Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

pa_lta

Well-Known Member
Тъй като аз съм малко по-консервативен в някои отношения, обичам да гледам хората в очите, когато говорим за пари (също и за любов и/или секс, но това е друга тема :wink:), а и тогава е доста по-лесно да се разлисти един проблем и решението му когато човек иска да се научи на нови неща! Понякога един отговор води нови въпроси след себе си!
Конкретния повод да пусна темата е, че доста от колегите не са публикували мястото, където живеят или творят - което уважавам като личен избор- това е уеб форум все пак и не винаги има значение! НО - предстои ми доста сериозен проект и ще имам нужда от мноого помощ /самарянска:beer: черпя наред и не само, плащам ако реша, че това е начина/, та бих се радвал ако има с кого да обсъдя:beer: доста неща! Опита ми в онлайн пространството е доста оскъден, но пък имам известни успехи в офлайн бизнеса и доста добър икономически опит и нюх - та ъкъл давам всякакъв, който ми го поиска.
Та колеги от Пловдив - да се срещаме на :beer:, водка, вино, текила, уиски, ром, чай, вода и т.н.
Сигурно няма само аз да съм този, който го вълнува обмяна на опит, споделяне на проблеми, търсене на идеи, начин и др.
Би било хубаво да кажете в темата с няколко думи - от какво разбирате и за какво искате да разберете повече!

За да спазим форумния дух - обещавам да се дава периодичен отчет от сбирките :beer: и добрите идеи и ноу хау-та да се публикуват в подходящите теми на форума.
Забравих да кажа - идеята е, не само да се събираме по двойки или тройки за обсъждане на проблем касаещ едната страна, но и да се правят периодични сбирки, на които всеки един да дава инфо за проектите си и докъде е стигнал, и съответно да получава идеи и насоки за подобряването им!
 
Последно редактирано:
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

За мен- Лъчо, на 35 г. и имам фирма за външна реклама- специализирана в мегабордове /някой ако не е чувал за това животно- то е в пъти по-голям билборд от 20 до 350 кв.м./! Имам 1 сайт, на Wordpress, който само администрирам и оптимизирам, не лошо бих казал :wink: имам икономическо образование и добър писмен и говорим английски /ако нещо трябва да се превежда- мога да помогна/ срещу :beer: или дори и без.
Имам "известни" познания по женската част и две деца- т.е. помагам с инфо и съвети не само по икономически тематики :lol:
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

А аз си мислех, че ще продаваш палта D:
Успех с начинанието
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Има има 10 символа за по-сигурно. :D
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

А аз си мислех, че ще продаваш палта D:
Успех с начинанието
Pa_lta= Plovdiv Airport land transport administration една закачка с пловдивското летище преди време!
Благодаря. И като отскочиш до Пловдив, свирни!
Има има 10 символа за по-сигурно.
Не знам дали и аз да не започна да предлагам статии, вместо само да купувам :wink:
И не се сдържахте да оспамите набързо хубавата тема на човека :clap:
Ако е било за да я Ъпнете, благодаря, но тя и без това е още топличка :lol:
Пловдиииив, къде стеее, да не са спряли нета в околията или всички от "вилаета" са като мен по офлайн бизнеса предимно?!?:?
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Преди време се организираха OpenCoffee срещи, аз също съм организирал, но напоследък няма нови ентусиасти, а предишните организатори все нямаме време(може би и мерак, знам ли). Има Пловдивски Хакерспейс, чиято първоначална идея беше да е по-предприемачески ориентиран(поне според мен), но за жалост май си е чист хакерпейс, в който се събират само кодери, които говорят за... кодене :)

Като цяло съм ЗА сбирка в Пловдив и бих дошъл. Лошото е че навлизаме в един отпускарски период, в който всеки е зает с нещо, но може да се организира среща, пък който дойде :)

Поздрави,
Мануел
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Преди време се организираха OpenCoffee срещи, аз също съм организирал, но напоследък няма нови ентусиасти, а предишните организатори все нямаме време(може би и мерак, знам ли). Има Пловдивски Хакерспейс, чиято първоначална идея беше да е по-предприемачески ориентиран(поне според мен), но за жалост май си е чист хакерпейс, в който се събират само кодери, които говорят за... кодене :)

