Имейл маркетинг - как се прави правилно

dimitkoster

Active Member
Здравейте колеги, на няколко пъти тук е ставало дума за имейл маркетинг (някои го наричат масов имейл). Какви програми и скриптове да се използват. Една от най-популярните програми е MailChimp, но от скоро на пазара има и една българска компания, която предлага същите услуги. Е, имат още какво да учат, но мисля, че ще им се получат нещата. Това е EmailInvest.

След няколко дни те организират лекции на тема Имейл маркегинг - направи го правилно.
Смятам, че информация ще е полезна за всеки, който иска да се занимава с имейл маркетинг.

Ето повече информация за събитието - http://emailinvest.com/info/seminar_email_marketing_112012 (линка не е реферален)

Или ТУК (този линк е реферал, а горния НЕ)

Всеки може да си направи и безплатна регистрация и да изпробва функциите на програмата на emailinvest.com или

ако много иска да ми помогне (но не е задължително) през моя реферален линк

http://emailinvest.com/info/seminar_email_marketing_112012/a/1eb
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Интересна услуга...
Ако включваше и готови списъци - съвсем друго щеше да е!

подкрепям :D
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Използвам темата, за да се допитам за афилиейт пограмата на emailinvest.com/info/affiliate_program. Много добре оформен за провокиране на интереса текст. Естествено, регистрирах се и когато попаднах на следното условие:

Код:
За да получите Вашата комисионна трябва да подпишете комисионен договор и Вие да ни издадете фактура за рекламна услуга на стойността на Вашата комисионна

... просто не доумявам, дали грешно разбирам смисъла на изречението, ако съм физическо лице (примерно). Как ще издам фактура за това, че съм афилиейт и каква е ползата от труда ми да печеля от програмата? Дано греша, но не виждам перспективата...
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Благодаря ти, но не мейл маркетинга ме интересува, а условието в афилиейт програмата им, за което попитах в предишния ми пост.
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

То тогава Невяна Коева е твоя човек (създател и маркетинг специалист в EmailInvest). В сайта им си имат и контакти (phone/skype/mail/e-mail). А тук интересен „сблъсък“ между нея и Миленчев (финансист по професия, занимава се с развиването на общности).
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Според мен госпожа Невяна Коева е сложила това условие с надеждата да не го види почти никой и като стане време за пари опаа....
Възможно е да приемат само юридически лица, но това трябва да се напише така, че ДА СЕ ВИДИ ОТ ВСИЧКИ НА ВТОРАТА СЕКУНДА в сайта и.
Не може да се каже, че е опит за измама но такава важна информация трябва да е предоставена на по видно място.
Така или иначе всеки сериозен сайт знае как и къде да постави важната информация. За мен този сайт е аматьорски или целенасочено направен по този начин.
Напомня ми за аукро афилейта.. Много не им се плащаше на тези хорица. След като натрупаш сума те карат да изпращаш документи до техният офис.
ОК. Документите са към 10 листа плюс копие на лична карта и подпис навсякъде. Естествено тази информация е забутана до неузнаваемост.
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Според мен госпожа Невяна Коева е сложила това условие с надеждата да не го види почти никой и като стане време за пари опаа....
Възможно е да приемат само юридически лица, но това трябва да се напише така, че ДА СЕ ВИДИ ОТ ВСИЧКИ НА ВТОРАТА СЕКУНДА в сайта и.
Не може да се каже, че е опит за измама но такава важна информация трябва да е предоставена на по видно място.
Така или иначе всеки сериозен сайт знае как и къде да постави важната информация. За мен този сайт е аматьорски или целенасочено направен по този начин.
Напомня ми за аукро афилейта.. Много не им се плащаше на тези хорица. След като натрупаш сума те карат да изпращаш документи до техният офис.
ОК. Документите са към 10 листа плюс копие на лична карта и подпис навсякъде. Естествено тази информация е забутана до неузнаваемост.

Mеждувременно, като постнах мнението ми тук в темата, изпратих от съпорта на сайта запитване. Днес получих адекватни отговори и коректно отношение. Оказва се, че възможностите за получаване/изплащане на комисионни са две: физическо лице с граждански договор и юридическо лице с договор за реклама. Мисля, че към условието, което ме възпря в по-горния ми пост трябва да се добави допълнителна информация, за да не обърква новите афилиейти. Иначе, доволна съм от бързата реакция на госпожата с предложението за обсъждане на удобен вариант и за двете страни.
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Според мен госпожа Невяна Коева е сложила това условие с надеждата да не го види почти никой и като стане време за пари опаа....
Възможно е да приемат само юридически лица, но това трябва да се напише така, че ДА СЕ ВИДИ ОТ ВСИЧКИ НА ВТОРАТА СЕКУНДА в сайта и.
Не може да се каже, че е опит за измама но такава важна информация трябва да е предоставена на по видно място.
Така или иначе всеки сериозен сайт знае как и къде да постави важната информация. За мен този сайт е аматьорски или целенасочено направен по този начин.
Напомня ми за аукро афилейта.. Много не им се плащаше на тези хорица. След като натрупаш сума те карат да изпращаш документи до техният офис.
ОК. Документите са към 10 листа плюс копие на лична карта и подпис навсякъде. Естествено тази информация е забутана до неузнаваемост.

Ами аз програмист на сайта ще издам вътрешна информация, че имаме няколко клиента които от са изтегляли по над 100-150 EUR на месец от партн. ни програми които са реферали на едва 2 или 3 абоната така, че не мисля това мнение за много коректно защото може би текста не е написан както трябва но можеше и първо да се попита а после да се пишат отрицателни коментари :)
 
От: Имейл маркетинг - как се прави правилно

Радвам се. Пожелавам Ви само успехи!
Какво според теб трябваше да питам преди да си напиша коментара? :rolleyes:
 

Горе