Интересна тема за .бг на кирилица

От: Интересна тема за .бг на кирилица

Да пуснат регистрирането на този вид домейни свободно най-сетне и да се свърши с тази тема. Домейните на толкова други държави са свободни за масовия потребител.
 
От: Интересна тема за .бг на кирилица

На мене ми е интересно защо само регистъра продават BG домейни?
Кой и как им е дал такива права?
С какво право искат 30EUR без ДДС на домейн?
Досега да съм взел поне 10 домейна ако цените им бяха примерно под 25лв с ДДС
 
От: Интересна тема за .бг на кирилица

Ако бяха по 20-25 лв вече нямаше да има много хубави свободни .bg домейни. Обаче при тези си цени повечето хора биха се замислили дали искат да дават 700 лв. на година само, за да държиш няколко имена, които биха им потрябвали евентуално, а към момента няма нищо на този адрес.
 
От: Интересна тема за .бг на кирилица

Ако бяха по 20-25 лв вече нямаше да има много хубави свободни .bg домейни. Обаче при тези си цени повечето хора биха се замислили дали искат да дават 700 лв. на година само, за да държиш няколко имена, които биха им потрябвали евентуално, а към момента няма нищо на този адрес.
Е, то като ги има свободни пък каква е файдата?
Дали някой ще го купи за 20лв и ще си го държи с цел продажба за 100лв или направо ще го вземеш за 70.40лв каква е разликата?
Разликата е че този който иска да направи инвестиция с цел бъдещо развитие ще си вземе com, защото не му се дават 70.40лв.
За пример вземи мене. Имам около 30 домейна само com. 5-6 от тях са с работещи сайтове, като съм ги допълнил с net и org версии. Имам и две три info-та които не знам закакво съм ги и взел.
 
От: Интересна тема за .бг на кирилица

Именно че .bg домейни не се купуват само, за да си ги имаш, а обикновенно като дадеш повечко пари правиш нещо по-смислено с тях. Затова ако ги пуснат евтино аз лично бих си купил 15-тина имена, но на тази цена не ми се дават 1000+ лв. на година за тоя дето духа.
 

Горе