Има ли смисъл да започна да уча програмиране

1100лв стартово, а за счетоводство с 3 години стаж 1000-1100. Възможност за ръст на заплатата обаче е голяма при счетоводителите споредмен достига до 2000-2500 макс, ако си с много стаж в международна фирма или на самостоятелна практика и си дипломиран експерт счетоводител. При програмистите заплати има и над 5000лв.
Просто поне за сега като седна да правя някой код за сега html и css елементарни неща не усещам кога са минали 5-6 часа и не ми се става искам да го направя още по-добре още и още

Как набързо да мина нещата със php и да почна обектното ? Какво означава обектното ?

Имам предвид, ако захващаш PHP първоначално ще минеш през процедурно програмиране след което ще последва обектно ориентиране.
Заповядай със качестено направени курсове от доказал се учител
https://tutorials.bg/kursove/php/Vavedenie-v-PHP-8/vuvedenie-v-php
след което
https://tutorials.bg/kursove/php/Vavedenie-v-PHP-MySQL-10/php-mysql-vuvedenie
след това може да минеш на
https://tutorials.bg/kursove/oop/vuvedenie-v-oop

като цяло може да изгледаш всички видеа, безплатни са и са на много високо ниво. Не са обвързани със школи и обучаващи се, човека е професионалист.
 
Недей писа такива глупости, junior php програмист започва от 1500 - 1800 лв, Senior: https://www.jobs.bg/job/4928550 - 5000 до 7000 BGN

Junior => 1500 - 1800 лв
Middle => 2500 - 3200 лв
Senior => 5000 - 7000 лв +


Поздрави.

Не говори глупости, в българска фирма, не дават повече от 1000-1100лв. Дори и Наков го е казал,
https://nakov.com/blog/2017/05/09/profesia-php-developer-kak-se-stava-php-web-programist/
"Стартовата заплата на един junior PHP developer е 800-1000 лв. чисто."
а по мое проучвне от преди 3 месеца заплата е тази която съм посочил 1000-1100лв. за PHP. Познати с по три години стаж взимат 1800-2200лв. в българска фирма, спортал, нетинфо! При положение, че човека сега учи английски .... е редно да започне в българска фирма с малко изисквания.
 
@rutera и @userca далече не стоят нещата така както ги описвате :). Започнете да наемата или активно да търсите и ще разберете :).
Какво казва бездарника Nokov няма никакво значение. Той просто облъчва заблудените "студенти" от "университета му".


@rutera проучването ти не е вярно (за двете фирми които си споменал). Кой те излъга пък че българските фирми имат малко изисквания?

@frontbackend щом задаваш такъв въпрос значи това не е за теб.
 
@rutera и @userca далече не стоят нещата така както ги описвате :). Започнете да наемата или активно да търсите и ще разберете :).
Какво казва бездарника Nokov няма никакво значение. Той просто облъчва заблудените "студенти" от "университета му".


@rutera проучването ти не е вярно (за двете фирми които си споменал). Кой те излъга пък че българските фирми имат малко изисквания?

@frontbackend щом задаваш такъв въпрос значи това не е за теб.

Аз не съм проучвал само тези две фирми, споделих от първо лице в две фирми в който имам информация как стоят нещата. Също мога да кажа и за нетинфо стартова заплата е 950-1100лв. за php dev. там нямат други позииций. За спортал са същите условия, искат яко много неща за junior и дават 1000лв. смешно но факт. Така, че просто трябва да се примири пича със подобна заплата и после да надгражда няма друг начин.

За актуална справка може да видиш и тук
https://docs.google.com/spreadsheet...00ewc3aK5pdY/htmlview?sle=true#gid=1268498011
и да осредниш заплатата. Като прецениш опита който са имали преди, опита в настояща фирма, и на колко са започнали.

Не знам Наков какъв е но човека е видял нещата май ...

Сподели ти и твоя опит, да вземе колегата който се интересува да си направи изводи и сметки.
 