Като цяло съм ЗА сбирка в Пловдив и бих дошъл. Лошото е че навлизаме в един отпускарски период, в който всеки е зает с нещо, но може да се организира среща, пък който дойде :)

Поздрави,
Мануел
Те празниците ще дойдат и заминат, но интереса към парата и успеха си остава вечен!
Сега ако кажеш и с няколко думи какви си ги свършил, вършиш, къде си силен и къде би се радвал да получиш помощ/инфо/насоки...
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Организирай OpenBeer и ще има кандидати :p

Преди време се организираха OpenCoffee срещи, аз също съм организирал, но напоследък няма нови ентусиасти, а предишните организатори все нямаме време(може би и мерак, знам ли). Има Пловдивски Хакерспейс, чиято първоначална идея беше да е по-предприемачески ориентиран(поне според мен), но за жалост май си е чист хакерпейс, в който се събират само кодери, които говорят за... кодене :)

Като цяло съм ЗА сбирка в Пловдив и бих дошъл. Лошото е че навлизаме в един отпускарски период, в който всеки е зает с нещо, но може да се организира среща, пък който дойде :)

Поздрави,
Мануел
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

И аз бих дошъл на една такава среща, но тя със сигурност трябва да се организира след празниците.
 
От: От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Те празниците ще дойдат и заминат, но интереса към парата и успеха си остава вечен!
Сега ако кажеш и с няколко думи какви си ги свършил, вършиш, къде си силен и къде би се радвал да получиш помощ/инфо/насоки...

И каква ще е тази дискусия, която не може да се проведе и онлайн. Не че нещо, но съберат ли се хора, почват пиячката и забавленията, къде ще си говорите за бизнес по кафетата и кръчмите?
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Тап тема ме подсеща, че на доста хора от тук все обещавам да се видим на по бира ама все се обърква нещо.
Та виното станало ама таз година е много кисело и ще трябва да караме на копешко, а някой навит за Казанлък?
Сори че така нагло пиша в темата ти
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Сигурно няма само аз да съм този, който го вълнува обмяна на опит, споделяне на проблеми, търсене на идеи, начин и др.
Би било хубаво да кажете в темата с няколко думи - от какво разбирате и за какво искате да разберете повече!
За мен- Лъчо, на 35 г. и имам фирма за външна реклама- специализирана в мегабордове /някой ако не е чувал за това животно- то е в пъти по-голям билборд от 20 до 350 кв.м./! Имам 1 сайт, на Wordpress, който само администрирам и оптимизирам, не лошо бих казал :wink: имам икономическо образование и добър писмен и говорим английски /ако нещо трябва да се превежда- мога да помогна/ срещу :beer: или дори и без.
Имам "известни" познания по женската част и две деца- т.е. помагам с инфо и съвети не само по икономически тематики :lol:
Трима е добро начало, но ако дадете и малко инфо тук за себе си или с какво бихте могли да помогнете на други колеги, няма да е лошо.
Като цяло идеята е не само цялата тумба да се събираме и да обменяме опит и идеи, но и когато някой има конкретен въпрос или проблем да може бързо да се реши с няколко :beer:
Преполагам всички ще се съгласят, че да намерят време да се срещнат 2 човека е много по-лесно от колкото десет, да речем!
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Тап тема ме подсеща, че на доста хора от тук все обещавам да се видим на по бира ама все се обърква нещо.
Та виното станало ама таз година е много кисело и ще трябва да караме на копешко, а някой навит за Казанлък?
Сори че така нагло пиша в темата ти
Ми нищо де за само два пъти няма да го правим на въпрос, пък и да не ги брои някой :wink:
А съм повече от сигурен, че ако минеш към Пловдив, ще се отчетеш с по някоя бутилка :oops:
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

То преди като се организирахме в Пловдив на 2 срещи бяхме общо 4-5 човека ако не се лъжа (които бяхте на срещата помните). Иначе добри теми се разискваха.
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Общо взето всичко изписано по темата е отчасти вярно. Наистна има срещи, които протичат прекалено между другото, най-често се събират 15-20 човека, от които все по 2ма, по 3ма се познават и си говорят помежду си. Масовия българин не се опитва да даде, а да получи. Отива на такава среща с идеята, че видиш ли "може да има нещо интересно, да не го изпусна". Затова първите срещи се провеждат с водещ/модератор.

