Има ли нещо странно с годишните отчети на СХ

nsevimov

Well-Known Member
Изглежда ми някак си "супер" странно компания която функионира от 12 години и вероятно е лидер в България в областта си да има такава малка печалба ... Разгледайте годишния отчет на СуперХостинг за 2016-та година и ще видите за какво иде реч.

Разбира се е възможно счетовидетиле им да въртят някакви игри но пак е в рамките на трудното защото при тях всичко минава по банков път и някак си е почти невъзможно да не се проследява паричния поток.

Тука има наистина добри финансисти и точно за това публикувах темата за да се разбере дали това е реалност :)
 
:D трябват ти добри одитори, не "добри" форумни "финансисти". Много ми е интересно какво ще стане, ако евентуално се разбере дали това е реалност или не (хипотетично) - темата ще стане мегаякия Гейт скандал или някой ще търси 5 мин. слава и лайкове?
 
Последно редактирано:
@s1yf0x уважавам мнението ти защото имаш изключително голям опит в хостинг сферата но смятам че си ме разбрал твърде погрешно. Идеята не е 5 минутна слава или откриването на перфектния форумен "финансист".

Когато имаш повече свободно време им отвори ГФО-то и ще видиш как някак си изглежда странно с такива ниски финансови резултати да купят хостинг компания и отделно да закупят всички дялове на акционерско дружество.
 
@s1yf0x уважавам мнението ти защото имаш изключително голям опит в хостинг сферата но смятам че си ме разбрал твърде погрешно. Идеята не е 5 минутна слава или откриването на перфектния форумен "финансист".

Когато имаш повече свободно време им отвори ГФО-то и ще видиш как някак си изглежда странно с такива ниски финансови резултати да купят хостинг компания и отделно да закупят всички дялове на акционерско дружество.

Може, не е задължително средствата за придобиване да са от търговска дейност.
 
Записвам се за темата. Според мен придобиването може и да няма общо с финансовите отчети. Може да е личен капитал, може да е набран от външни хора. Иначе според мен са най-големите тук, а вече дали и на балканите, възможно е. ;)
 
Изглежда ми някак си "супер" странно компания която функионира от 12 години и вероятно е лидер в България в областта си да има такава малка печалба ... Разгледайте годишния отчет на СуперХостинг за 2016-та година и ще видите за какво иде реч.

Разбира се е възможно счетовидетиле им да въртят някакви игри но пак е в рамките на трудното защото при тях всичко минава по банков път и някак си е почти невъзможно да не се проследява паричния поток.

Тука има наистина добри финансисти и точно за това публикувах темата за да се разбере дали това е реалност :)
Закво гледаш в на хората канчето?? Би ли обяснил???
 
Закво гледаш в на хората канчето?? Би ли обяснил???
Всеки който се интересува поне малко от бизнес следи резултатите на големите! А тук където живея има даже специализирани фирми които правят анализ на конкуренцията. Публикувах темата защото резултатите ми се сториха по - слаби като се има в предвид че те доминират на пазара.
 
6 млн. приход за мен не е лош резултат предвид дейността. Не виждам какво ти се струва нередно?

Виж например Годеди - https://finance.yahoo.com/quote/GDDY/financials?p=GDDY след това сравни супера и виж дали пак ти се струват слаби :)

Има - няма 300 пъти по-малък оборот :)
 
6 млн. приход за мен не е лош резултат предвид дейността. Не виждам какво ти се струва нередно?



Има - няма 300 пъти по-малък оборот :)
Гледай в процентно изражение - примерно печалба към оборот, доходност на капитал/активи, паричен поток и т.н.
 
Гледай в процентно изражение - примерно печалба към оборот, доходност на капитал/активи, паричен поток и т.н.
Да, примерно Godaddy предимно продават домейни, SSL сертификати, някакви аукциони....и хостинг. Марджът при домейните не е голям и определено един домейн за година може да донесе от $1 до $2, може би ако си голям като тях и нагоре печалба. Това е 10-20%, при хостинга , мисля, че е повечко - изваждайки разходите за сървъри и софтуери. Интересно каква е бг класацията на хостинги - като големина и печалби и тази в световен мащаб. :)
 

Горе