Има ли бъдеще blogger?

mvmrik

Well-Known Member
Как смятате, заслужава ли си да се правят блогове там и да се отделя труд за писане в тях, при положение, че бъдещето им е несигурно. Какво ще стане, ако един ден от гугъл решат да ги спрат? Задавам този въпрос, защото мисля че не влагат никакви усилия в поддържането на blogger и не съм много убеден в бъдещето му. Вижда се как са се насочили изцяло към google+ и нищо чудно да го интегрират там, но какво става тогава със собствените домейни и т.н?

Може и да си го оставят отделно както е сега, но все пак вие как мислите?
 
От: Има ли бъдеще blogger?

Не мисля, че има вариант, в който тези блогове да се изгубят. Според мен каквито и промени да има блоговете ще се запазят.
 
От: Има ли бъдеще blogger?

няма сигурно бъдеще за никой сайт, но продължаваме да се занимаваме
 
От: Има ли бъдеще blogger?

Въпрос:
Има ли бъдеще blogger?

Отговор:
Да.
 
От: Има ли бъдеще blogger?

Някъде четох, че google drive ще може да се ползва и като хостинг след известно време. Та най-вероятно ще ги обединят по някакъв начин.
 
От: Има ли бъдеще blogger?

сега ще хрвърля боб да видим :D

щом можеш, кажи :)

Понеже съм замислил един такъв блог, в който ще пиша доста и все пак е малко странно. Аз като ги гледам как в гугъл+ насочват всичко, нищо чудно да ги направят част от него, но домейните би трябвало да си останат и адресите на страниците.
 
От: Има ли бъдеще blogger?

Как смятате, заслужава ли си да се правят блогове там и да се отделя труд за писане в тях, при положение, че бъдещето им е несигурно. Какво ще стане, ако един ден от гугъл решат да ги спрат? Задавам този въпрос, защото мисля че не влагат никакви усилия в поддържането на blogger и не съм много убеден в бъдещето му. Вижда се как са се насочили изцяло към google+ и нищо чудно да го интегрират там, но какво става тогава със собствените домейни и т.н?

Може и да си го оставят отделно както е сега, но все пак вие как мислите?

Компромисен вариант. Купуваш си домейн и го пренасочваш към блогер, и периодично си правиш бакъп на блога и статиите. Така дори да си замине блогър, си имаш оптимизиран домейн на който може да възстановиш статиите и няма да е било всичко напразно. Така може и да си оптимизираш спокойно по домейн, а не по блогър урл.
 
От: Има ли бъдеще blogger?

Компромисен вариант. Купуваш си домейн и го пренасочваш към блогер, и периодично си правиш бакъп на блога и статиите. Така дори да си замине блогър, си имаш оптимизиран домейн на който може да възстановиш статиите и няма да е било всичко напразно. Така може и да си оптимизираш спокойно по домейн, а не по блогър урл.

Да, аз точно така правя по принцип :)
 
От: Има ли бъдеще blogger?

Бекъпа лесно се импортва в wordpress и като си имаш редовни бекъпи и собствен домейн, даже и да ти затрият блога, след няколко часа може да си отново онлайн на собствен хостинг. Блога в подписа ми е на блогър, досега никакви проблеми. Не знам какво се случва ако домейна ти е купен от гугъл при регистрацията на блога, но ако си е от външен регистратор, няма проблем.
 

Горе