Има ли смисъл от форумни подписи?

От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Страна уважавам мнението ти но не мога да се съглася с него защото преди 2 месеца направих точно такъв експеримент и във една много конкурентна ниша добутах 3 място от 6 страница. След което спрях да коментирам във форумите защото ми омръзна да ги обикалям и малко върнах на зад и в момента съм на 9 място - сигурен съм че ако пак ги обиколя и дигна темите до една две седмици пак ще съм в тройката.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

И на теб ли да повтарям, че от месец август Панда вече работи за неанглоезични търсения и вашите експерименти нямат никакво значение в момента. Да не говорим за другите идиотщини, които се повтарят от половината тукашни мухльовци за sandbox (няма такова нещо вече), за Supplemental резултати (премахнати като опция през 2006 година) и т.н. и т.н. Престанете да пишете и почнете да четете бе, хора. Поне нещата, които са публикувани в официалния блог на Гугъл, прочитайте, па дано лека-полека да излезете от тази форумна мъгла, в която се самозаблуждавате взаимно.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Аз си лежа на тезата , че всеки линк си е линк и има значение.Нямам претенции да съм со специалист.
 
От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Аз си лежа на тезата , че всеки линк си е линк и има значение.Нямам претенции да съм со специалист.

Естествено, това точно е тезата и затова е важно да се прави разлика между линковете и кой линк каква тежест има. Ето например mantaman горе дори не прави разлика между форумни подписи и форумни коментари (защитава тезата за форумни подписи с експеримент за форумни коментари), камо ли да прецени, че един форумен коментар на място има далеч по-голяма тежест от хиляди наблъскани на автоматик форумни подписи (които е по-вероятно да имат отрицателна такава). За какво спорим тогава, щом дори не се опитваме да разберем какво ни пише опонентът?

Линк в подпис би могъл да бъде полезен, когато придружава коментар в добре модериран форум (но тогава пък е по-добре линк в коментара отколкото в подписа). Когато линковете в подписите са на автоматик, значи и коментарите са били на автомат. Форумите, които допускат спам и флуд не са ценени от търсачките. Т.е. дори да имат някаква тежест, тя идва от слаби донори. А с подобряването на алгоритмите автоматичните линкове (включително и от автоматичните борси за линкове) провокират пеналти. Да пускате масово автоматични линкове и да не са ви засегнали отрицателни последици засега означава само две неща: 1) вашият сайт е имал добра репутация от много време и засега се води "тръстов" 2) вашият сайт е толкова мижав, че незабелязано минавате между теслите.
 
Последно редактирано:
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Руска пачавро, престани да се правиш на интересен, форумните подписи работят и винаги са работили и имат значение, преди да четеш от руските сайтове, направи си 1 експеримент, аз каквото го казвам, значи съм си играл да тествам, а ти си пачаврата, която само чете попива глупавите новини за панди/манди от август месец. И още нещо - аз пакистанско/индийски глупости не чета, а се водя по моите експерименти, за разлика от капути като теб, които са прочели новината за пандата в БГ например, и се правят на остроумни да дават акъл какво ще ми направи пандата и какво няма.


За SEO Оптимизатор ли се имаш руска пачавро? Много добре знам как 90 процента от бг пачаврите, наречени "seo оптимизатори" оптимизират сайтовете си ===> САПЕ , САПЕ, САПЕ, САПЕ ,САПЕ ,САПЕ, САТЕЛИТКА>САПЕ,САПЕ,САПЕ,САПЕ,САПЕ,САПЕ,САПЕ

Тъй, че точно пачавра като теб, едва ли може да ми каже и копче за seo оптимизацията, ходи купувай линкове от САПЕ и недей пиши глупости, които е ясно, че не разбираш, а се правиш на дървен философ както винаги.
 
Последно редактирано:
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Мале, втора niks се появи. Остава и малкио крупнишки титан да се изока, за да може троицата, наблюдаваща портретите, да изгрее в пълния си блясък и миризма.

P.S. сапе е борса за автоматични линкове, малък педерунгел За влиянието им вече писах по-горе.. Чети преди да коментираш каквото и да е, от което не разбираш.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Руската пачавра, дали и 1 път е пробвала да направи сателитка, да пусне 7000 линка от xrumer/ scrapebox или да направи някакъв друг експеримент, че да се изказва като ГУРУ по въпроси свързани със seo - ПАЧАВРО , научи се какво е SEO, все пак за SEO говорим, а не за покупко/продажба на нелегалната според google рускa борса за линкове САПЕ.
Говорил той за xrumer, scrapebox, ама само чул, или григор му казал, че на иван сайта му паднал от гугъл, щото поръчал форумни линкове, аман от такива глупци като тебе.

руска пачавро, когато започнеш да оптимизираш нещо на английски и постигнеш резултати, тогава мжое да дойдеш и да говориш по таквиа теми като гуру, а не да си купуваш линкове от сапето и да си оптимизираш малумните кирилици в руските търсачки и google.bg.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Не се нерви бе, балък, опитай се да си дрънкаш глупостите и с по-спокоен тон, па може некое ново чудо на бг-оптимизаторската мисъл и да се върже.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Заминавай в сапето, малумник, и недей смей да пишеш повече за SEO , такива сапе малумници трябва директен бан в момента, в който се опитат да се правят на сео оптимизатори.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

"малоумник" се пише, о, неграмотний галактически пътеводителю :) Да не са те приели и теб във ВУЗ с това третокласно образование или още си малък?

