Интернет доставчик за центъра (Сф)

radev

Well-Known Member
Пичове
не мога вече с тия интернет доставчици.
Останаха само бТК и Spnet

да се гърча ли да си пускам нет и от някой от тях?
или да си ходя вече на село?
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

че какво му е на нета от бТК ....на село нямамe проблем с него ама за центъра на София не знам :)
 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

не знам
не съм бил вече само на бТК и Spnet
за това ви питам.

иначе всички знаем за темите във форума, в които редовно някой се оплаква че не отвваря някакви сайтове и DNS ъпдейтите са пълна каша
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

Само не БТК! От тях единствено по-зле са Евроком (лично мнение).
А за SPNet имам добро мнение. Те са от интернет доставчиците без конфликти с други такива (това осигурява безпроблемни локални peer връзки).
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

според мен всечки други дето предлагат нет няма как да са по добри от БТК при полужение , че основно ползват техните кабелни мрежи и ресурси
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

Мегалан/PowerNet имат ли покритие там?
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

нямат
Powernet имаме в офиса, а на 100 метра от офиса в квартирата ми казаха, че не могат да пуснат защото нямали кабели.

с мегалан съм говорил няколко пъти последната една година, всеки път ми казват, че изобщо нямат намерение да се занимават с центъра (нормално занимава им се с консервните кутии по кварталите където клиентите са като в кошери, а центъра да го обслужва който си иска..)
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

БТК са зле. В работата непрекъснато имаме проблем с интернета им, дори след профилактика на линията. Ползвам Еър Байтс България.
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

На 3 Април 2009 год. Powernet Telecommunications придоби Еър Байтс България от международния холдинг Airbites на швейцарския телеком Swisscom.

май ейър байтс и powernet са едно и също вече и пак отивам на положението, че нямат покритие на 100 метра от тук до квартирата ми......
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

До колкото ми е известно проблемът с центъра (ако не бъркам района) е в едни "съвременни" шахти, заради които при малко по-проливен дъжд мистериозно нетът спира. За да бъде възстановена връзката са нужни не просто LAN техници, а LAN техници водолази с противогази. Колкото и смешно да звучи това не ви го разказвам като виц. Ето защо в центъра не всички интернет доставчици са съгласни да доставят интернет.

Относно шахтите и БТК:
Това, че всички ползват техни шахти, трасета и прочие не е съвсем вярно. Ако говорим за присвояване на общи шахти за телекомуникация, то това е специалитетът на БТК.

П.П.:
За 100м е малко абсурдно да ти откажат свързване. Ако толкова е проблем, наеми си хора да ти сложат LAN кабели с 2 switch-а с ел. кабел за тях и си готов.
 
От: От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

Относно шахтите и БТК:
Това, че всички ползват техни шахти, трасета и прочие не е съвсем вярно. Ако говорим за присвояване на общи шахти за телекомуникация, то това е специалитетът на БТК.

значи все пак те са най -добрите :D

иначе много кофти за центъра на София ако наистина проблема е в некачествено строителство
 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

Радев я кажи как точно стои работата с местоположението на квартирата и офиса ти, защото ако е благоприятно (например - да виждаш през прозореца на офиса си квартирата или обратно) ще може с един по-мощен безжичен рутер да му хванеш цаката :)
 
незнам аз все си мисля да се мине на безжично 2-4 мегабита на вимакс за работа е екстра иначе сега съм на ланче и резервен през вмц ама тои е скъп става само за малко лека работа

http://www.1one.bg/Services/View/143/OneRUN
 
От: Интернет доставчик за центъра (Сф)

Радев я кажи как точно стои работата с местоположението на квартирата и офиса ти, защото ако е благоприятно (например - да виждаш през прозореца на офиса си квартирата или обратно) ще може с един по-мощен безжичен рутер да му хванеш цаката :)


е не е чак толкова близо :)

две-три пресечки има разстояние

coolice, тия вимакс кои са?
какво предлагат?
 

Горе