Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

danko6

Well-Known Member
Имам 1-2 уникални идеи за изготвяне на сайтове които ще са в полза на трeти лица.
Въпроса ми е има ли как малка фирма да кандидатства по някой проект и изобщо изработване на сайтове и други такива неща финансират ли се, за софтуера съм наясно че има финансиране, за хардуер и софтуер също има.
Ако някой има някаква информация ще се радвам да сподели.
Ако препоръчате и фирми от София занимаващи се с евро проекти при които мога да ида да си платя и съответно да получа информация за това дали плановете ми са възможни и реални ще съм благодарен да споделите, но да са сериозни ;)
 
Последно редактирано:
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Има да. Виждал съм 2 сайта с логото на ЕС и надписи, че са получили финансиране. Не помня програмата, нито помня имената на сайтовете. Ако се сетя ще ти ги дам да се свържеш с тях. Може да ти дадат информация от кухнята, както се вика. :)
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

И на мен ми се върти в главата за някакъв сайт че гледах наскоро(2-3 месеца) който пак беше в полза на трети лица и пишеше че е финансиран по някаква програма, обърнах цялата хронология и не го намерих :) Всичко ще ми е от полза ако се сетиш ;) Понеже искам да направя нещо, но третите лица (в България) никога не биха си платили да им бъде направено, а в същото време ти обсянават че ще им е от полза и почват да се пазарят, та искам да подходя да вида дали има кака да бъде финансирано това нещо и всичките страни да са доволни.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Може ли направо да предложите добра консултантска фирма от София да ида и да се консултирам направо.
Интересуват ме ако сте работили с някоя
- какви са цените за консултация (по маловажното питане)
- цена за изготвяне на проект, знам че взимат и процент след това при евентуално одобрение, но пряко ме интерусва колко искат преди това за изготвянето на проекта :) приблизително разбира се.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

И аз не бях чувал за финансиране на ИТ проекти в чист вид по еврофондове, но съм попадал на ел. магазин за обувки финансиран така с логата и текста както си му е реда.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

И аз не бях чувал за финансиране на ИТ проекти в чист вид по еврофондове, но съм попадал на ел. магазин за обувки финансиран така с логата и текста както си му е реда.

Има. На един сайт собственост на Суперхостинг имаше, че е с финансиране от Европа. Сайта е на гомбашоп. Също така доста има и други, но сега само за този се сещам.

P.S. Гледах, че седеше информацията преди около седмица.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Има проекти за финансиране на сайтове според специфичната дейност, навремето 2009 с НПО се кандидатстваше към ОПАК и от там към самият проект беше включен и УЕБ САЙТ към дейността, която покриваше 100% изработката и поддръжката, само че ти не си посочил самият отрасъл към който си се насочил. Като цяло съм работил с 2 агенции и съм нямал грижи.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

те там суперхостинг и гомбашопа са направили някаква врътка.. уж шопико с наименование GombaShop а бенефициент суперхостинг ..
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Да наистина има финансиране, порових се доста тази нощ и намерих че има финансиране по различни проекти, почти всяка община си е обновила сайта по някоя такава програма, но там няма смисъл и да се боря всички знаем как са избрани хората...

JohnieBGN може ли да кажеш тук или на лс кои са фирмите и съответно цените им за изготвяне и предвижване на проекта, понеже четох доста неща в интернет от порядъка на 3-15 хиляди лв/евро че взимат само за изготвянето на проекта.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

те там суперхостинг и гомбашопа са направили някаква врътка.. уж шопико с наименование GombaShop а бенефициент суперхостинг ..

Суперхостинг закупиха(не съм сигурен дали всичките дяло или част) Гомбашоп. След това пуснаха и техен продукт с друго име, но с гомбашоп.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

В интерес на истината си вземат 10% от самият проект, аз лично в София съм работил с 2 такива едната е Институт за управление на програми и проекти зад министерски съвет, а другата се намираше до 5те кьошета, но не се сещам за името в момента, все пак беше преди 6-7 години.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Проекта ако е за 50 000 това значи че взимат-5 000 предварително за самото изготвяне
+ почти всички взимат и 5-10% от получената от проекта сума при евентуално спечелване което си е още 5 000. И за мен остават едни чисти 40 000 които започват да отиват за реализацията на проекта.

