Има ли смисъл от Watermark

Websolut

Well-Known Member
Има ли смисъл вече от това да слагате воден знак на снимките си примерно в онлайн магазин?
Според мен не,само ги загрозявате,след като с два клика на мишката и го няма.

[video=youtube_share;KRqsoO8kzN0]http://youtu.be/KRqsoO8kzN0?hd=1[/video]
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Има ли смисъл вече от това да слагате воден знак на снимките си примерно в онлайн магазин?
Според мен не,само ги загрозявате,след като с два клика на мишката и го няма.

[video=youtube_share;KRqsoO8kzN0]http://youtu.be/KRqsoO8kzN0?hd=1[/video]

Доста полезно, знаели човек някой ден може и да му потрябва.
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Ако ти си правил клипа - искаш да се изфукаш ли?
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Мерси за урока, както взидаш имам смисъл :D
Ако за БГ онлине магазин, колко хора ти знаят това :beer:
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Вискяр с какво да се изфукам:),клипа да не е професионален,ако така мислиш действително ти е много нисък критерия.
А това го може всяко хлапе както се вика:)
 
От: Има ли смисъл от Watermark

:) Лично според мен, няма смисал - по - добре е да е чисто.
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Вискяр с какво да се изфукам:),клипа да не е професионален,ако така мислиш действително ти е много нисък критерия.
А това го може всяко хлапе както се вика:)
Помислих, че може би искаш да споделиш знание и да представиш урок...
Знание показваш, но урок не се е получил.
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Това,което искам си го пише в заглавието,искам да попитам "Има ли смисъл от Watermark",според вас.:?:
Ако исках да правя урок щях да отделя повече време.
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Зависи какво целиш. На малка снимка в онлайн магазин май само ще грози.
На моите снимки слагам воден знак с цел популяризиране на сайта и дейността ми.

А примерите, които си дал, не са коректни. На еднообразен фон е лесно. Без да съм пипал фотошоп, съм правил доста по-трудни ретуши.

Ако искаш защита, можеш да пипнеш EXIF - това все още малко хора му обръщат внимание.
 
Последно редактирано:
От: Има ли смисъл от Watermark

Разбира се, че трябва да имаш watermark, но примерно на 10% transparency, хем да е тем, хем да го няма.

Много е тъпо да видиш конкурент да ти продава твоята стока, с твоето описание, с твоята снимка, обаче с 20% отгоре - с идеята да я купи от теб и да я препродаде...

Ако си го автоматизираш процеса и не трябва ръчно всяка снимка да я маркваш - защо да улесняваш глупаците?!
 
Има смисъл...най-малкото е реклама за теб. Пък и ако някой тръгне да краде, да се замисли кое ще е "твоя реклама и готина снимка или видео" или "без твоя реклама и без снимка или видео". Абе добре е да го има, но само ако е добре сложен. Да не минава през снимката, а да е дискретно в някой ъгъл на рамката даже или нещо такова. Повярвай ми, ако тръгна някой опитен фотошопър да краде снимка или кодер - видео, няма какво да ги спре. Но реклама винаги може да ти направят, ако и на тях не им е досадно. Все пак е играчка да редактираш след като вземеш на готово, нали? Замисли се какви цели има този воден знак и мисля, че ще разбереш. Един пич, мой приятел, го прави заради авторство. Аз бих го направил заради допълнителна реклама на сайт или бранд. Различни гледни точки. А някой въобще не би го направи, заради съсипване на материала. Много отговори има тук. :)
 
От: Re: Има ли смисъл от Watermark

Да не минава през снимката, а да е дискретно в някой ъгъл на рамката даже или нещо такова.