А това "недей смей" ми напомни един напушен зрител при Милен Цветков... "Нидей са смей, нидей са смей, маймункееее!" :p
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Далече съм от мисълта да си следя правописа като храня такива пачаври като тебе.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Хубаво е да уважаваш и познаваш собствения си език, преди да изказваш мнение за други. Но едва ли ще го разбереш преди да се нахендриш по-сериозно.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

аз лично не разбрах нищо от тая тема
не се нервете бе хора !

да попитам защо един линк (форумен подпис) с 4-5к мнения и добра репутация струва $100+ за година и хората купуват?
явно има файда!
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Чувал ли си за софизми?

Софизъм е горната логика. Но ако все пак искаш конкретен отговор, то ти си го дал сам. 4-5к мнения във форум с добра репутация не се правят на автоматик и добрата репутация идва не от подписите, а от коментарите на този, който е решил да си продаде подписа.

След Пандата реалната покупко-продажба на подписи приключи (има само предлагане, но не и търсене, тъй като хората, които дават по $100 долара за подпис, умеят да си правят сметката). По-добре за тези пари да наемат човек, който да пуска свестни коментари (с чат-пат тематично свързани линкове в тях по форумите), отколкото да купуват подписи.
 
Последно редактирано:
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

здравейте,
набързо големите промени покрай сайта ми като позиции, не изброявам ключови думи, само стари - нови позиции. използвах форумни подписи, коментари, блог коментиране, книги за гости(незнаех, че още ги има такива...) и сателитки(4 броя, сам си ги направих, цъкнал съм им по 5-15 линка от блогове и форуми. Като правило, нямах коментар с по-малко от 10 думи и подписа ми съдържа около 100-150 символа.
Ето ги и топ 5 ключови думи които съм оптимизирал. Не са подредени по някакъв ред, просто както съм си ги записал в анализа. Пак повтарям първата цифра е ключовата дума, втората е старата позиция, третата е новата позиция.
Така, че тия "глупости" явно работят, но може би малко трябва да се подбират.

1. 8 - 2
2. 30 - 9
3. 10 - 1
4. N/A - 18
5. 7 - 1

п.п.
до сега единственото "seo" което съм правил е, че съм регистрирал сайта си в дузина директории и разни социалки, може да не съм постигнал много, но съм горд и мисля да продължавам :)
 
От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

използвах форумни подписи, коментари, блог коментиране,

Като игнорираме персоналните обиди:) интересн спор се оформи.Според мен е логично форумните коментари да имат доста по-голяма тежест от подписите.

Teoretic,тези резултати за бг думички ли са
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Wealdes да, за бг думички са, експериментирам с два сайта, единия е за телефони другия е за сериали.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Страна много добре съм прочел за какво става въпрос и след като съм се занимавал да обикалям 50 форума да слагам подписи и коментари мислиш ли че не правя разлика, но явно на теб не ти е идвало на ум че колкото повече постове напишеш на толкова повече места ще ти се появи подписа.
Вероятно изводите си ги правиш на база на това че се регистрираш в даден форум слагаш си подпис не пишеш теми и коментари и чакаш нещо де се случи е няма да се случи.
Ако както ти твърдиш че от този месец вече тези линкове нямат тежест защо тогава все пак се намирам на първа страница и не съм пропаднал след като тази дума съм я оптимизирал само с форумни подписи.
В предишният си пост написах че уважавам твоето мнение, но се постарай да уважаваш и чуждите и бъди сигурен че поне 50% от нещата които пропагандират Г. за СЕРПА са за успиване на балъците и ако следваш техните съвети ще се видиш на първа страница кога на тая панда и се родят пра-пра-внученца
 
От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

здравейте,
набързо големите промени покрай сайта ми като позиции, не изброявам ключови думи, само стари - нови позиции. използвах форумни подписи, коментари, блог коментиране, книги за гости(незнаех, че още ги има такива...) и сателитки(4 броя, сам си ги направих, цъкнал съм им по 5-15 линка от блогове и форуми. Като правило, нямах коментар с по-малко от 10 думи и подписа ми съдържа около 100-150 символа.
Ето ги и топ 5 ключови думи които съм оптимизирал. Не са подредени по някакъв ред, просто както съм си ги записал в анализа. Пак повтарям първата цифра е ключовата дума, втората е старата позиция, третата е новата позиция.
Така, че тия "глупости" явно работят, но може би малко трябва да се подбират.

1. 8 - 2
2. 30 - 9
3. 10 - 1
4. N/A - 18
5. 7 - 1

п.п.
до сега единственото "seo" което съм правил е, че съм регистрирал сайта си в дузина директории и разни социалки, може да не съм постигнал много, но съм горд и мисля да продължавам :)

Въпросът ти, доколкото си спомням (а и виждам по заглавието на темата) бе "Има ли смисъл от форумни подписи", а не "Има ли смисъл от форумни коментари", така че резултатът ти не доказва полза от подписите, при положение, че предимно си коментирал, т.е. си слагал линкове в коментарите. А за спора.. аз лично не виждам спор, просто повечето в тази тема бъркат сериозно какво е линк в подпис с линк в коментар и доказват нещо, което не е било предмет на темата. Та повтарям пак моята теза - полза от форумни подписи няма, а ако на някого му се спори - нека оборва нея, а не да набърква коментари, блогове, социалки и т.н..

P.S. За учениците, дето са се кръстили "seo" и щъкат като хлебарки из този форум, предложението за оборването не се отнася - за тях е препоръчително да си останат кикимори.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Страна ти някъде да видя да съм написал че слагам линкове в постовете - А ако очакваш Г да влезе в профила ти и от там да ти индексира подписа може и да не го дочакаш - за това се налага да се пишат коментари и колкото са повече коментарите толкова по добре.
 

Горе