Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

monefff

Well-Known Member
Има ли няква опасност да се срине валутата при този измислен служебен кабинет, с измислените кадри вътре..
Ако е така, да знам да си сменям парите от Лева в няква друга валута..
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Аз пък си мислех, че по-некадърни от тези и предишните едва ли има. Смятам, че тези (временноте) ще са много класи над тези. Лошото е, че тъкмо ще дойдат и ще трябва да си ходят. А за парите, никой не знае на къде ще поеме държавата, но това с инфлацията...не мисля, че ще го ударим пак този момент. Ако е така, няма преспектива и то никаква. Да си повтаряш историята е равносилно на малоумност. Говоря за лошата история.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Почнаха да говорят как държавата харчела малко и ако харчела повече (като вземе заеми) хората ще забогатеят...

Което е абсурдно. Как ще забогатееш ако задлъжнееш повече? Нали пак гражданите (които плащат данъците) ще трябва да изплащат тези заеми.

Говорят как държавата трябвало да създаде работни места и да вдигне доходите на хората. Аз съм твърдо против това!

Работните места трябва да се създадат от гражданите, не от държавата. Държавата би могла само да намали пречките, които самата тя създава. Държавата не може (и не трябва) да стимулира гражданите по друг начин.

Тези, които се позовават на Кейнс изобщо не са го разбрали. Той не е имал предвид държавата да взима малко заеми когато има икономически възход и още повече заеми когато е в криза. Той е смятал за правилно държавата да заделя средства когато има икономически възход и да харчи тези заделени средства (тоест те да са един вид буфер) когато държавата е в криза (и приходите и паднат).

Повече за криворазбрания Кейнс: Кейнс и контекстът 1, 2, 3, 4.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Докато действа валутният борд няма опасност - Ако боко беше останал обаче още четири години нищо не се знаеше - Още на втората щеше да почне да реве как борда му пречи да се развива страната щяха да го бутнат та да могат да печатат пари (което не е лошо в нормални граници) и щеше да потънеме като 97-ма
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Едва ли за 2 месеца ще могат да направят толкова поразии.

Виж за 2-3 години управление в същия стил може и да успеят.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Онзи ден ми беше много смешно как сме трябвало да вземем един заем, че да дигнем пенсиите. Луди хора!!!

Знам един начин да почнат да мислят един по един и да си налягат парцалите, но нито имам 55 хиляди за L115A3 AWM нито мога да я ползвам... Иначе отдавна да съм го направил...
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

За да има хиперинфлация в България първо трябва да се променят някои закони, които регламентират валутния борд. Това не става за един ден. Промяната на един закон отнема поне седмица, а в повечето случаи и месец, което значи, че борда не може да се премахне за една нощ и утре всички да се събудим "милионери". От друга страна в света няма случай в който дадена страна да е била във валутен борд и да е успяла да излезе от него без да премине през хиперинфлация. Единствения шанс да се избегне хиперинфлация при изход от валутния борд е влизане в еврозоната (според водещи икономисти). По принцип хиперинфлацията от макроикономическа гледна точка не е чак толкова лоша. Тя е един вид лекарство за болни икономики (точно каквато е нашата). За обикновения човек обаче си е сериозна драма.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Има ли няква опасност да се срине валутата при този измислен служебен кабинет, с измислените кадри вътре..
Ако е така, да знам да си сменям парите от Лева в няква друга валута..

Наистина, един семестър - при това първи, не е достатъчно време за промяна на мисленето на един човек.
Ти така и не написа коя клатикурска специалност записа. Или поне аз не съм видял.

Както обичам да казвам: един домат винаги е един домат, независимо какви са хартийките, наречени пари.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

нЕма опасност, спи спокойно :lol:
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Както обичам да казвам: един домат винаги е един домат, независимо какви са хартийките, наречени пари.
Ти добре обичаш да го казваш, но един домат може да ти е както 1 лев, така и 3 лева. :) А заплатите пак същите. :)
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Наистина, един семестър - при това първи, не е достатъчно време за промяна на мисленето на един човек.
Ти така и не написа коя клатикурска специалност записа. Или поне аз не съм видял.

Както обичам да казвам: един домат винаги е един домат, независимо какви са хартийките, наречени пари.
Няма нищо общо университета, не уча икономика.
Уча социология на правото, икономиката и иновациите.(Интересна специалност горе долу :lol:)

Просто ми е интересно да не ни върнат в първи клас, че много тъпо :D
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Всичко може се случи, особено когато зад решенията стоят политици!
Винаги има възможност и опасност, защото това е политическо решение не икономическо - за падане на борда или девалвация при фиксиран курс!

Служебния кабинет не може го направи това с борда да го събори или да девалвлираме пак при фиксиран курс, но следващото прав. може.
То не случайно и това са слуховете, че кръга на олигарха прокопиев иска това в редовния парламент.

Това няма да 1вия път, за последните 4 години сме имали 2-3 спекулативни атаки за събаряне на борда, не случайно и това се мателизира в CDS, застраховките за фалит, на БГ!

Ако голям капитал излезе от БГ, превалутира ще имаме отлива на резерва валута, от дръга страна ако спекулативно играят срещу застраховките и спекулативно играят обменно лев към евра, може се окаже БНБ да е кът от резерви и тогава шям не щем става зле.

Това е мноого лоша работа и хич не трябва такава гласност се дава, но уви - има и риск това да доведе до само изпълняващо се пророчество и край, това няма да е първия път в света на икономиката и финансите.