Присъстващите се представят с няколко изречения, другите им задават въпроси, прилича малко на срещите на анонимните алкохолици или поне както е представено по филмите :)
След което хората се сформират на групички и общо взето си говорят неща свързани с взаимни интереси, които се офорят по време на представянето. Разбира се, не е токова снобарско, колкото може би звучи, нещата са доста хаотични. На следващи срещи обикновено поне 50% от присъстващите не им е за първи път и те "дават ритъм" на срещата, т.е. водещ не е необходим.

Проблема на тези срещи е, че идват хора, които развиват някакъв бизнес или стартират идея и търсят съмишленици или контакти, но освен тях идват и т.н. "кибици", които просто няма кво да правят. Ще си помислите, че съм краен или лош, но познавам доста такива хора. Те са от онези дето все се учат и след 2-3та среща вече дават акъл на другите, а реално нямат опит, просто присъствието на подобни мероприятия ги е научило на някои ключови фрази и лафове от предприемаческите статъп среди. За жалост тези хора, няма с какво да допринесат за създалото се в даден момент миниобщество и са излишни. Заради тях доста хора с познания опит и контакти спират да ходят по такива срещи защото за тях са "губене на време".

След като сте тук вероятно имате собствен бизнес и вероятно знаете, че обсъждането на идеи, обмяната на контакти и т.н. не е "работа" или поне аз не го възприемам като нещо тежко, а напротив - много ми е приятно. Съответно за мен това е някакъв вид забавление и кръчмата или кафето е най-подходящото място, без значение дали си на сокче или бира :)
 
Да, преди време имаше няколко срещи в Пловдив, Варна и май Бургас. Има голям смисъл от тези срещи. Най-малкото ще се види кой седи зад ника във форума, а това е много важно, особено ако след време ще правите общи неща с дадения потребител. ;)

С доста голяма радост мога да кажа, че доста от съфорумците познавам (така де, някои :) ), и съм много доволен от този факт. Ако можех и аз бих дошъл. А за тук все не можем да се организираме. Ходя на SEO Meet и там има доста хора, които посещават форума. Даже едно 90%. Приятно ми е да се виждам с тях и бих искал да съм част и от други сбирки из нашата родина. Но уви, не ми е много възможно. :)

Срещите са за да се пийне, за да се сподели нещо и най-вече да се обсъждат проблеми и новисти, което не е точно споделяне на информация, защото докато споделяш това, което знаеш, то явно вече не е актуално, а обсъждането на новите, дава идея и какво да се очаква в бъдеще. :)

Ще се радвам много, ако направите снимки и ги качите тук или в facebook страницата на форума. Който се чувства малко звезда, да не се срамува, а да качва. Естествено, с позволението на останалите, присъстващи на снимките. :)

Успехи и кажете дали ще има среща. :) Вълнувам се колкото вас. :)
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

И до къде стигнаха нещата? Ниво "идеен проект"? :)
 
От: От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Аз ли съм сънен още или?:oops: Кой е адресата на въпроса? И за кои "неща"? :)

Срещи - мрещи, вода/кола/сок/вино :) Ей тези неща...
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

И аз съм от Пловдив.
Занимавам се с всякакви неща - фотография, програмиране, администриране на любителско ниво, кучкарство, електронни цигари. Това са ми хобитата.
Професията ми е съвсем различна - инженер развойна дейност и функционално проектиране на домашни хладилници :).

Бил съм на подобни срещи покрай някои от другите форуми, които посещавам. Някои срещи са култови! Осъмвали сме по разни кръчми и клубове и е имало ужасни изпълнения :)! С удоволствие ще се включа в една "Open a Beer"-сбирка. Стига да приемате такива вехти типове, като мен :).
 

Горе