Има ли смисъл от спамерски сайтове?

От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Нямам опит с такъв "новинарски" сайт. Цъкай ги и гледай. За тоя тип сайтове се иска не малък ресурс страници и профили. В момента много на мода са русофилските сайтчета
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

След като ги има, явно има смисъл да съществуват. Обратно би било решено от логика.
Аз лично нямам опит с подобен род сайтове, но се множат като гъби...може би идеята е за лесни пари.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

@Juvefan за жалост май - си прав..в момента хората вярват на всичко което прочетат,без дори да се замислят в кой сайт са го прочели...
Koи са тия, де вярват, аз такъв не познавам. И адблокер имам.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

И аз не познавам, но е пълно с олигофрени във Фейсбук. Аз имам такъв сайт, който между другото е един големите такива в БГ и съм правил по 150 бона трафик за 1 ден, правил съм и по над 60к трафик само към 1 публикация за няколко часа, но я изтрих... Целта обаче е не да се спамят по 100 новини на ден и да се чудиш как да направиш 10,20к трафик, а да се постне само една фейк новина, която да направи удара. Аз пускам фейк новина в сайта, след това я спамя в колкото се може повече групи от колкото се може повече профили и аз само и давам старт от там нататък те сами започват да харесват, споделят и коментират. С рекламните мрежи е мизерна работа дори и Adsense, но ако имате собствен продукт или услуга може да направите огромен удар от към продажби. Аз със моите реклами в сайта на 148к трафик изкарах над 2000 лева, но не всеки ден е велик ден, сега имам идея за още 1,2 фейк новини с цел трафик и продажби и мисля, че ще стане номера, но трябва и рекламите под статиите редовно да се обновяват, защото бързо се изчерпва ако е една и съща. И другото нещо, което е много важно да не пишете заглавията с големи букви, все едно им крещите, изтъркано е вече...
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Ами ти както искаш така ни разбирай, целта не е да лъжем хората, а да правим трафик с цел продажби. И другото нещо, което забравих да напиша в горният пост е да забравите за всякакви изскачащи прозорци, pop ads, likejack-ове и други идиотщини...
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

А повечето просто копират от други фейкъри,
но докато има балъци да се връзват на помпозните заглавия, ще има и тарикати, които да печелят от това
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Това нещо няма смисъл и не става аз съм пробвал и поне при мен не става ако стане няма да е много силно. Целта е да бъде нещо, ново, уникално, ексклузивно, невероятно, смайващо, извънредно и.т.н...
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Измислен домейн с ху из протекшън, 1 ден да си нагласиш един сайт да краде от другите лайняни сайтове всичко наред и само фейсбук ресурс да имаш.
Еле русофилските лайна много се четат.
Ето и един лайнян списък: https://www.facebook.com/notes/bori...на-българската-журналистика/10153059357250966

И правиш парите от нищото.
 
От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Според вас има ли смисъл от тези сайтове които заливат социалните мрежи,със залъгващи заглавия и провокативни снимки?
Зависи с какво разполагаш като ресурс. Ако имаш сериозна ФБ база има смисъл.


И изобщо има ли начин да се монетизира,ако да печели ли се добре или е просто загуба на време?

Забелязал съм, че CTR-a на шитави сайтове е доста по-добър и се монетаризират добре.

И дали според вас е по - добре да се насочиш към сайт със оригинално и добро съдържание?

Зависи какво целиш. Ако търсиш бърза възвращаемост, спамерските сайтове се правят лесно и както казах със съответния ресурс лесно се кара ФБ трафик. Обаче спаменето е ежедневна работа.

От друга страна читавия сайт е дългосрочна инвестиция, която с времето започва да ти се отплаща. След време се превръща е martini beach plan (седиш си на плажа, сайта си върви). Но трябва да се въоръжиш с търпение за поне една година.

Ето и един лайнян списък
Стига го пробутвал тоя списък, в който незнайно защо са пропуснати всички парцали дето са на хранилка при УС за БГ.
 
От: От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Зависи с какво разполагаш като ресурс. Ако имаш сериозна ФБ база има смисъл.




Забелязал съм, че CTR-a на шитави сайтове е доста по-добър и се монетаризират добре.



Зависи какво целиш. Ако търсиш бърза възвращаемост, спамерските сайтове се правят лесно и както казах със съответния ресурс лесно се кара ФБ трафик. Обаче спаменето е ежедневна работа.

От друга страна читавия сайт е дългосрочна инвестиция, която с времето започва да ти се отплаща. След време се превръща е martini beach plan (седиш си на плажа, сайта си върви). Но трябва да се въоръжиш с търпение за поне една година.


Стига го пробутвал тоя списък, в който незнайно защо са пропуснати всички парцали дето са на хранилка при УС за БГ.

Списъка не съм го правел аз, а го намерих тук във форума. Ако имаш по-добър сподели го.
 
И според мен няма смисъл от тях, но някои ги правят и горе-долу се стараят да са на ръба между спамърските и нормалните сателитни сайтове. Вече всеки би си изкривил и гледната точка какви са повече - от единия тип или от другия. :)

За жалост го има и момента, че и доста спамърски сайтове се класират добре в Google, което продължава да окуражава някои хора да правят, те да гърмят, но после пак със сетни сили да пускат и така до безкрай.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

За този, който мисли само за печалбата, има смисъл от такива сайтове. Ако искате да направите нещо съществено, нещо което харесвате и развивате с удоволствие, тогава няма да ви се налага да правите подобни простотии.
 

Горе