Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

От: От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Общо взето всичко изписано по темата е отчасти вярно. Наистна има срещи, които протичат прекалено между другото, най-често се събират 15-20 човека, от които все по 2ма, по 3ма се познават и си говорят помежду си. Масовия българин не се опитва да даде, а да получи. Отива на такава среща с идеята, че видиш ли "може да има нещо интересно, да не го изпусна". Затова първите срещи се провеждат с водещ/модератор.

Присъстващите се представят с няколко изречения, другите им задават въпроси, прилича малко на срещите на анонимните алкохолици или поне както е представено по филмите :)
След което хората се сформират на групички и общо взето си говорят неща свързани с взаимни интереси, които се офорят по време на представянето. Разбира се, не е токова снобарско, колкото може би звучи, нещата са доста хаотични. На следващи срещи обикновено поне 50% от присъстващите не им е за първи път и те "дават ритъм" на срещата, т.е. водещ не е необходим.

Проблема на тези срещи е, че идват хора, които развиват някакъв бизнес или стартират идея и търсят съмишленици или контакти, но освен тях идват и т.н. "кибици", които просто няма кво да правят. Ще си помислите, че съм краен или лош, но познавам доста такива хора. Те са от онези дето все се учат и след 2-3та среща вече дават акъл на другите, а реално нямат опит, просто присъствието на подобни мероприятия ги е научило на някои ключови фрази и лафове от предприемаческите статъп среди. За жалост тези хора, няма с какво да допринесат за създалото се в даден момент миниобщество и са излишни. Заради тях доста хора с познания опит и контакти спират да ходят по такива срещи защото за тях са "губене на време".

След като сте тук вероятно имате собствен бизнес и вероятно знаете, че обсъждането на идеи, обмяната на контакти и т.н. не е "работа" или поне аз не го възприемам като нещо тежко, а напротив - много ми е приятно. Съответно за мен това е някакъв вид забавление и кръчмата или кафето е най-подходящото място, без значение дали си на сокче или бира :)
Аз имах друг вид среща предвид, някак си не мога да си представя да седна на по бира и да ми говорят за линкове и сео глупости.
Моята идея беше да се видим кой стои зад нима в форума
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Е, не е нужно да си говорите за линкове и сео глупости. По-готино е да се споделят идеи за нови проекти, опита от съществуващи и минали проекти. А и на по бира най-лесно се споделят забавни истории и изцепки с клиенти, партньори и колеги :)
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Е, не е нужно да си говорите за линкове и сео глупости. По-готино е да се споделят идеи за нови проекти, опита от съществуващи и минали проекти. А и на по бира най-лесно се споделят забавни истории и изцепки с клиенти, партньори и колеги :)
Такива теми да, ама да обсъждаме сериозни неща на каквото и да е тема някак си не е за маса
 
От: От: От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Аз имах друг вид среща предвид, някак си не мога да си представя да седна на по бира и да ми говорят за линкове и сео глупости.
Моята идея беше да се видим кой стои зад нима в форума

Аз не мога да съм заплаха в това отношение, щото избягвам теми, които не са ми много понятни :)
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Той @uphero и без това ще го домързи:lol: да се домъкне до "чаааак" до Пловдив особено ако зимата ще бъде като днешния ден :wink:
Пловдив ми е най-утрепания град и за нищо на света повече няма да стъпя там.
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

И до къде стигнаха нещата? Ниво "идеен проект"? :)
Ти май нещо си зажаднял за :beer: или физическо общуване:) с "другари по оръжие', че толкова зор даваш :wink: ! Да нямаш случайно желание да идваш на такава среща - когато и да е това? :)
Лошото е че до тука виждам само трима ентусиасти и един за след празниците :( , но не казва нищо - за след великденските или майските?!!
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Ами имам предвид след коледно-новогодишните, защото мисля че няма да успеем да се организираме толкова бързо че да я направим преди тях. Дойде ли Коледа всеки ще отпраши на някъде. Но примерно ако се организира нещо в близките дни пак бих дошъл.
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Какво стана бе ентусиасти? Да не стане и тука всяко чудо за 3 дни. Хайде че съм си подготвил въпроси към вас дори.
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Тук сме! Аз съм винаги готов за бизнес диалог може и :beer: :wink:
Но ми се искаше да сме повече от 4 души, поне на първата среща:(, а за сега само толкова виждам в темата!
Ако мислите, че утре 19.12.2013г. или в петък някой ще е на линия само свирнете!
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Ми май само "хайде" не е достатъчно!
Май тук е мястото да пиша - ако има хора от Пловдив или областа, четящи и харесващи /или поне намиращи за полезен форума/, които все още не са се регистрирали в него по една или друга причина - тук и сега е момента да стартирате с по един пост :wink: 8)
И Блинки, стига с тези снимки, че ми плашиш рибата - може хората да не искат публичност и точно за това да са избрали форума като такъв за анонимна комуникация!
П.П. Опитах се да се пошегувам, но след като го написах, май има доста истина в това! 8)
Обещавам всички, които нямат нищо против да цъфнат в темата в поне една обща снимка :)
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

А къде е линията?
Мислех си нещо като Войводите на Гладстон, за да не се делим на непушачи и другите пред заведението, но може и Ривиери и т.н., но май няма кворум :(
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Мен лично не ме кефи идеята Войводите защото съм почти 100% сигурен, че ще е студено, а не съм фен на идеята да мръзна защото някой иска да пуши. Аз като предложение мога да дам примерно Симфония, ако се организираме за 18:00 , 19:00 часа примерно дори и синя зона няма така че и спирането е ок там.
 
Re: От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

То преди като се организирахме в Пловдив на 2 срещи бяхме общо 4-5 човека ако не се лъжа (които бяхте на срещата помните). Иначе добри теми се разискваха.
Ние се събирахме с dertre, Maverick и още 1 колега SoulRavager и беше айляк.. Хапнахме.. пиинахме по 1-2 бирички, разказвахме си малко за бизнес, малко идеи и накрая вече почнахме с интересни истории от житейския живот..

Като цяло не е лошо такова събиране.. Винаги нови познати са добре дошли.. бих се надъхал да дойда, ако се събрем повечко хора.. :)
 
От: Има ли хора от Пловдив тук (или околията)?

Само да е след празниците и да е някоя събота.. Иначе се записвам за темата да следя какво става.
 

Горе