Инсталация на wordpress

Kelly

New Member
Ако някой не знае как да си инсталира правилно wordpress ще му дам напътствия или ако съм свободен ще го направя вместо него.
Също така ако някой има някаква проблеми свързани с wordpress, с радост ще се опитам да му помогна :)
 
От: Инсталация на wordpress

По-добре напиши една статия как става, хората сами да се учат, че българина има една черта - мързел, която е силно изразена. Иначе реп. за инициативата
 
Ако някой не знае как да си инсталира правилно wordpress ще му дам напътствия или ако съм свободен ще го направя вместо него.
Също така ако някой има някаква проблеми свързани с wordpress, с радост ще се опитам да му помогна :)
Давай смело, ние с каквото можем ще помогнем. :) Ако има нещо, което те спира, кажи. Както се вика започнеш ли, ще приключи и няма да го усетиш даже. ;)
 
От: Инсталация на wordpress

ето ви една статия как се инсталира wordpress/ не съм я писал аз, но е добре написана.
Rocksatedy статиите понякога не помагат, особено ако си нямаш никакво понятие и едва сега "прохождаш". Мерси за репутацията :)
Ако някой има някакви проблеми примерно е инсталирал добавка и сайта му е блокирал или не може да си намери админ панела да пише тук в темата или на лично.
 
От: Инсталация на wordpress

Здравей, колега!
Аз инсталирах платформата без проблем , но тъй-като за първи път ползвам вордпесса, имам чуденки де... :)
Например как да махна това "Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> " от бутна за коментари към пост тук
Благодаря! :beer:
 
От: Инсталация на wordpress

Здравей, колега!
Аз инсталирах платформата без проблем , но тъй-като за първи път ползвам вордпесса, имам чуденки де... :)
Например как да махна това "Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> " от бутна за коментари към пост тук
Благодаря! :beer:

Зависи от темплейта който използваш пробвай първо с това: външен вид > редактор > comments.php потърси някъде дали пише "Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> " ако го намериш преди да изтриеш тази линия копирай цялото съдържание и го запази някъде ако се наложи да го възстановиш сега изтрий линията (текста) ако след като я изтриеш ти се покаже някаква грешка копи пейстни кода от comment.php тук в темата за да ти кажа какво точно да изтриеш :)
 
От: Инсталация на wordpress

Здравейте и аз с едно въпросче. Правя сайт на уордпрес с тази тема : http://themewich.com/extranews/?p=257 . Та въпросът е такъв от къде да взема .по файловете, за да ги преведа пробвах няколко пъти, но явно бъркам самият файл, защото като го заменя не се е превело нищо.
 
От: Инсталация на wordpress

Нямам си никаква идея какво е .po файл. Но лично аз като си превеждам някоя тема почвам да разглеждам php кодовете ето и как външен вид > редактор > нещоси.php търсиш в кода текст и го сменяш.
Потърсих в гугъл за тези .po файлове ето ти една статия която може да ти помогне СТАТИЯ и още ЕДНА явно съм единствения който го прави през .php файла
:oops: малко се срамувам даже.
Ако не ти се получи пиши отново
 
От: Инсталация на wordpress


Мерси, аз понеже съм си свикнал все по кодовете да бъркам даже не съм подозирал че има и друг начин, ама нищо поне разбрах по лесния начин че не трябва да ъпдейтвам темите.
Поздрави !
 
От: Инсталация на wordpress

Готина е тази инициатива, вижте как се учим взаимно един от друг! Браво за усилията :)
 
Re: От: Инсталация на wordpress

Готина е тази инициатива, вижте как се учим взаимно един от друг! Браво за усилията :)
Да, това е идеята и на самия форум тук. :) Надявам се темата и да се ранкне след време добре. Ако някой има проблем при инсталацията, нека пише тук, за да може да се отговори и да се запълни с информация как да се преборим със съответния проблем. ;)
 
От: Инсталация на wordpress

Зависи от темплейта който използваш пробвай първо с това: външен вид > редактор > comments.php потърси някъде дали пише "Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> " ако го намериш преди да изтриеш тази линия копирай цялото съдържание и го запази някъде ако се наложи да го възстановиш сега изтрий линията (текста) ако след като я изтриеш ти се покаже някаква грешка копи пейстни кода от comment.php тук в темата за да ти кажа какво точно да изтриеш :)
Изобщо не успявам да намеря този ред където и да е кода! :shock:
 
От: Инсталация на wordpress

http://pochivkata.eu/2013/08/31/нощувка-в-гърция/
Под полето за коментар към темата долу тази гадина : Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 
От: Инсталация на wordpress

http://pochivkata.eu/2013/08/31/нощувка-в-гърция/
Под полето за коментар към темата долу тази гадина : Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Някъде в comments.php да виждаш class="form-allowed-tags" или само form-allowed-tags може с натискане на контрол и F да търсиш думата tags или allowed.
 
От: Инсталация на wordpress

Ако случайно и това не стане ето това съм на 80% сигурен че ще стане потърси къде пише <?php comment_form(); ?> би трябвало да е долу някъде и го смени с <?php comment_form(array('comment_notes_after' => '')); ?> ама преди това направи копи пейст на целя код и го запиши някъде ако нещо се обърка да го сложиш обратно :)
 
От: Инсталация на wordpress

За съжаление не ги намирам (ползвам контрол и F) Ще се разровя в документацията на самата тема..
Благодаря, колега!

Това което съм написал по-горе би трябвало да ти свърши работа :)
 

Горе