Сега да не вземете се панирате и одите събаряте борда :D

Хубавото при нас е, че валутните резерви са с голям процент от паричната маса, така че много ще им е трудно, спекулативно да правят каквото и да е !

*Мнението ми не е препоръка за взимане на инвестиционно решение, а само с аналитичен характер!
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Ти добре обичаш да го казваш, но един домат може да ти е както 1 лев, така и 3 лева. :) А заплатите пак същите. :)

Така е. Но обикновено проблема не е в доматите... 8)
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Аз пък обичам да говоря за златото и неговата сила. Факта че 1 унция ще купува реален актив в едно и също количество и ще пази пок. способност. Така, че винаги 1 гр. злато ще купува еднакво количество домати :)
 
Последно редактирано:
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Връзката между президента Плевнелиев и големия олигарх Иво Прокопиев е кристално ясна, размаха пръст по телевизията Николай Бареков. Той направи „разкриитето, че медиите на олигарха започнаха яка защитна кампания на президента и в прицела им застават всички, които не одобряват действията му. За поддръжка в студиото бе поканен и Яне Янев, който пък хвърли в тъч зрителите с твърдението си, че Прокопиев смята чрез президента да предизвика хиперинфлация в страната и да стопи собствените си дългове от половин милиард лева на жълти стотинки.

Източник- http://skandalno.net/топ-скандално/барометърът-бареков-показа-герб-иска-117355
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Благодаря на политиците за здравия разум.

Министри охладиха мераци за по-високи доходи

Георги Брандийски каза:
Финансовият министър Калин Христов и социалният Деяна Костадинова охладиха претенциите на синдикати и протестиращи за повишаване на доходите и рязко съкращаване на безработицата чрез субсидирана заетост. Според тях взимането на дълг няма да доведе до растеж.

Въпреки, че не съм националист (тъй като съм атеист и хуманист), почвам да се гордея, че съм гражданин на тази държава. Като гледам какви безумия стават в други държави... Смея да твърдя, че въпреки всички глупости в законодателството, правосъдието в нашата държава е на по-добро ниво в сравнение с това в САЩ (особено в контекста на т. нар. "патриотични" закони).

Надявам се следващите, които ще дойдат на власт след няколко месеца да не се поддадат на невежата тълпа.

"Нека да мислим трезво. Ако в момента предприемем рискови действия, само след няколко месеца тези рискови действия същите ние, гражданите на страната, ще ги плащаме двойно и тройно, защото ако застрашим финансовата или фискалната стабилност на страната, това ще доведе моментално до падане на рейтинга ни, ще доведе до повишаване на лихвените проценти и от там отново домакинствата ще страдат. Това служебното правителството няма да го приеме", заяви Костадинова.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Да се включа и аз.... от първи семестър. ;P

Хубаво е, че са го осъзнали, че взимането на заеми води единствено до задлъжняване на народа в дългосрочен план и не води до увеличаване на "богатството на нацията".

Следващата стъпка е да осъзнаят и че търсенето на външни капиталови вложения без нужната финансова дисциплина води до изключително кратко стимулиране на икономиката, и до намаляване на полезността за народа от тези инвестиции в дългосрочен план... С други думи, външни капиталови вложения водят до обедняване на нацията с прогреса на времето. Не е това пътя. Лавинообразният ефект от външният капитал, който тези хора търсят е илюзия.
---
А по темата... вас инфлацията какво ви плаши? Вие нали сте предприемачи... колкото по-нависоко си в стълбичката на посредничеството, толкова по-малък ефект има инфлацията върху твоите доходи. Имайки доходоносен бизнес, ти правиш еднакъв пай пари, какъвто и да е ексчейндж рейта. Но да, с увеличаването на инфлацията се изтегля процент от пая към по-горните етажи, за това спор няма. Но все пак предприемачеството е една доста по-добра обезпеченост срещу инфлационни движения.
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Да се включа и аз.... от първи семестър. ;P


А по темата... вас инфлацията какво ви плаши? Вие нали сте предприемачи... колкото по-нависоко си в стълбичката на посредничеството, толкова по-малък ефект има инфлацията върху твоите доходи. Имайки доходоносен бизнес, ти правиш еднакъв пай пари, какъвто и да е ексчейндж рейта. Но да, с увеличаването на инфлацията се изтегля процент от пая към по-горните етажи, за това спор няма. Но все пак предприемачеството е една доста по-добра обезпеченост срещу инфлационни движения.

Тез работи дето ги учите в училище са само за училището, в живота е друго.
Ако настане хипер инфлация и обеднее допълнително населението на страната, ти чакай да продадеш нещо на онлайн магазина си
Това че вложените средства са по-добро капиталовложение в инфлацията не означава че няма да претърпиш загуби
Ако нямаш нюх към търговията и пазарите, колкото и да учиш училищни термини няма да станеш по-умен
 
От: Има ли опасност от хипер инфлация със служебното правителство?

Аз училището го уча, колкото да видя възрастните какво имат да кажат... Историята какво има да каже. Просто от любопитство, дори не ми е за кетап.

Моите размисли, макар и да използвам термините на икономическата теория, мисля че кривят много от икономическата догма.

И все пак благодаря за съветите, аз вече съм ги научил тези нещата, но е хубаво да се напише, може някой друг да го прочете и да се светне. :)
 

Горе