Има ли смисъл за развитие на малък бизнес в България?

Особенно ако Хазяйна има кредит - кредити. Месомелачка е за него - ако няма сериозни наематели.
 
Много хора като наемодатели си мислят, че удрят кьоравото като отдадат имота си на непознати на голяма сума (около максималната пазарна за региона), не взимайки в предивд важния факт, че такива "несигурни" наематели могат да вкарат всеки в голям разход още след първата година. Я стените са за боядисване, я някой уред е прецакан. За това идеалната комбинация според мен е проверени хора, или познати, на не много голям наем с идеята да се пази повече. Отделно някои не си и правят труда да им предложат договор за наем, но това е както добре, така и греда голяма. ;)
 
Много хора като наемодатели си мислят, че удрят кьоравото като отдадат имота си на непознати на голяма сума (около максималната пазарна за региона), не взимайки в предивд важния факт, че такива "несигурни" наематели могат да вкарат всеки в голям разход още след първата година. Я стените са за боядисване, я някой уред е прецакан. За това идеалната комбинация според мен е проверени хора, или познати, на не много голям наем с идеята да се пази повече. Отделно някои не си и правят труда да им предложат договор за наем, но това е както добре, така и греда голяма. ;)

По закон, не могат да бъдат изкарани наематели от имота дори да не плащат. Може и за 1 година да не платят, а собственикът дори не може да си влезе в имота. Да даваш имота си под наем е високорисков бизнес.
 
Аха,това въобще не го разбрах,че е върнал наема на старото му ниво.Съответно тук отново не разбирам защо ще го прави,като има наемател от толкова години,да го гони за да взима от друг ,потенциално несигурен ,за същите пари?
Измествам разговора в друга насока,но ми е силно любопитно ,тъй като се случват такива неща около мен,случка като тази,обеща новия наемател по-висок наем,плаща няколко месеца и чао и почва въртележка за хазайна докато намери свясни наематели и така.

Може човека да му е бил близък или да му е дал нещо в замяна.
 
Сам го казваш, а не си вадиш изводите, заеби ги тия локални глупости, мисли за нещо онлайн, разшири кръгозора. Перфектно може да си продаваш от Петрич в цяла България, че и не само ми и в цяла Европа, па дори и по цял свят, дай Боже! Мисли в тази насока, имаш доста голям бюджет за онлайн магазин, може да направиш нещо добро, аз стартирах с 400 лв...Каква ти е файдата да направиш добър продукт като няма кой да го купи в Петрич?
Онлайн пазара в БГ още не е достигнал совя максимум, да продават се много неща, но повечето се хвърлят на все едни и същи, създай бранд, не е нужно да произвеждаш продукта, достатъчно е да си го брандираш и опаковаш, така че да е запомнящ се. Да не говорим, че при онлайн бизнес след време, ако се разрастнеш първо имаш огромен потенциал за развитие надхвърлящ града и второ винаги може да наемеш някой да движи част от нещата от разстояние, не е нужно всеки ден да си в Петрич и да отваряш магазина, ако ме разбираш...

Зарежи ги тия простотии, сериозен бизнес било само офлайн...и аз така си мислих и добре, че преди нямах пукнат лев за "сериозен" офлайн бизнес, та се стигна до сегашната ситуация хаха. Малцина са тези, които в малък град изкарват много пари от физически магазини и почти всички от тях се скъсват от работа всеки ден! Собственикът на магазина е в магазина си всеки ден, нищо че бачка от 10 години сигурно! Имам преки наблюдения от пекарни, през хранителен, плод и зеленчук, мъжка мода, дето човека всяка седмица ходи до Турция сам да избира стоката и т.н....Сметни щом за такъв дълъг период не могат да си насмогнат. Айде ак оси на морето и не плащаш наем, там разбирам и баба ти да плете чорапи, ти да ги продаваш пак ще има лев,ама... :)

