Има ли тук нумизмати ?

От: Има ли тук нумизмати ?

Ако в http://auction.bg/ не може да ги продадеш, никъде няма да можеш :)
едно време (преди 4-5 години) в аукциона съм продал монети и банкноти за стотици, но сега, както и всички останали продавалници, олелекси молелекси и прочее са пълна боза, дето купувачи няма, а има само тарикатчета на 15-16 години.
 
От: Има ли тук нумизмати ?

Не точно по темата ама близко... филателисти сигурно няма, но ако някой иска да се отърве от някоя колекция с пощенски марки да пише ;)
 
От: Има ли тук нумизмати ?

Ами имам към 25 френски монети различни, имам няколко чисто нови банкноти от Виетнам и няколко индийски монети с йероглифи.
Златни? Преди 1940г.?
 
От: Има ли тук нумизмати ?

само севернокорейски имам много, някой ако иска, да казва
 
От: Има ли тук нумизмати ?

аз имам индонезийски и сингапурски, както и южноафрикански монети, ако някой също иска :)
 
От: Има ли тук нумизмати ?

Има ли хора които са в бизнеса с монети и банкноти тук ? Имам разни дето се чудя на кой да ги пробутам...

пусни ги тука или някъде с опис по години и снимки, ако са български да са преди 1912 , след това не ме интересуват
 
От: Има ли тук нумизмати ?

Аз имам приятел, който се занимава с това. Както казват колегите - снимай ги.
 
От: Има ли тук нумизмати ?

За да не пускам нова тема, имам много голяма колекция от марки (някои са серийни, други са единични бройки, с/без печат). Въпроса ми е къде мога да отида при човек, които да ги оцени :? Моля за препоръка, става въпрос за София.
 
От: Има ли тук нумизмати ?

не не, 1970-1990 са някъде


от тези години единствено ако имаш юбилейни и то като ги продават от банките в кутийка може да вземеш някой лев, другите и за скрап не стават, дай ги на децата да си играят


вървежни са 5 лева от 1894 и 1885 защото са сребърни и са по 20 грама, ако са запазени може да се продадат и по 100-150 лева парчето, всичко друго дето не струва а е сребро може да ти го изкупи всеки на цена от 40-50 стотинки за грам
 
От: Има ли тук нумизмати ?

Аз пък имам две, жълти са на цвят от едната страна имат човешка глава с някакъв венец, а от другата някакъв седнал на стол и с надписи около него. Намерихме ги на село в една стара къща като я събаряха, имаше и други с тях ма бяха целите зелени и не се виждаше нищо и ги изхвърлихме. Тия се търкалят из шкафовете, ако някой ги иска да казва.
 
От: Има ли тук нумизмати ?

качете снимки някъде и ги давайте като линкове, така който ги знае ще те ориентира какви са и дали струват нещо
 
От: Има ли тук нумизмати ?

Аз пък имам две, жълти са на цвят от едната страна имат човешка глава с някакъв венец, а от другата някакъв седнал на стол и с надписи около него. Намерихме ги на село в една стара къща като я събаряха, имаше и други с тях ма бяха целите зелени и не се виждаше нищо и ги изхвърлихме. Тия се търкалят из шкафовете, ако някой ги иска да казва.

Дай снимки на ЛС :)
 

Горе