Има ли смисъл от форумни подписи?

toretic

Member
Потребител съм на 10тина форума, струва ли си да публикувам линкове в подписите си?
Също така, само към една страница ли ще препоръчате или към много и до колко да разнообразявам анкорите.
примерно в един форум слагам "мелодии за телефони", в друг "безплатни мелодии" като болда е самия анкор, или няма много смисъл да променям текста, щом не е самия линк?
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Всичко е в плюс - струва си.
Аз лично слагам линк с дадената израбана от мен дума към сайта. Гледал съм, че и доста други хора го правят така.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Ако оптимизираш за основните търсачки - няма смисъл за линк-тежест, най-много за трафик тип 5-6 уникални балъка дневно.

От подписи засега има файда в mail.ru (няква неразбираема за мен тънкост им променя серпа от гугълския) и в baidu. Тука имаше един момък, дето щеше да изтрепва китайците със сайт за обяви, та на него подписите донякъде му вършат работа. Ако научи преди това останалите 306 правила на оптимизатора, естествено.
 
От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Всичко е в плюс - струва си.
Аз лично слагам линк с дадената израбана от мен дума към сайта. Гледал съм, че и доста други хора го правят така.
т.е. освен линка, не слагаш друг текст? примерно в моя случай би писал само мелодии?
има смисъл особено за бг а колкото са по рилейтед форумите толкова по добре :)
опитвам се, като оптимизирам за мелодии пиша в секцията за музика, като оптимизирам за новини, пиша в секцията за новини и т.н.
Ако оптимизираш за основните търсачки - няма смисъл за линк-тежест, най-много за трафик тип 5-6 уникални балъка дневно.
тук нещо не те разбрах? Оптимизирам, или поне се надявам това да правя за Google, казваш, че това няма тежест за него?
 
От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

тук нещо не те разбрах? Оптимизирам, или поне се надявам това да правя за Google, казваш, че това няма тежест за него?

Няма. Да не говорим, че от началото на този месец Пандата работи и в почти всички останали неанглоезични търсения (абстрахираш се от темите, дето през годината тука се оплакваха от Panda - това са глупости).

За да си съвсем сигурен - пробвай. Купи домейн с 3-4 годишна история. Направи сайт и го натовари с някакви текстове. След което го прекарай по подписвачките с xrumer или allsubmitter. И му гледай сеира в Гугъл в рамките на две седмици.
 
От: От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Няма. Да не говорим, че от началото на този месец Пандата работи и в почти всички останали неанглоезични търсения (абстрахираш се от темите, дето през годината тука се оплакваха от Panda - това са глупости).

За да си съвсем сигурен - пробвай. Купи домейн с 3-4 годишна история. Направи сайт и го натовари с някакви текстове. След което го прекарай по подписвачките с xrumer или allsubmitter. И му гледай сеира в Гугъл в рамките на две седмици.

в момента става въпрос за бг форуми

защо говориш за xrumer или allsubmitter?

според мен има смисъл.
 
От: От: От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

в момента става въпрос за бг форуми

защо говориш за xrumer или allsubmitter?

според мен има смисъл.

Обяснявам по-подробно:
1. БГ форумите спадат към категорията "неанглоезични търсения", които са таргет на Пандата от месец август.
2. Защото не мога да си представя идиот, който ще прави линк-база от форумни подписи ръчно. Ако има толкова свободно време, то може да си направи съвсем легални, културни и тематични линкове (нямам предвид социалките, и там спамерите изнемогват).
3. Без коментар.
 
От: От: От: От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

2. Защото не мога да си представя идиот, който ще прави линк-база от форумни подписи ръчно. Ако има толкова свободно време, то може да си направи съвсем легални, културни и тематични линкове (нямам предвид социалките, и там спамерите изнемогват).
с какво линкове в подписи са "нелегални", дай пример за легални линкове?
Иначе благодаря, отдавна слушам за панда, но не се бях информирал, сега вече съм информиран до някаде благодарение на searchengineland.com и още по-якото стигнах до това http://searchengineland.com/download/seotable/SearchEngineLand-Periodic-Table-of-SEO.pdf а такива ги обичам най-много :).
 
От: От: От: От: От: Има ли смисъл от форумни подписи?

