузър да те пита дали да ти инсталира и плъгина. Ако това се случи, много ще загази рекламата в интернет. И според мен големите като Google ще се борят с зъби и нокти с това. Но пък единия браузър е техен, а другия го спонсорират. Така, че теоретически тази опция не би била реалност.

То се почна
Норвежката компания Opera Software представи днес в новата версия на уеб-браузъра Opera за десктоп компютри вградена функционалност за блокиране на реклами.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Една от причините Google да развива Chrome е рекетът от страна на независимите браузъри с голям дял. Готов съм да се хвана на бас, че ако Google оттегли спонсорството си от Mozilla във Firefox веднага ще се появи вграден адблокер.
 
Re: От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Явно някой решиха, че са незаменими и могат буквално да инквизират ползвателите си с всевъзможни реклами.Та, оливането е причината да си сложа адблокер. Така покрай сухото изгоря и мокрото. И ако някой ме блокира да не му ползвам сайта, на драго сърце му натискам хиксчето горе. Точно пък в интернет алтернативи има безброй.

@dodoto, това оливане трябва да те спре да посещаваш сайта. Защото други, които не предлагат толкова агресивни реклами по целия си сайт, те нямат вина. Именно заради алтернативите е редно да минаваш напред....защото почти не се сещам за алтернативи, които да нямат реклама, банер, уиджити, и т.н.

Имам точно 2-3 сайта, които спрях да посещавам от бг уеб пространството именно поради това, че малко попрекаляват. Не знам колко им плащат тия рекламодатели, защо държат на тия рекламни формати и прочие, но е така измислено, че дори и да са с читаво съдържание (а то реално е средна работа), то от толкова подскачащи реклами, бекграунди, реещи се флашове ти е трудно да се концертираш върху съдържанието на страницата, което те интересува.

Надявам се на предстоящата SEO конференция да успеят да обърнат малко повече внимание на тази тема, защото е притеснително. Ето и малко статистики, на които попаднах: https://blog.pagefair.com/2015/ad-blocking-report/

Цифрите са си сериозни и в това число влизат всички. Като естествено всеки го отнася спрямо присъствието си на рекламния пазар в интернет. Да, има вече реклами, интегрирани във видета, статии, текстови реклами и прочие, но като цяло си е сериозна заплаха. Обикновеният потребител е фактора, ако пък трябва да сме максимално честни.
 
Re: От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Една от причините Google да развива Chrome е рекетът от страна на независимите браузъри с голям дял. Готов съм да се хвана на бас, че ако Google оттегли спонсорството си от Mozilla във Firefox веднага ще се появи вграден адблокер.

Това е повече от сигурно. Но не мисля, че ще се оттегли. Владеенето на повече е част от стратегията им. Единствено ми евентуално оттегляне от този браузър и мейл клиента е само в случай, че пазарния им дял стане незначителен. Тогава и само тогава си мисля, че компанията ще се оттегли от спонсорството им и нормално.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

@Blinky, прав си наистина. Много собственици на сайтове го отнасят без да са прекалявали с рекламата, но потребителя не може да се регулира сам. В повечето случаи не знае на сайта на който попада какво му се пише. А от друга страна никой няма да тръгне да си играе с блокера на включено/изключено. Може би, колкото и еретично да звучи, трябва гоогле да пусне някое животно да отрегулира количеството на рекламата на даден сайт. В крайна сметка от това също зависи визията , скоростта, четимостта, посещаемостта.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Сега се сетих за една алтернатива без адблок. Мозила имат т.нар. Reader mod/view в което си четеш статията без да виждаш нищо друго от сайта. Предполагам и другите браузъри имат подобни алтернативи, но не зная колко от сайтовете са оптимизирани за подобен вид четене. Защото не съм сигурен как точно работи този режим. Семантично прочита сайта и ти вади само текста на статията/новината или ти си избираш кое да ти изведе.
 

Горе