Online вече има всеки втори дори не било то търговец и ако трябва само на това да разчитам дори и 20к да вложа, което за доста хора би било звучало налудничаво. Работил съм онлайн, но като сложиш накрая чертата, цялото бъхтене, цялата занимавка отива по-дяволите, говорим за Легална Онлайн търговия, да си плащаш данъчето, да си плащаш касовото апаратче, складче и накрая ***, защото тези с Онлайн Фейсбук "бутиците" заливат пазара с Ниски цени, буквално работят на Тениска през 5лв, Взима я 10 продава я 15лв.. обаче данъци не плащат( ако питате как с фалшиви лични карти от Махалата и се трупа на тяхно име оборота за по 100-200бона годишно през еконт), а аз като я взема също на 10лв и да я продам на 15лв.. като си махна данъка и разходите реално печеля по 2.50лв на тениска, а да продаваш по 100 тениски на ден нали се сещате много трудно.



А как новия вносител е оцелял на двойният наем след като вие които сте развили магазина и имате редовни клиенти ,не сте успяли да изкарате повече от 4 месеца?

Така,ама те дарбата са я имали 8 години и не са успели на двоен наем да оцелеят,а този баси надарения трябва да е за да му се получат нещата.
И говорим за точно една и същата стока,едни и същи потенциални клиенти.
Да беше нещо ново ,ще го разбера,но това не го схващам.
Интересно ми е той колко е изкарал?
Лично аз на двоен наем бих оцелял.
Искаше да ми го вдига с 10% но се запънах и остана на 5%,в крайна сметка съм от 10 години при него и в най-тежките периоди винаги съм бил редовен без нито едно забавяне никога.

Сега едно уточнение което не съм описал, Напуснахме защото то се виждаше,че просто вече не ни желаят като наемател, нз от какво се породи това,но тук въпроса вече започна да става принципен и насила работата не става. + Това както споменах в последствие разбрахме как е станала цялата ситуация, наема на Новия наемател е бил като нашия в началото..Тоест само се е сменил собственика, стоката беше почти 1 към 1, дори на логото просто бяха сменили цвета и добавили още една думичка.

Изкара точно 3год( явно толкова е бил и договора) и се премести, след това магазина пустя около година, дори самите собственици направиха "баничарница" и тя не потръгна..

Аха,това въобще не го разбрах,че е върнал наема на старото му ниво.Съответно тук отново не разбирам защо ще го прави,като има наемател от толкова години,да го гони за да взима от друг ,потенциално несигурен ,за същите пари?
Измествам разговора в друга насока,но ми е силно любопитно ,тъй като се случват такива неща около мен,случка като тази,обеща новия наемател по-висок наем,плаща няколко месеца и чао и почва въртележка за хазайна докато намери свясни наематели и така.

Целта е била просто да ни махнат нас, явно сме били трън в очите на някой колеги, Забавен наем не е имало.
 
В предният си пост ти предложих малка пекарна, и съм сигурен че ще си изкарваш доволно парички.
Сега ще ти предложа да доставяш хранителни продукти, трябва ти един сайт и пикап като начало и малко реклама. Нишата не е развита, пък и може да си много по конкурентен защото нямаш кои знае какви разходи. Само трябва да се договориш с някой готин склад на едро. Дори със 20% надценка, при 2к оборот на ден ще си вадиш по 400лв. успех и ако ти допада идеята мога да ти дам още подробности.

Това за пекарната някак си не ме влече това нещо, за да го направя трябва да наема и персонал който да разбира от тая работа, все пак хляб,пици,банички под-път и надпът ...но за да направиш нещо качествено и да се отличава от останалото ти трябва добър Пекар, къде вече ще търся подобен изчезващ вид хора и то в малък град.

Това за разнасянето на храни, тип BG.menu ли имаш на предвид? или? Да се договоря с магазини или складове на едро и да разнасям стоки/храни.. ?
 
Ако трябва да съм честен и мен не ме влече да съм пекар, но това е един бизнес който почти винаги усоява и гокемите вериги някак си не могат да го застъпят. Малка пекарна на супер комуникативно място. Просто ароматите които се разнасят от прясно изпеченият хляб ще са ти най-добрата реклама. Също и не ти трябва опит, там от където ще си купиш машините ще ти кажат как се процедира, няма нищо сложно и персонал ти трябва макс двама души.