Тук много не съм съгласен с теб, точно по този начин постъпвахме със снимките от нашия сайт - слагахме хубаво лого в единия ъгъл на снимката, за да не загрозяваме самата снимка, логото достатъчно голямо ни се струваше за да не може да се отреже, и лого и воден знак сме слагали ... да, ама не... Само да знаеш колко снимки са откраднати, има немалко и във фейса. И то по най-наглия начин, без фотошоп и такива "интелигентни" програми, просто си отваря елементарна програма, примерно пайнта и реже снимката до логото и толкова. Това ме принуди да мина в другата крайност - или няма наши снимки или логото ще е през цялата снимка и то не на едно място.
... Че и като ги питам защо са го направили и ги помоля да я махнат, че ни крадат труда те ми се карат "ама аз харесвам снимката, ама тя е много хубава, ама връзва се със сайта, с фенстраницата която съм направила, ама аз нищо лошо не съм направила, просто сложих мой надпис, ама снимката е толкова хубава и толкова хубаво се получи а вие сте лоши, като искате да я махна, не сте добри и за това няма да я махна..." и всичко което се сетиш от този репертоар. ... Няма отърване, не само от специалисти с фотошопа, ами и от незадоволени мами, направили си я някоя група, я някоя страница във фейса и търсят снимки в нета, като ти изтрият логото и изтипоса нещо гадно... какво ще направиш? За това по-добре по най-грубия начин: логото в плътен цвят на цялата снимка и то не на едно място, за да няма смисъл да се маха, който иска да има снимката без лого ще си плати!
 
@Странникът, както казах, яко някой иска да ти открадне картинката, няма сила на света, която да го спре. Лично аз бях свидетел, как дизайнер (добър де) успя да замаже така добре една щампа през цялата снимка, че чак се чудех на кой ли прави мечешка услуга, защото снимката беше на сайт, който би имал интерес да си гони интересите. :) Няма какво да си говорим, даже виж тук: http://haydecken.com/galeriya/ - това също може да се редактира така, че въобще да не се разбере, че някога е имало воден знак. За това колкото и да е, зависиш от морала на човека, които е метнал око на снимката. :)
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Знам, че може да се маха, но тук е и както навсякъде в живота: дали да ползваме чуждия труд наготово, крадейки го или самите ние да направим нещо?
 
Re: От: Има ли смисъл от Watermark

Знам, че може да се маха, но тук е и както навсякъде в живота: дали да ползваме чуждия труд наготово, крадейки го или самите ние да направим нещо?
Да, така е и се надяваш след като предупредиш, човека от среща да усети, че не е прав и да го премахне. Това е най-важното, защото даже и да я вземе, има случаи, в който не е било умишлено. Може просто да е ровил и да си я взел, като по този начин си мисли, че не прави лошо на никой. Но след като някой скочи, той тогава да го премахне. Така е редно. И така трябва да се случват нещата. Ако не стават така, лоша работа. :)

И често някой като види копирайта на сайта във футера, грам внимание не му обръща, а то носи след себе си послание. Просто и хората са неграмотни бабуни, а комбинацията е страшна работа. :)
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Да,некоректно е да се краде ,чужд труд,но понякога обстоятелствата те принуждават.
Примерно,искам да кача в магазина си 3000,часовника марка едиква си,намирам вносителя,но той ми предлага само ценова листа:име на продукт и цена,питам за снимки,казва ми-оправяй се сам.
И аз съм изправен пред дилемата дали да хвана фотоапарата и да хукна по магазините да снимам продуктите или пък да накупя по бройка от всеки модел и да ги снимам в офиса на спокойствие:)
Избирам трети вариант разбира се да намеря снимки в нета, всъщност какво лошо има да ги сваля от човек,който най-вероятно също ги е свалял от нета.
Същото се отнася и за описанието на продукта,аз няма да тръгна да измислям нови характеристики и спецификации на часовниците примерно,глупаво е.
Сигурен съм ,че над 90% от онлайн магазините в БГ са с копирана информация.
И така е,защото са малко изрядните доставчици,kоито ти казват е ти един XML вътре са всичките ни продукти със снимки описание и т.н.т.
 
От: Има ли смисъл от Watermark

Едно нещо не разбрах. На вас какво ви дреме, че някой ви промотира стоките с 20% (или колкото там си е решил) комисионна? Нали вие си взимате парите от клиент, за който не сте положили никакъв труд (реклама, отстъпка и т.н.)? Човекът полага труд да привлече клиенти на тази по-висока негова цена. Според мен той заслужава този процент като възнаграждение, че ви е продал стоката. Не мисля, че е разумно да се бориш с човек, който ти увеличава продажбите.
 

Горе