Интернет доставчици в Пловдив

eshk0

Member
Здравейте,
Излизам на квартирка в района на завод Каменица, Бул. Източен, ул. Д-р Владо.
Въпросът ми е, кой доставчик да избера? Кои фирми дават интернет в този район и коя фирма е най-изгодна, като цена и скорост.
Ако някой има някаква и идя и инфо, нека да сподели :)
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Най-изгодно е от визио. 5 лв. на месец за 100 мбпс в БГ и 1 мбпс на вънка. Но не ги го препоръчам.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Най-изгодно е от визио. 5 лв. на месец за 100 мбпс в БГ и 1 мбпс на вънка. Но не ги го препоръчам.
Защо какъв е проблема с тях ? За първи път ги чувам.... бях на N3 сега съм на булсатком....
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Проблема е, че трябва да гледаш прогнозата за времето за да знаеш дали ще имаш нет. Вярно, че са фирма на доста години, но... нета им е много зле. Спира когато си иска. Също така мрежата им е наземна и кабели се късат от време на време, след което чакаш с дни за да си оправят проблема. Все пак най-ниския им пакет за 5лв. си е оферта, стига да не си интернет зависим като мен :)

А ти доволен ли си от булсат и N3?
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Аз ти препоръчвам Ейнджълсофт. Не знам как им е съпорта, защото за 2 години не съм имал никакви проблеми. Аз плащам 20 лв. на месец, защото отказах да подпиша договор. Иначе имат някакви пакети.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Какви са цените при Ейнджълсофт? Иначе погледнах N3, 20Mbps за 15 лв си е добре, но като гледам нямат покритие тук (Бул. Източен)
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Аз също ползвам Ейнджълсофт от 2 месеца, пакета за 20 лв и до сега не съм имал проблеми. За мен беше голям плюс, че няма договор тъй като и аз съм на квартира и ако тръгна да се местя няма да плащам неустойки
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

От мен един глас за ентри, преди бях на визио, и както казват горе - кофти време, няма нет. На ентри не им знам номера на съпорта, за 3 години не е спирал, не съм имал проблеми, на визио звънях през ден най- рядко.

За енджълсофт не знам, нямам наблюдения, нито преки, нито косвени.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

[h=3]ЕнджълСофт нямат ли си една страничка?[/h]Погледнах и CooolBox, но те пък не предлагат интернет без телефон или кабелна.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

ЕнджълСофт > http://www.filibe.net/services.php
Cooolbox предлагат 40 Mbit/s за 25лв. (крайна цена). Което си е доста добра цена. Цените на blizoo са 20 лв. за 35 Mbps и 30лв. за 50 Mbps.

ЕнджълСофт не ги знам какви са, гледам разни мнения преди са били зле, но от началото на тая година ги хвалят. Аз в момента съм на blizoo и нета си е ОК. Не пада често (нета им идва през кабела за кабелната с модем). Обаче случи ли се така, че да няма нет става мазало. Звъниш по телефони, чакаш по 20 мин. за да ти обърнат внимание и питат някакви стандартни и тъпи въпроси от типа "рестартирахте ли си рутера", "какво ви показват мониторчетата на компютъра", "изчакайте час 2". И накрая винаги казват "Ще предадем на колегите". Демек много сме тъпи и ще видим какво да направим по въпроса, вие си чакайте. И съответно мин. ден 2 съм без нет. Тъпи са като гъби тия идиоти. За coolbox не познавам много хора който да го ползват, но всичките са доволни. Аз исках на тях да се пускам, но в моя квартал предлагаха само най-високите пакети, защото нямаха покритие. Сега гледам са обхванали почти цял Пловдив и като ми изтече договора с тъпите близУ ще се прехвърля на тях.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Maverick, мерси.

Говорих с близо, но задължително с договор за 18 месеца :shock: Трябва да платя и месеците, в които няма да ползвам нета (супер тъпо)...

CooolBox пък непредлагат интернет без телефон или кабелна (което не ме оттърва)...

Остава утре да звънна на ЕнджълСофт и да видя те какво предлагат. :)
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Какъв е проблема да не ползваш телефона? Той няма месечна такса. Просто сравни цените без да гледаш телефона и си направи сметка кое ще ти е по-изгодно.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Blizoo..

Нета е супер.. нямам никакъв проблем с него.. Съпорта е на ниво.. ;)
Свалям с по 4.4-5МБ ... за 15 лева(имам намаление, защото съм им клиент от много време, още на времето когато се казваха гигабит) иначе мисля, че тази тарифа е 20 кинта..
35 мбпс са.. ама вдигам до 5мб.. което е адски странно.. хмм.. даже съм с рутер.. тряя го разследвам това :lol:

Кофтито е, че подписваш за 18 месеца..

Някой знае ли ги тея мегаланите? как са ? Ама като, чуя, че са мтелски... И леко така ми се дърпа фашкията.. :lol:
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Някой знае ли ги тея мегаланите? как са ? Ама като, чуя, че са мтелски... И леко така ми се дърпа фашкията.. :lol:
Мегалан са софийска фирма и преди да ги купи Ментел бяха на прилично ниво, сега малко изпростяха, защото като мтел почнаха да предлагат пакенти услуги по трасетата на мегалан и аз се опитвах да се променя договора и стана една бюрократична кочина и никой не знаеше какво точно как да стане, за малко да се окажа с 2 договора за едни и същи услуги към една и съща фирма, едвам се оправих просто....

За интернета - 3,5мб/с даунлоуд международен и бг, спирания - само 2 пъти засега, за по 1 минута (явно нещо са си конфигурирали, не е голяма работа). Това в София де, за плд не знам как са.

п.п. - сега ги гледам булсатком - 94мбпс за 21 лева - ебаси лудата оферта, това са почти 12мб/с!
 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчици в Пловдив

Чудя се вече какво да избера :) като гледам странивата на близо във Фейсбук... Ужас... Всички недоволни, + този договор за 18 месеца не е за мен.

Както казва Maverick, ще видя отново CooolBox.

*Днес звъннах на Енджълсофт, но никой не вдига..!
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Добре, защо никой не предложи DC corp. Вярно, че преди година имаха яко проблеми, но в момента относно качеството на интернета им не съм чул оплакване.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Имам пак въпросче.
Сега съм на квартира в района на ВМИ и ми трябва пак интернет :) гледам един пакет на visio за 5 лв на месец http://www.netvisio.net/

Месечен абонамент: 5 лв.
Международен интернет - 1 мегабит
Български интернет - 100 мегабита
Пловдивски пиъринг - 100 мегабита
Локална скорост - 100 мегабита
Статичен реален IP-адрес
Договор за една година. Първият месец е бонус!
Цената за една година с всички включени отстъпки е 55 лв.
Без ограниченя по трафик

някой да ползва такъв пакет? или пък инетрнет от visio?
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

cooolbox са супер аз съм на тях в Търново просто се раждаш с тях. Предполагам че и в Пловдив ще са на такова ниво. за 2 години 2-3 пъти ми е спирал интернета по технически причини от тяхна страна. И то единия път някакъв беше резнал кабела... даваш 24-25 лв. за интернет и телефон и си свиркаш. Пробвал съм Евроком, близу, виваком... Cooolbox е избора.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Точно, миналата година бях на cooolbox добър им е интернета но аз търся нещо по евтинко.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Странно събудена тема, но моят отговор е Ейнджълсофт. Много са свестни като комуникация, а скоростите са достатъчно добри, че да не ти се занимава да ги мериш.
 

Горе