Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Разработчиците на адблокери вече работят по обща инициатива за сертифициране на сайтове. Идеята е, че ако сайтът ти изпълнява техните изисквания и няма прекалено досадни и натрапчиви реклами потребителите ще виждат рекламите, дори да имат инсталиран адблокер. Според мен бъдещето на онлайн рекламата е някъде там.
 
От: От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Идеята е, че ако сайтът ти изпълнява техните изисквания и няма прекалено досадни и натрапчиви реклами потребителите ще виждат рекламите, дори да имат инсталиран адблокер.

Не знам как ще определят коя реклама е досадна и натрапчива. По телевизията е пълно с натрапчиви, досадни, агресивни и крайно глупави реклами. Ама никой и не смята да ги ограничава или спира. Все пак печалбата е и за двете страни.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Процентно съотношение между реклама и полезно съдържание, наличие на попъпи, натрапчивост на анимациите и т.н. Има си начини. А как точно ще определят границите... вероятно ще работят съвместно с големите рекламни мрежи, докато стигнат до консенсус.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Процентно съотношение между реклама и полезно съдържание, наличие на попъпи, натрапчивост на анимациите и т.н. Има си начини. А как точно ще определят границите... вероятно ще работят съвместно с големите рекламни мрежи, докато стигнат до консенсус.
И като им писне на потребителите ще се върнат пак към добавките които блокират на 100%.
 
Re: От: От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Не знам как ще определят коя реклама е досадна и натрапчива. По телевизията е пълно с натрапчиви, досадни, агресивни и крайно глупави реклами. Ама никой и не смята да ги ограничава или спира. Все пак печалбата е и за двете страни.

Еми на база потребителски запитвания. Но мисля, че големите по ъпи, заемащи едно 50% от екрана ще са в началото на листа. Следвани от няколко промъкващи се и минаващи през целия екран. И ей такива. Мисля, че ще го направят на база проучвания сред някакъв брой потребителя. Ще им се покаже няколко формата на различни типове страници и така. Иначе и аз не виждам как ще сложат "бан" на определени формати, а от там и цялата страница / сайт.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

и да раздвижа малко темата тук. Днес попаднах на сайта на DigitalSynopsis като явно съм забравил да го сложа във филтрите на адблока. Отворете го с адблока. Съобщението, което се появява, е доста добре написано и реално "моли" съвсем учтиво хората да си изключат блокера, вместо да ги заплашва или задължава по някакъв начин. На уебкафето съобщението, например, е доста агресивно. Ще ме извиняват, но ми вменяват чувство на задължение вместо избор. Другите също не дават избор, но пък са учтиви... Ето и двете сложени едно до друго. Мисля, че всеки ще разбере за какво иде реч

Виж файлът 14051

Виж файлът 14052
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Времето на рекламните банери отмина преди години.

На дневен ред са "sponsored" артикълите.
Като една голяма част от тях "забравят" да упоменат, че някоя външна организация е платила/подпомогнала публикацията.
 

Горе