Разнос на храна, всъщност са хранителни продукти. Ако ги даваш на същите пари (дори и по евтино) отколкото е по магазините, защо да ходят хората да си ги купуват от магазина след като ще им ги доставят. Номерът там е че нямаш разходи за помещение, персонал, осигуровки и др. Имаш разходи единственно за автомобил, гориво и реклама. В световен мащаб този бизнес модел е развит, докато в Бг токущо прохожда. А както знаем всички, първите които яхнат вълната печелят, другите след тях духат...
 
Разнос на храна, всъщност са хранителни продукти. Ако ги даваш на същите пари (дори и по евтино) отколкото е по магазините, защо да ходят хората да си ги купуват от магазина след като ще им ги доставят. Номерът там е че нямаш разходи за помещение, персонал, осигуровки и др. Имаш разходи единственно за автомобил, гориво и реклама. В световен мащаб този бизнес модел е развит, докато в Бг токущо прохожда. А както знаем всички, първите които яхнат вълната печелят, другите след тях духат...
Че то това не се ли нарича просто онлайн търговия? Какво е по-особеното на този модел?
 
@rujel ти поръчвал ли си олио, захар, марули, краставици, хляб и др. И да ти ги доставят същия ден или на следващия?
 
Разнос на храна, всъщност са хранителни продукти. Ако ги даваш на същите пари (дори и по евтино) отколкото е по магазините, защо да ходят хората да си ги купуват от магазина след като ще им ги доставят. Номерът там е че нямаш разходи за помещение, персонал, осигуровки и др. Имаш разходи единственно за автомобил, гориво и реклама. В световен мащаб този бизнес модел е развит, докато в Бг токущо прохожда. А както знаем всички, първите които яхнат вълната печелят, другите след тях духат...

Колега :) ти търговец ли си :) когато ми доставиш по-евтина краставица от големите вериги - ела ми се обади.

Тук хората ще ти повярват :)

Как ще я докараш тая "ниска цена" през една стотинка ще работиш. Шъ умра от смях :)

Ще биеш цените на Била... Метро... Кауфланд и Фантастико.

Тва в България не върви :) за яко тъпите е или супер мързеливите или дето са майки с деца и ги мързи да бутат количката до Фантастико... или са побъркани на тема здраве и вярват на ВСИЧКО Е БИО :)
 
@rujel ти поръчвал ли си олио, захар, марули, краставици, хляб и др. И да ти ги доставят същия ден или на следващия?

Да :) но ква ми е далаверата... НИКАКВА. Освен ако не сам инвалид в количка:

https://www.ebag.bg/
https://www.balevbiomarket.com/

И т н....

Тва е за Хора дето ги мързи мега яко :)

Ако искаш истинска храна: http://puravidafarm.eu/farm/ но ке си платиш по Еконт - нямат безплатно :) средно имат 30-45 поръчки дневно.
 
@rujel ти поръчвал ли си олио, захар, марули, краставици, хляб и др. И да ти ги доставят същия ден или на следващия?

Ебага работят с Фантастико :) :) :)
 
@rujel ти поръчвал ли си олио, захар, марули, краставици, хляб и др. И да ти ги доставят същия ден или на следващия?

Тея само 1 път ги тестват. Купуват от пуравидаферм за 5 лв и ми го продават за 8 лв.

https://farmhopping.com/ - когато има балъци има и тарикати.

Този бизнес не се ползва от масовите клиенти на женския пазар.
 
Разнос на храна, всъщност са хранителни продукти. Ако ги даваш на същите пари (дори и по евтино) отколкото е по магазините, защо да ходят хората да си ги купуват от магазина след като ще им ги доставят. Номерът там е че нямаш разходи за помещение, персонал, осигуровки и др. Имаш разходи единственно за автомобил, гориво и реклама. В световен мащаб този бизнес модел е развит, докато в Бг токущо прохожда. А както знаем всички, първите които яхнат вълната печелят, другите след тях духат...