с какво линкове в подписи са "нелегални", дай пример за легални линкове?
Иначе благодаря, отдавна слушам за панда, но не се бях информирал, сега вече съм информиран до някаде благодарение на searchengineland.com и още по-якото стигнах до това http://searchengineland.com/download/seotable/SearchEngineLand-Periodic-Table-of-SEO.pdf а такива ги обичам най-много :).

1. Повечето търсачки не броят линковете от подписи за пълноценни, тъй като са трудно контролируеми от собствениците на сайтове и това намалява тяхната тежест. Те са на по-ниско ниво дори от коментарните линкове (дето всеки сульо може да си пльосне линка, докато блогерът е забил на подводен риболов в Египет) . Някои търсачки посочват това дори директно в упътванията си към WM - примерно Яндекс упорства, че нямат никакво значение за тИЦ. За серпа мълчат.
2. За Panda не се слуша. Приеми, че е мече и действай според ситуацията. Има две прекрасни български поговорки за мечки:
- Ако видиш мечка в лозето на комшията, чакай я и в твоето
- Гладна мечка хоро не играе (но и преялата си трае)
3. searchengineland.com са иновативен ресурс, наистина понякога могат да се прочетат полезни нещица (за разлика от пакистанците в DP и тем подобни "гурута").
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Айде и един глупав въпрос,но все пак...тук откъде да си сменя аватара и подписа..? :)
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Така е по-добре :) Иначе мисля,че има смисъл особено във форуми с по висок PR :)
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Така е по-добре :) Иначе мисля,че има смисъл особено във форуми с по висок PR :)

Линк от подпис във форум с по-висок PR върху какво ще повлияе (ако влияе)? Върху SERP-a? :)
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

за serp-a нз,но може да помогне за вдигането на твоя пр? :)
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Може...

Чапай и Петка бягали от белогвардейците и стигнали до запустяла къща край една гора, пред която имало кладенец. Скочили в кладенеца и решили да се правят на ехо. Дошли белогвардейците, огледали се и казали:
- Къде ли са? Може би в гората…
- …в гората, в гората – се чуло откъм кладенеца.
- А може би са в къщата…
- …в къщата, в къщата – пак се чуло от към кладенеца.
- А може би са на полето?
- …а може би са на полето, на полето…
- А може и да са в кладенеца…
- …а може би са на полето, на полето…
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Откакто пандата дреме и в бг гугляка не съм тествал, но преди съм минавал 100 български форума с по 10-тина мнения и форум подпис. Резултата беше от 3-та страница на първа по средата "Около 30 400 000 резултата"
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Ако говорим за БГ, ДА имат смисъл. На скоро го тествах и резултатите са в пъти по-добри от очакваните. От БГ сайтове обаче - НЯМА СМИСЪЛ .... освен ако не са с 5к на ден уникални
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Аз съм си играл много с бг форумни подписи, тези дето казват, че няма ефект, не е така, не са пробвали и говорят наизуст като @strana.
Добра практика е да се напипат теми, релевантни по title с keywordа ти, който анкориш в подписа, това помага, има форуми като дата.бг например или още няколко, в които можете да си намерите exact title с ключовата ви дума. Общо взето 10-тина форума с по 300-400 мнения ако имате и сложите във всичките линкове и анкори> резултат ЩЕ ИМА

Тествано поне 5-6 пъти само с такива линкове да си вдигам различни думи.

А за английски език не бих пробвал, там бих спамил с xrumer профилни линкове към сателитки.
 
От: Има ли смисъл от форумни подписи?

Млади момко, осъзнай поне веднъж какво обсъжда темата, кои промени от месец август допринасят за това и чак тогава си наплясквай глупостите, преписани от неграмотните пакистански гурута. Или поне научи английски като хората, че да ги разпознаваш.

И наистина спри да си вреш гагата в неща, от които нямаш никакво понятие, досаден си вече. То не бяха смешки за руските туристически сео-бюджети, дилетанщини за социалки и блогове, и прочии щуротии. Аман от пубери в този форум, тоя тиквеник дори с репутации заплашваше някого. Покрай такива като него думата "оптимизатор" вече звучи обидно и с това се занимава куцо и сакато, а навсякъде се е напълнило със спамери и флудери. Да го хване баща му, да си свали колана и да го напляска там, дето слънце не огрява, дано му дойде малко акъл в главата.
 

Горе