Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

В допълнение под еврофинансиране могат да се разбират много различни неща:
1. Оперативни програми (което повечето от вас обсъждат, доколкото можах да разбера)
2. Хоризонтални програми
При хоризонталните почти винаги финансирането е на 100%. Такива програми са Еразъм+, Европа за гражданите, Креативна Европа...
Например по Еразъм +, ключова дейност 2 "Стратегически партньорства" насърчават "Стратегическа употреба на ИКТ". Освен това фирмите са допустим кандидат или партньор - ето възможност за еврофинансиране на ИТ проект.
Кандидатства се онлайн, супер лесно е защото почти за всичко си има ставки, но ви трябват партньори от други страни.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

bizz, схванах ти идеята, защо не съм запознатА.. и веднага се поправям: Не е задължително ползването на консултантска фирма, но е силно препоръчително.

Малко офф: И аз да съм "полезна" в тоя дух, ще споделя за тези които не знаят, че могат да седнат да четат счетоводство и накрая като го "научат", сами ще си оформят документите, няма да плащат на фирми, само освен четенето, за подпис трябва да намерят дядо счетоводител, който срещу символична сума, да им се подписва. Мисля, че ми схванахте идеята :)

За отчитането на проекта пак се ползва консултантската фирма.

Абсолютно съм съгласна насоките за кандидастване да се четат, дори при ползването на консултантска фирма.
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Ако погледнете в archive.org ще видите и за jobs.bg ' Разработен с финансовата подкрепа на EU и Р България'
:roll:
 
@bizz, между другото, аз не съм минавал, но и проектът бе доста малък, ако е голям сигурно си трябва. Да речем над 10К лева. ;)

Факт е, че с пари става по-бързо и стабилно. Но и друг факт е, че в повечето случаи разчиташ на себе си, защото много се изродиха нещата. Последно време няма как някой да ти помогне, ако в това не вижда някаква далавера за себе си, а представете си за какво си говорим, когато става дума за някакви си политически намесени единици. Няма начин да работи системата за теб. :)
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

10К си е малък проект за еврофинансиране и политическите единици не ги засягат такива малки суми.
Момент ще Ви изровя голям проект, за който не знам как още не сте се сетили :)
Ето: http://computerworld.bg/34380_razra...sajt_na_balgariya_za_pochti_15_mln_lv_bez_dds
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

@Business abacus - ти за пореден път се изказваш неподготвен по темата

Изказвам се неподготвен по темата, по простата причина че загубих 6 месеца /по вина на инвеститорите/, за да се разправям с така нареченото „евро финансиране”.

Може би трябва да изгубя още три-четири години, за да се изкажа подготвен, но дотогава европейския съюз може и да не съществува, така че пак е губене на време…

Както и да е…
Който иска, да се пробва, само дето винаги съм задавал тъпия въпрос –„ Какво е това финансиране, което го получаваш след като си направил проекта със свой средства?”
Мога да задам още няколко тъпи въпроса, само че отговор няма да има или ще бъде толкова тъп, че не си заслужава да се коментира…

Затова, всички проекти, които са влезли при нас, са внесени при правилните инвеститори, одобрени са, нещата вървят по план и въобще не ми пука за тия простотии….


А вие се пробвайте и четете глупостите на евро чиновниците…
 
От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Може да упражнявате сарказма си колкото си искате.
До тук в темата има само надъхвния как това е нещо невъзможно, лошо, далавера... Нали сте предприемачи? Какво означава не може, не е за нас, няма шанс?
А може и да стане една полезна тема и тези, които имат някакъв опит, да помогнат на тези, които имат мерак.

Както писах по горе - има различни инструменти за финансиране. Някъде има съфинансиране, на други места - няма. Някъде има начално плащане, междинни плащания и финално плащане (процентите са различни), на други места е 50% в началото, 50% след отчитане на проекта... Различно е.
 
Последно редактирано:
От: От: Има ли еврофинансиране за ИТ проекти.

Може да упражнявате сарказма си колкото си искате.
До тук в темата има само надъхвния как това е нещо невъзможно, лошо, далавера... Нали сте предприемачи? Какво означава не може, не е за нас, няма шанс?
А може и да стане една полезна тема и тези, които имат някакъв опит, да помогнат на тези, които имат мерак.

Както писах по горе - има различни инструменти за финансиране. Някъде има съфинансиране, на други места - няма. Някъде има начално плащане, междинни плащания и финално плащане (процентите са различни), на други места е 50% в началото, 50% след отчитане на проекта... Различно е.

Аз лично не си упражнявам сарказма.
Казвам от собствен опит за какво става въпрос, не че не ми се иска да мога да си представя бизнес плана , хората да са експерти, да го разгледат до един месец и да ти кажат става или не става.
Ако не става, къде са грешките и какво примерно трябва да се коригира…/Ако си правиш сам изчисленията/.
Ако идеята е лоша /проекта/, направо да ти го кажат в очите и да те пратят по дяволите.

Да, ама не.
Първо трябва да четеш тонове глупости, писани от аматьори,после трябва да пишеш какви ли не простотии, повечето грешни, накрая някакви идиоти
/чиновници/, дето не знаят на кой свят се намират, ще те оценяват…

Да не говоря, че тия същите кретени не зная, че съществуват международни финансови стандарти…

После месеците си минават и отминават, ама кой го интересува, нали си им тече заплатката…

Накрая те одобряват, загубите от пропуснатите ползи обикновено обезсмислят проекта след толкова време, чудиш се откъде да намериш пари, реализираш проекта и почваш да се молиш да приемат проекта, за да си получиш парите…

Това не е сарказъм, това е черен хумор и е истина…

Пълни глупости…

Бизнесът е война, а не просия…
 

Горе