1. Принципно в София и сега има фирми, които разнасят продукти по домовете. Това обаче, за момента е търговия с малък сегмент потребители. Говорим главно за богати или заети хора, които демонстрират положение. Трудно ще хванеш странични клиенти.
2. Откъде ще намериш стока на такава цена, че да "ги даваш на същите пари (дори и по евтино) отколкото е по магазините"? Дори и до борсите да ходиш, няма да можеш да ги вземеш под тяхната цена. Освен това, ако пазаруваш от там, то количествата са много големи и ще имаш доста фира.

В никакъв случай не казвам, че е невъзможно, но трябва много добре да си направиш плановете. Откъде ще пазаруваш и къде ще продаваш. Това са ти двата основни проблема.
 
Номерът там е че нямаш разходи за помещение, персонал, осигуровки и др. Имаш разходи единственно за автомобил, гориво и реклама.

Ще те видя с 50 поръчки :) без склад и помещене за логистика. Много четеш книги :) дори микробус ти отеснява в един момент... в микробуса 30% от размера намалява от стелажите :) касетки за поръчките... 4 каси бира и си загинал...

Ако не напълниш колата с минимум 600 лв оборот си на загуба... за София с една кола. Без райониране и още куп глупости ще фалираш.
 
По закон, не могат да бъдат изкарани наематели от имота дори да не плащат. Може и за 1 година да не платят, а собственикът дори не може да си влезе в имота. Да даваш имота си под наем е високорисков бизнес.
По-закон и проституцията е незаконна, ама я има.. келешите който разчитат на това, не се общува по-предписания в закона начин. Иначе да рисково е много, ще си получиш имота в състояние по-лошо и от "зелено"...
 
По-закон и проституцията е незаконна, ама я има.. келешите който разчитат на това, не се общува по-предписания в закона начин. Иначе да рисково е много, ще си получиш имота в състояние по-лошо и от "зелено"...

Гледал е много американски филми.
 
http://economic.bg/bg/news/11/balga...nsumatsiya-na-plodove-i-zelenchutsi-v-es.html

България е на последните места по консумация на плодове и зеленчуци в Европейския съюз, показват данни на Евростат за 2017 г. Българите се нареждат на предпоследно място в ЕС по дневен прием на плодове с едва 37%. След нас е Латвия с 35% консумация на плодове всеки ден. Лидери по този показател са Италия (85%), Португалия (81%) и Испания (77%).
 
@zoomaniak около две години си назад с материала ебаг отдавна не работят с Фантастико.

https://www.google.com/amp/s/m.capi...i/2018/08/17/3296544_ebag_sam_sred_verigi/amp

Аз, ако сега трябваше да започвам нов бизнес щях да се насоча към тази ниша.
Има как да се докарат цени, поне аз мога. Може не на всички продукти, но на повечето. Населението застарява, може да се приемат и поръчки по телефона, за да може и бабичките да поръчват. Има много много варианти, стига на човек да му сече пипето. В целият свят се разнасят хранителни стоки, просто в Бг за момента нишата не е на 100% заета.
Но всеки сам си решава

П. С. Впрочем Zoo превърнал си се в баси досадния трол, а преди не беше такъв.
 
@zoomaniak около две години си назад с материала ебаг отдавна не работят с Фантастико.

https://www.google.com/amp/s/m.capi...i/2018/08/17/3296544_ebag_sam_sred_verigi/amp

Аз, ако сега трябваше да започвам нов бизнес щях да се насоча към тази ниша.
Има как да се докарат цени, поне аз мога. Може не на всички продукти, но на повечето. Населението застарява, може да се приемат и поръчки по телефона, за да може и бабичките да поръчват. Има много много варианти, стига на човек да му сече пипето. В целият свят се разнасят хранителни стоки, просто в Бг за момента нишата не е на 100% заета.
Но всеки сам си решава

П. С. Впрочем Zoo превърнал си се в баси досадния трол, а преди не беше такъв.

Успех с Бабичките... и тва, че цената продава. Бедния колкото и да са му ниски цените - си остава Беден. Тоест няма как да вкара повече пари при теб в бизнеса ти. Имат си бюджет... колкото и да сваляте цени - хората харчат една и съща сума.

30% от клиентите ми са стари хора. Идват 1-2-5 пъти при мен. Купуват едно и също. Харчат едни и същи пари.

Тва е...
 

Горе