Далаверски са тия консултанти обаче :D
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Реално ще ти скочи на повече разход, имайки предвид че имаш отчитане, времетраене на даден проект, а може и персонал да имаш. Зависи и от сферата към който ти е проекта.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Реално ще ти скочи на повече разход, имайки предвид че имаш отчитане, времетраене на даден проект, а може и персонал да имаш. Зависи и от сферата към който ти е проекта.

Да точно това смятах и аз, понеже за проекта ще си има заплати да се плащат на екип, време за изпълнение, съпорт след това и то стана дълга :D.
Става въпрос за проекти изготвяни за "Иновации и конкурентоспособност", но това си е доста 20% само за консултанта...
Замислям се дали ако създаването на проекта бъде възложено на кадърни служители с четене и проверки как се прави такова задания няма да се справям за месец да изготвим проекта сами и използваме консултантската фирма само за проверка на проекта и придвижването му пак ли ще искат 5-10к тия пичове....

Но най-вероятно все пак ще ида първо на една консултация да видя за какво иде реч и какви са възможностите :)
 
Последно редактирано:
Информация от кухнята стандартна процедура тип "Как да ограбим Евро идеотите, дето много ни следят парите и плащанията в Интернет, но ръсят пари за празни ниви":
1. Трябва Ви Консултант (те са нещо като сводници и познават всички).
2. Консултанта взима доволен процент, грижи се документите Ви да са изрядни (пък макар и натъкмен/изфабрикувани) пред Евро идеотите
3. Консултантите си имат доверени лица одироти, счетоводители, подизпълнители с които обикновенно работят и на които се дава процент (легално те Евро Идеотите са го заложили в преокта).
Естествено тук важи правилото - Ако сте послушни подизпълнители добрият Консултант по Евро Проекти пак ще Ви намери работа, ако нещете да натъкмите отчетите и прочие неща, няма повече проекти (тоест директно изнудване на което мизерните подизпълнители се връзват понеже процентите заложени в самия проект са големи примерно на 100 000 - 3% за нагласен одит си е доста добра комисионна (понякога са по 400-500 хиляди)
4. Имал съм честа да видя и по изпростели индивиди, които директно идват с идеята - дай да наемем тука една нива, бай Петио и жена му Пена и да ни платят пари от Евро Фондовете като на мега земеделци
Стига съм си губил времето. Накратко тва си е измамническа схема за разпределение на пари, реално ако се прави нещо е с 30% - макс 50% от парите
5. Даже Кмена се изхитри и в Бургас завършиха центъра преди Нова Година (да може да трупа точки за изборите, празниците и т.н. глупост), обаче на проекта си пишеше до 05.2015 (нещо такова). Тогава много се зачудих какво ще го дирят като всичко вече е готово. Пак разкопаха вече направените плочки например, някъде се счупи нещо уж случайно, няма проблем, само пари да има и дълги срокове за усвояване.
Накратко намерете си сводник (консултант) и директно му предложете да делите. Вече друг е въпросът какъв процент за Вас и какъв за него. Най - добре някой обичаен проект го минете като Евро проект и готов, той сводника ще направи останалото...
 
От: Re: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Информация от кухнята стандартна процедура тип "Как да ограбим Евро идеотите, дето много ни следят парите и плащанията в Интернет, но ръсят пари за празни ниви":
1. Трябва Ви Консултант (те са нещо като сводници и познават всички).
2. Консултанта взима доволен процент, грижи се документите Ви да са изрядни (пък макар и натъкмен/изфабрикувани) пред Евро идеотите
3. Консултантите си имат доверени лица одироти, счетоводители, подизпълнители с които обикновенно работят и на които се дава процент (легално те Евро Идеотите са го заложили в преокта).
Естествено тук важи правилото - Ако сте послушни подизпълнители добрият Консултант по Евро Проекти пак ще Ви намери работа, ако нещете да натъкмите отчетите и прочие неща, няма повече проекти (тоест директно изнудване на което мизерните подизпълнители се връзват понеже процентите заложени в самия проект са големи примерно на 100 000 - 3% за нагласен одит си е доста добра комисионна (понякога са по 400-500 хиляди)
4. Имал съм честа да видя и по изпростели индивиди, които директно идват с идеята - дай да наемем тука една нива, бай Петио и жена му Пена и да ни платят пари от Евро Фондовете като на мега земеделци
Стига съм си губил времето. Накратко тва си е измамническа схема за разпределение на пари, реално ако се прави нещо е с 30% - макс 50% от парите
5. Даже Кмена се изхитри и в Бургас завършиха центъра преди Нова Година (да може да трупа точки за изборите, празниците и т.н. глупост), обаче на проекта си пишеше до 05.2015 (нещо такова). Тогава много се зачудих какво ще го дирят като всичко вече е готово. Пак разкопаха вече направените плочки например, някъде се счупи нещо уж случайно, няма проблем, само пари да има и дълги срокове за усвояване.
Накратко намерете си сводник (консултант) и директно му предложете да делите. Вече друг е въпросът какъв процент за Вас и какъв за него. Най - добре някой обичаен проект го минете като Евро проект и готов, той сводника ще направи останалото...

