Интегиране на програма за проверка на правописа

blackout8

Well-Known Member
Здрасти,

Абе прави ми силно впечетление, на всички западни форуми - си има автоматичени spelling chek-ве та си викам такова нещо да проверва правописа не може ли се интегира и в нашия форум?

Смятам, че ще помогне за вдигането на нивото :)
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

По принцип такива неща си идват вградени в браузърите. Има за Firefox, Chrome и Opera. Не съм сигурен за Internet Explorer.
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Хмм това не го знаех, я дай някой плъгин за ФФ

Не прече да се интегира и в нашия форум, не всички са фул екипирани с плъгини по всички браузъри
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Дай дясно копче на някоя поле за писане има Check Spelling и под него Languages => Add dictionaries ... това за FF
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Няма плъгин. Това беше едно време. Вече е вградено. С десния бутон като щракнеш в полето за писане се активира и се избират езиците.
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Мерси за инфото колега - все си мисля че така система ще е добре за форума, чакам Куул или Блинк да кажат какво мислят
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Не е добре да има.
Ще е по-трудно да преценяваме акъл, възраст, образование, пол, етнос, националност, вероизповедание, цвят на кожата, сексуални предпочитания и прочие подобни :) .

Айде аз основно за заяждане го ползвам това, ама има хора се опитват бизнес да въртят тук.
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Как разбираш цвета на кожата по правописа :D
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Подкрепям натуралистите. :) Вярно, че се правят грешки от недоглеждане, но след няколко поста си проличава.
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Как разбираш цвета на кожата по правописа :D
Ако ти кажа, кръчмата ще се пръкне отнякъде с разни съдебни призовки по обвинения в расизъм :) .
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Е таман ще стане весело във форума, е вярно на твоя сметка ще е.
Айде кръчмето къв цвят кожа има и етнос :D
 
Мда, по-техническото лице от мен ще да де отговор тук. Но реално бих ви препоръчал още на браузър ниво да го изчистите това, тъй като не пишете на български само тук. Предполагам и на други места. Съветвам го това да е практика и при Open Office или Microsoft Office. Има такива плагини или адони. А за да не отклонявам темата в друга посока, ще кажа, че coolice ще даде становище, но има причина защо нямаме. Или Vbuletin нещо не го е направил като хората с последния ъпдейт или товари, или може да сме го пропуснали в цялата картинка.

Дай ми някой форум да погледна какво имаш в предвид. Виждал съм го, но мислех, че е някаква страна Java, но може и да не съм прав. :)
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Е таман ще стане весело във форума, е вярно на твоя сметка ще е.
Айде кръчмето къв цвят кожа има и етнос :D
Ееее аз да не съм Баба Ванга?!
То не е толкоз просто :) .
На кръчмара мога да ти кажа само акъла, възрастта, националността и сексуалните предпочитания. За тия е дал признаци.
 
От: Интегиране на програма за проверка на правописа

Дилемите в темата дублират въпроса от оня ден що наричам niks "лелка" вместо "юноша бледен".

Ми не е 100%-во сигурно, разбира се, но когато нещо се държи като лелка, пише като лелка и ароматизира като лелка, то 99,9% тва си е лелка.

P.S. Ако и правописът на лелката беше зле, щях да й викам "девойко".
 

Горе