@rutera данните са ти тотална лъжа! Нещата не стоят така и в двете фирми.

Видял е крив макарон Наков... стига сте го боготворяли този бездарник!

Аз съм наемал хора, реално поназайвам нещата и в спортал и в нетоинфо и далече са от тотва което пишеш.

Стажат - никой не плаща заплата!
Новобранец - около 1000лв. и то ако е показал "дарби" в превод това означава до 2-3 месеца да започне да изкарва пари за фирмата
 
@rutera данните са ти тотална лъжа! Нещата не стоят така и в двете фирми.

Видял е крив макарон Наков... стига сте го боготворяли този бездарник!

Аз съм наемал хора, реално поназайвам нещата и в спортал и в нетоинфо и далече са от тотва което пишеш.

Стажат - никой не плаща заплата!
Новобранец - около 1000лв. и то ако е показал "дарби" в превод това означава до 2-3 месеца да започне да изкарва пари за фирмата

Общо взето 1000лв +- 40лв дават в един супермаркет. Стигаме до заключението на темата, че няма смисъл. Това е отговора май.
 
Сега пък механик... Не че не изкарват хубави пари ама ... То да не се става механик ей така. Мисля, че не ми се отдава тази професия изобщо.
Значи магазинер да ставам ?
 
Парата е стимул, но го взимаш като нещо, което е на първо място. Разбираемо донякъде НО! Утре ще ти писне програмирането (а ти все още не си почнал, дори) и ще зарежеш това, ще се прехвърлиш на трето, после пето и тн.
Най-бързо ще разбереш дали е за теб, ако се пуснеш в javascript-a, който така или иначе ще ти е нужен, ако искаш да ставаш frontend. HTML и CSS едно, че нямат много общо с програмирането, друго че нещата, които правиш с тях са понякога приятни, но друго си е да сбъркаш един символ в javascript-a и заради него да ти гърми ред, в който на пръв поглед всичко е точно. :D Или по-лошо - някой друг ред, където наистина всичко е точно. :p
 
Сега пък механик... Не че не изкарват хубави пари ама ... То да не се става механик ей така. Мисля, че не ми се отдава тази професия изобщо.
Значи магазинер да ставам ?
Не, магазинера трябва да смята Ти ще зареждаш щандовете :D

Досега май не си работил? КОето изобщо не е добре..
 
Хейтърството и то не е навлязло като професия още. Виж - тролването е левел по-горе, ама си иска и повече умения.
 
Значи отказах се от програмирането искам да стана адвокат :D
Аз си мислех, че магазинера и смята и зарежда щандове :O
 
Атрактивното на програмирането не е в заплатата, а в опцията да работиш изтегнат на дивана у къщи.
 
Атрактивното на програмирането не е в заплатата, а в опцията да работиш изтегнат на дивана у къщи.
Опцията е гадна - търкаш по цял ден дивана, пулещ се в една светеща кутия. Небръснат, с мазни от пиците дрехи, с едната ръка у мадите да се чешат. Такива образи съм виждал доста, просто като клонинги са:) Най добре сред колектива да заприличаш на човек.
 
Опцията е гадна - търкаш по цял ден дивана, пулещ се в една светеща кутия. Небръснат, с мазни от пиците дрехи, с едната ръка у мадите да се чешат. Такива образи съм виждал доста, просто като клонинги са:) Най добре сред колектива да заприличаш на човек.
И това е така, но ако например трябва да пътуваш 1 час до работа ще ти е голям плюс да работиш от вкъщи. Тези 2 часа пътуване ги печелиш като време всеки ден. Друга опция е да се ходи 1-2 пъти седмично след колектива.
 