Ясно е че правят баси мизериите... Аз като сезднах да проучвам нещата и се натъкнах на какви ли не неща имаше сайтове на общини правени за 140 000лв, а изглеждат на гъз.... Аз наскоро имах честа да наблюдавам как се развива един проект с консултанти, но за разработка на нещо друго не на сайтове и всичко което изброи по горе е правилно + и одиторите които ти правят проверка като са по няколко, но в случая ако си с връзки минаваш с една проверка и си готов.

Тука печалбите си убират направо консултантите, пък попаднах и на някакви писали 100 процента приемане на проекта, смятай какви са тия ще му дам 10 бона за изготвяне на проекта и 10 човека ако го направим тоя номер дали ще го боли куреца дали ми е приет проекта на мен, закрива си фирмата прави си новичка, слага ми едни студентки там и айде отначало.... Много са ми интересни такива с гаранции още преди да е почнало всичко като някаква МЛМ мрежа :D
 
Re: От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Има да. Виждал съм 2 сайта с логото на ЕС и надписи, че са получили финансиране. Не помня програмата, нито помня имената на сайтовете. Ако се сетя ще ти ги дам да се свържеш с тях. Може да ти дадат информация от кухнята, както се вика. :)

Да, има. въпросът е сега дали са пуснали такива. Не говорим за фондовете, като Лънчхъб. ;)

Има. На един сайт собственост на Суперхостинг имаше, че е с финансиране от Европа. Сайта е на гомбашоп. Също така доста има и други, но сега само за този се сещам.

P.S. Гледах, че седеше информацията преди около седмица.

Някакъв шанс да го изровиш това? :) Мен лично адски много ме интересува също. ;) То е ясно, че без консултат няма да се мине, но поне е един вид гаранция, че ще получиш финансирането, независимо от всичко. Поне това мисля, че им е основната цел. ;) Както се казва консултантите на подобни проекти са си чиста проба комисионери. ;)
 
От: Re: От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Някакъв шанс да го изровиш това? :) Мен лично адски много ме интересува също. ;) То е ясно, че без консултат няма да се мине, но поне е един вид гаранция, че ще получиш финансирането, независимо от всичко. Поне това мисля, че им е основната цел. ;) Както се казва консултантите на подобни проекти са си чиста проба комисионери. ;)

Ще се опитам да го намеря. За консултанти, бихте ли дали някакъв контакт или сайтове за връзка с такива?
 
Re: От: Re: От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Ще се опитам да го намеря. За консултанти, бихте ли дали някакъв контакт или сайтове за връзка с такива?

Да, нямат ли някакви контакти тези агенти. :) И мен ме интересува. Абе процесът не трябва ли нормалната му посока да е обратната - харесват нещо, проучват го и му предлагат финансиране, за да може да отвори работни места и да плаща повече данъци? Това ти да ходиш и да се ровиш малко ми е странно. Така някак нещата няма по-бързо от моето предложение. :)
 
От: Re: От: Re: От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Да, нямат ли някакви контакти тези агенти. :) И мен ме интересува. Абе процесът не трябва ли нормалната му посока да е обратната - харесват нещо, проучват го и му предлагат финансиране, за да може да отвори работни места и да плаща повече данъци? Това ти да ходиш и да се ровиш малко ми е странно. Така някак нещата няма по-бързо от моето предложение. :)

kihzHry.png


Ето тук информацията в сайта на суперхостинг, най-долу преди футера за парите от Евро проекта които са взели за Гомбашоп. После защо има навсякъде реклама :D
http://www.superhosting.bg/web-hosting-compare-shop-plans.php
 

Горе