Атрактивното на програмирането не е в заплатата, а в опцията да работиш изтегнат на дивана у къщи.
По-скоро сблъсъка с казуси, предизвикателства и все по-нови и интересни неща, и то постоянно. :)
 
Ако си сериозен и искаш да се занимаваш с това. Разгледай Телерик Академи какво предлагат. Обучението е доста интензивно, но работят директно с фирми. Започнах този месец да чета и ще се пробвам да взема изпита тази година.
 
Познавам хора, които на възраст > 35 са започнали с програмирането, така че... изобщо не ти е късно. Само, че се приготви за много кризи (дали е за мен, дали съм достатъчно добър, дали го правя добре, ще успея ли да мина на следващ левел)... Някои успяват да навлязат за месец-два, други за година-две... индивидуално е, а и зависи колко бързо и с какво желание ще учиш.
 
Добър ден! На 17 години съм и искам да се развивам като програмист. В момента съм записан на "Училищната Телерик Академия". Учи се уеб програмиране с езика JavaScript, също така и HTML и CSS. След 2 години ще съм завършил гимназия и следователно трябва да се ориентирам къде да продължа. Аз съм решил да уча в СофтУни искам да се занимавам с уеб приложения, може би с езика Java.

Единственото нещо, което ме притеснява е английският ми език. Имам леки затруднения с него поради простата причина, че в моето училище английски почти не се учеше, а от следващата година изобщо няма да се учи. Видях, че в СофтУни почти всичко е на английски и това някак ме притесни, че ще провали развитието ми и следователно няма да успея да се реализирам.

Та въпроса ми е дали можете по някакъв начин да ме насочите какво да правя, дали си струва да се запиша на частни уроци по английски за следващите 2 години и да се опитам да наваксам? Имам огромно желание да се развивам и да имам хубаво бъдеще!

Опитах да говоря с родителите ми, обаче тях въобще не ги вълнува какво правя и какво искам да правя. Просто не ме слушат, когато говоря за образоването си. Те единствено ми казват "учи и ще се справяш в бъдеще". Даже не ме слушат какво искам да уча, къде, как.

Те не могат по никакъв начин да ме ориентират към това какво да уча, с кое да започна, с какво да започна. Заради това моля за някакви съвети. Дали не съм закъснял вече? То кога ще се учи английски, кога програмиране...

Кажете мнението си и ако имате въпроса към мен питайте ще ви отговоря веднага когато съм онлайн!
 
Добър ден! На 17 години съм и искам да се развивам като програмист. В момента съм записан на "Училищната Телерик Академия". Учи се уеб програмиране с езика JavaScript, също така и HTML и CSS. След 2 години ще съм завършил гимназия и следователно трябва да се ориентирам къде да продължа. Аз съм решил да уча в СофтУни искам да се занимавам с уеб приложения, може би с езика Java.

Единственото нещо, което ме притеснява е английският ми език. Имам леки затруднения с него поради простата причина, че в моето училище английски почти не се учеше, а от следващата година изобщо няма да се учи. Видях, че в СофтУни почти всичко е на английски и това някак ме притесни, че ще провали развитието ми и следователно няма да успея да се реализирам.

Та въпроса ми е дали можете по някакъв начин да ме насочите какво да правя, дали си струва да се запиша на частни уроци по английски за следващите 2 години и да се опитам да наваксам? Имам огромно желание да се развивам и да имам хубаво бъдеще!

Опитах да говоря с родителите ми, обаче тях въобще не ги вълнува какво правя и какво искам да правя. Просто не ме слушат, когато говоря за образоването си. Те единствено ми казват "учи и ще се справяш в бъдеще". Даже не ме слушат какво искам да уча, къде, как.

Те не могат по никакъв начин да ме ориентират към това какво да уча, с кое да започна, с какво да започна. Заради това моля за някакви съвети. Дали не съм закъснял вече? То кога ще се учи английски, кога програмиране...

Кажете мнението си и ако имате въпроса към мен питайте ще ви отговоря веднага когато съм онлайн!
Пич, аз на 25 смятам да уча програмиране и английски… бил закъснял
 

Горе